• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żeglarski Puchar Trójmiasta powraca 13-15.05.2022. Ruszyły zapisy do startu

jag.
26 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca po dwuletniej przerwie. Ruszyły zapisy. Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca po dwuletniej przerwie. Ruszyły zapisy.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, do sportowego kalendarza powraca Żeglarski Puchar Trójmiasta. Regaty morskie, które za cel mają m.in. integrację środowiska tej dyscypliny i promocję akwenu Zatoki Gdańskiej, odbędą się w 2022 roku od 13 do 15 maja w sześciu klasach. Tradycyjnie odwiedzą Gdańsk, Sopot i Gdynię. Już można zapisać się do startu w tej imprezie.Żeglarski Puchar Trójmiasta - formularz zgłoszeniowy- Do tej pory każde z miast inaugurowało sezon żeglarski osobno. I chociaż były imprezy, które ocierały się o trzy mola, nie było jeszcze wydarzenia, w którym uczestnicy regat zawinęliby do trzech portów. W środowisku żeglarskim pojawił się więc pomysł, aby połączyć siły i wspólnie otworzyć sezon - tak w 2013 roku wyjaśniał potrzebę powołania do życia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta Mateusz Kusznierewicz, mistrz olimpijski, ambasador ds. morskich Gdańska oraz inicjator tej imprezy.
Regaty odbywały się raz w sezonie do 2019 roku. W dwóch ostatnich latach się nie odbyły z powodu pandemii koronawirusa. Do sportowego kalendarza wrócą od 13 do 15 maja. Bez zmian pozostają cele, czyli integracja środowiska tej dyscypliny i promocja regionu, ale są zmiany organizacyjne. Organizatorem wykonawczym został Yacht Club Sopot.

Przypomnij sobie, jakie były założenia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, gdy startował w 2013 roku- Do zmian doszło po rozmowach z Kacprem Orkiszem i Pomorskim Okręgowych Związkiem Żeglarskim, którzy organizowali poprzednią edycję. Zostaliśmy głównych organizatorem. Zmienia się to, że tym razem głównym motorem napędowym regat będą nie miasta, choć liczmy na ich mocne zaangażowanie, ale kluby żeglarskie z tych ośrodków. Zaprosiliśmy do współpracy: Yacht Club Gdańsk oraz Yacht Klub Polski Gdynia. Oczywiście w prace nad imprezą, jak we wszystkich poprzednich latach, zaangażowany jest mocno PoZŻ. Dla nas to projekt długofalowy. W tym roku jest za mało czasu, aby wprowadzać istotne zmiany w samych regatach, ale w przyszłości chcemy te regaty rozwijać. Jednym z pomysłów jest, aby rozgrywać jest wcześniej, aby zachęcić do szybszego otwierania sezonu - mówi Rafał Sawicki, prezes Yacht Clubu Sopot.
W najlepszych edycjach Żeglarski Puchar Trójmiasta gromadził na starcie blisko 100 jachtów i ponad pół tysiąca żeglarzy. I powrót do takiej frekwencji jest celem nowych organizatorów.

- Bardzo się cieszę, że po okresie pandemii Żeglarski Puchar Trójmiasta wraca do kalendarza najważniejszych regat w Polsce. Jestem przekonany, że będzie to udany powrót. - zapewnia Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Przeczytaj relację z ostatniej edycji Żeglarskiego Pucharu TrójmiastaZapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta już ruszyły. Do końca kwietnia wpisowe wynosi 400 złotych od jachtu z liczbą do 4 osób w załodze oraz 50 złotych od każdego załoganta powyżej tego limitu. Natomiast między 1 a 12 maja koszt opłaty wzroście - odpowiednio - do 600 i 75 zł.

Regaty mają odbyć się w klasach: ORC, KWR, Open, RS21, Micro, D24 wersja GSC. Nowością w tej imprezie będą klasy monotypowe: RS21 oraz Micro. Zawody dla tych jachtów odbędą się tylko przy sopockim molo i będą zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski tych klas.

Dla pozostałych rywalizacja rozpocznie się w piątek, 13 maja w Gdańsku. Tego dnia odbędą się wyścigi próbne i treningi. Natomiast w sobotę, 14 maja w okolicach gdańskiego Brzeźna, rozpoczną się regaty główne.

Te dzień żeglarze zakończą w Sopocie. Tam też przygotowana będzie wieczorna impreza dla wszystkich uczestników.

Natomiast niedziela, 15 maja to wyścigi na trasie między Sopotem, a Gdynią. W tym ostatnim mieście odbędzie się uroczyste zakończenie regat i nagrodzenie zwycięzców.

Żeglarski Puchar Trójmiasta - program regatKlasy ORC, KWR, Open

13.05.2022 r. (piątek):

godz. 11 otwarcie Mariny Gdańsk dla uczestników regat;
11-19 rejestracja w Biurze Regat w Hotelu Hilton Gdańsk
13:00 start do wyścigu próbnego - okolice molo w Brzeźnie
19:30 odprawa sterników w Hotelu Hilton oraz online.

14.05.2022 (sobota):
7-9: śniadanie dla uczestników regat - Hotel Hilton Gdańsk
9-9:30 otwarcie regat - Marina Gdańsk
11:30 - start do pierwszego wyścigu krótkiego - okolice molo w Brzeźnie
ok. 13 start do drugiego wyścigu krótkiego - okolice molo w Brzeźnie
ok. 15:30 start do trzeciego wyścigu na trasie Gdańsk-Sopot
ok. 17:30 spłynięcie do Mariny Sopot
18:30 - Sailors Party - Sopot

15.05.2022 (niedziela):
10 start do wyścigu krótkiego - okolice Molo Sopot;
ok. 12 start do wyścigu na trasie Sopot-Gdynia
15 spłynięcie do Mariny Gdynia
16 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat - Marina Gdynia

Klasy RS21, Micro, D24 wersja GSC

13.05.2022 (piątek):
w godzina 11-19 rejestracja w Biurze Regat w Marinie Sopot
12-18 sesje treningowe - Sopot
19:30 odprawa sterników w Hotelu Hilton Gdańsk oraz online.

14.05.2022 (sobota):
7-9:00 śniadanie dla uczestników regat - Hotel Hilton Gdańsk
9-9:30 otwarcie regat - Marina Gdańsk
11:30-17:30 wyścigi - okolice Molo Sopot
18:30 Sailors Party - Sopot

15.05.2022 r. (niedziela):
10-14:30 wyścigi - okolice Molo Sopot
16 ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat - Marina Gdynia
jag.

Miejsca

Wydarzenia

Opinie (10)

Wszystkie opinie

 • Kusznierewicz ? za flirtowanie z pis to mu dziękuje (4)

  • 3 4

  • robi by zarobić

   a jak flirtował z po to było dobrze?

   • 3 1

  • Opinia wyróżniona

   (2)

   Wszędzie ta smutna polityka jest wtrącana. Dla mnie fajne info że wraca ciekawa atrakcją do Trójmiasta. Bo razem te 3 miasta mogą osiągnąć wiele,nie tylko na arenie krajowej ale i poza nią ;)

   • 5 2

   • (1)

    Rzadowy Program Zeglarski i wszystko jasne!

    • 0 0

    • Czyli Żeglarstwo polin na Wzg. Golan ?

     • 0 0

 • (1)

  PZPPiS niech zabierze lapy od sportu!!widzimy co sie dzieje z pilkami kopana,szczypiorniakiem,siatkowka,LA,sportami zimowymi!!zero kompetencji tylko kolsiostwo i wlasna kasa sie liczy!

  • 3 2

  • Małysze sie obrażą .

   • 0 0

 • (1)

  Cztery stowki. Troche drogo.

  • 4 5

  • to idź do kina!

   • 5 2

 • Kółeczko wzajemnej adoracji bawi się w yachting. Znikome zainteresowanie promocją żeglarstwa wśród dzieci, a potem wyglądamy jak amatorzy na tle innych narodów. Jedynie Kosakowo promuje ten piękny sport wśród dzieci. Darmowe patenty żeglarskie, możliwość pływania na żaglówkach, a wszystko przy minimalnym wkładzie finansowym. Znaczy da się, a w Gdyni za to układy, układziki i śmieszny program Gdynia na wale, czyli jak wyciągnąć pieniądze od miasta i nic nie osiągnąć.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane