• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żeglarski Puchar Trójmiasta w dniach 13-14 maja. Ostatni moment na zapisy

mip.
9 maja 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (8)
Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach 13-14 maja. Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się w dniach 13-14 maja.

W dniach 13-14 maja odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Morskie regaty otworzą sezon żeglarski nad Zatoką Gdańską. Tym razem epicentrum wydarzeń będzie Marina Sopot. Poza rywalizacją sportową, nadrzędnym celem imprezy jest integracja środowiska. Rywalizacja w Gdańsku, Gdyni i Sopocie odbędzie się w czterech klasach. Zapisy trwają do 11 maja.Żeglarski Puchar Trójmiasta - wypełnij formularz zgłoszeniowy i wystartuj w zawodachRegaty pod nazwą Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbywają się od 2013 roku. Do kalendarza powróciły one w 2022 roku, kiedy to po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, udało się rozegrać kolejną edycję. Tegoroczne zawody będą jubileuszowymi, gdyż świętowane będzie 10-lecie ich powstania. Organizatorem, którym jest Yacht Club Sopot, postanowił połączyć obchody z 200-leciem kurortu w Sopocie i to właśnie to miasto będzie punktem centralnym wydarzenia.

- Główna część zawodów dziać będzie się w Sopocie. Miasto w tym roku obchodzi 200-lecie założenia kurortu. Łączy się to z naszym jubileuszem. Uznaliśmy, że będzie to dobrze współgrać, gdy epicentrum wydarzeń będzie Sopot, jako środek Trójmiasta. Pozwoli to nam też zebrać większą liczbę widzów. Gdy zawody rozrzucone są na 3 miasta to kibice nie podążają za jachtami. Dzięki temu, że wszystko odbywać się będzie w Sopocie, łatwiej będzie oglądać całe regaty - wyjaśnia Marta Skrzypek z biura Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.
Kibice z Gdańska i Gdyni nie będą jednak pokrzywdzeni, gdyż do ich miast uczestnicy przypłyną w ramach wyścigów długich.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji imprezy Przeczytaj relację z ubiegłorocznej edycji imprezy

W zawodach wziąć udział ma podobna liczba jachtów i żeglarzy, jak w 2022 roku. Organizatorzy szacują, że wystartuje ok. 50 załóg. Największym zainteresowaniem cieszy się klasa RS21.

- Zapisy trwają do czwartku, 11 maja. Zachęcamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału. Po pandemii nie udało się nam jeszcze wrócić do tych najlepszych wyników. Szacujemy, że w tym roku frekwencja będzie na poziomie zeszłorocznej, czyli ok. 50 jachtów - dodaje.
Regaty odbędą się w czterech klasach: ORC, KWR, Open, RS21. W piątek, 12 maja odbędzie się rejestracja uczestników oraz odprawa sterników. Właściwe zmagania ruszą od soboty, 13 maja w okolicach mola w Sopocie. Wtedy też odbędzie się uroczyste otwarcie regat przez Prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego.Dzień żeglarze zakończą w Sopocie, gdzie odbędzie się też wieczorna impreza dla wszystkich uczestników.

Zobacz, jak wyglądał Żegalarski Puchar Trójmiasta w 2022 rokuNatomiast w niedzielę, 14 maja odbędzie się wyścig na trasie Sopot-Gdynia-Sopot. To właśnie w nadmorskim kurorcie odbędzie się uroczyste zakończenie imprezy, jak i nagrodzenie zwycięzców.Zapisy do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta trwają jeszcze do 11 maja. Wpisowe wynosi 690 złotych od jachtu z liczbą do 4 osób w załodze oraz 90 złotych od każdego załoganta powyżej tego limitu.

Żeglarski Puchar Trójmiasta - program regatKlasy ORC, KWR, Open

12.05.2023 r. (piątek):
14:00-19:00 - rejestracja w Biurze Regat w Bistro&Bar Do Brzegu,
18:00 - odprawa sterników Bistro&Bar Do Brzegu oraz online.
19:00 - beczka rumu na otwarcie regat

13.05.2023 r. (sobota):
09:30 - oficjalne otwarcie regat przez Prezydenta Miasta Sopot, prezentacja załóg i sponsorów
11:00 - start do pierwszego wyścigu dnia - krótkiego - okolice molo w Sopocie,
ok. 13.00 - start do drugiego wyścigu dnia - krótkiego - okolice molo w Sopocie,
ok. 15:00 - start do trzeciego wyścigu dnia - długiego na trasie Sopot - Gdańsk - Sopot,
ok. 17:00 - Spłynięcie do Mariny Sopot, posiłek regeneracyjny dla żeglarzy
20:00 - Sailors Beach Party - Sopot, Bistro&Bar Do Brzegu

14.05.2023 r. (niedziela):
10:00 - start do pierwszego wyścigu dnia - krótkiego - okolice Molo Sopot
ok. 12:00 - start do drugiego wyścigu dnia - Sopot-Gdynia-Sopot
ok.15:00 - spłynięcie do Mariny Sopot,
ok. 16:00 - ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat - Marina Sopot.

Klasa RS21

12.05.2023 r. (piątek):
14:00-19:00 - rejestracja w Biurze Regat w Marinie Sopot,
18:00 - odprawa sterników Bistro&Bar Do Brzegu oraz online.
19:00 - beczka rumu na otwarcie regat

13.05.2023 r. (sobota):
09:30 - oficjalne otwarcie regat przez Prezydenta Miasta Sopot, prezentacja załóg i sponsorów
11:30-16:30 - wyścigi - okolice Molo Sopot,
Ok. 17:00 - Spłynięcie do Mariny Sopot, posiłek regeneracyjny dla żeglarzy
20:00 - Sailors Beach Party - Sopot, Bistro&Bar Do Brzegu

14.05.2023 r. (niedziela):
10:00-14:30 - wyścigi - okolice Molo Sopot,
16:00 - ceremonia wręczenia nagród i oficjalne zamknięcie regat - Marina Sopot.
mip.

Miejsca

Opinie (8) 1 zablokowana

Wszystkie opinie

 • (2)

  Ja w dwa weekendy zrobiłam żeglarza na kursie w Gdyni (i nawet trochę pływane było). Mogę sobie wypożyczyć jacht i się zapisać?

  • 4 1

  • Decyzja armatora

   Możesz, tylko armator (Czarterodawca) w umowie czarterowej musi wyrażać zgodę na start w regatach, a ze względu na ubezpieczenia z tym bywa różnie. No i kwestia startu w regatach osoby która dopiero zrobiła patent... Nieistotne ile kurs trwał, istotne co umiesz. Czy Twoja wiedza i umiejętności według Ciebie wystarczają do poprowadzenia jachtu? Czy masz pojęcie o regatach? Sygnałach, zasadach, prawidłach obowiązujących na regatach?
   Proponowałbym na początek popłynięcie jako załoganta w którejś z załóg. A jak wyszukać taką załogę? Popytać w klub ach, w marinach a także w w firmie, w której zrobiłaś patent.

   • 10 0

  • Lepiej nie... wyobraź sobie kogoś kto właśnie zrobił prawo jazdy, jeździ od 2 tygodni i chce startować w rajdzie samochodowym. Nie bądź taką osobą.

   • 4 0

 • Super (2)

  Szkoda jedynie że żeglarstwo to w obecnych czasach sport tylko dla zamożnych. Mało kogo stać na zapisanie dziecka do szkółki żeglarskiej i kupno odpowiednich ubrań itp.

  • 8 4

  • Opinia wyróżniona

   Jerzy co ty gadasz chłopie? Jak chcesz kupować designerskie sztormiaczki co rok nowy rozmiar to tak. Nikt ci nie zabroni pływać w jeansach i kurtce od deszczu. A są miejsca gdzie popływasz powiedzmy 2-3 weekendy w miesiącu za naprawdę rozsądną cenę (w porównaniu do innych sportów)

   • 4 1

  • No nie, żeglarstwo to obecnie zajęcie dla finansowych normalsów. Tydzień na rejsie komercyjnym kosztuje mniej więcej tyle co tydzień na każdych innych wakacjach. A jak się zakręcisz przy rejsach niekomercyjnych to pływasz prawie za darmo. Markowe ciuchy warte tyle co samochód możesz sobie śmiało odpuścić, większość żeglarzy pływa w dżinsach i adidasach :)

   • 3 0

 • Drogo

  Fajna impreza ale wyjątkowo droga w tym roku.

  • 0 0

 • Musi być silna fala

  Wtedy będą prawdziwe regaty a nie dla mięczaków impreza

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane