Wiadomości

Zmiana harmonogramu Grand Prix

Najnowszy artukuł na ten temat

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Trzy najlepsze pary turnieju - w środku zwycięzcy, od prawej liderzy klasyfikacji generalnej.
Trzy najlepsze pary turnieju - w środku zwycięzcy, od prawej liderzy klasyfikacji generalnej.

W trzecim wakacyjnym turnieju siatkówki plażowej MOSiR Gdańsk zdetronizowani zostali Wiktor Chełmiński i Robert Michniewski. Niespodziewanie triumfowała para, która w Brzeźnie po raz pierwszy zagrała w takim zestawieniu. Przemysław Mieronowicz i Andrzej Skórski rozkręcali się wraz z trwaniem turnieju. Zanim cieszyli się z wygranej w finale, przydarzyła im się nawet porażka w eliminacjach. Rywalizacji patronuje Portal trojmiasto.pl.Chełmiński i Michniewicz, którzy w lipcu zdobyli Puchar Dyrektora MOSiR oraz wygrali premierowe zawody Grand Prix i tym razem pewnie zakwalifikowali się do gry o pierwsze miejsce. Gdy w półfinale rozbili Piotra i Sławomira Wrzosków 21:13, wydawali się stuprocentowymi pewniakami do kolejnego zwycięstwa.

W finale na przeciw faworytów stanęli Mieronowicz i Skórski, który wywodzi się aż z Tarnowa. Para została stworzona tylko na potrzeby tego turnieju. Wcześniej Przemek grał z Adamem Miotkiem i w najlepszych zawodach w Brzeźnie doszedł do piątej pozycji. Teraz też trudno było wróżyć mu powodzenie skoro w eliminacjach przegrał z Wrzoskami, a potem niemal cudem pozostał w rozgrywkach, zwyciężając Kamila Szlejtera i Radosława Zdunka po grze na przewagi 22:20.

Kolejny turniej siatkówki plażowej w formule otwartej odbędzie się przy molo w Brzeźnie 10 sierpnia.
Kolejny turniej siatkówki plażowej w formule otwartej odbędzie się przy molo w Brzeźnie 10 sierpnia.
Jednak nie po raz pierwszy w sporcie okazało się, że nie jest ważne to co dzieje się po drodze do decydujących meczów, ale liczą się właśnie wyniki ostatnich potyczek. A Przemek z Andrzejem grali tym lepiej, im bliżej było do głównej nagrody. W półfinale pokonali duet Karol Strzałkowski/Michał Pałubicki 21:17, a w finale pozwolili ugrać o punkt mniej Chełmińskiemu i Michniewskiemu! Więcej emocji było nawet w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym bracia Wrzoskowie zwyciężyli Strzałkowskiego i Pałubickiego 21:19. Kolejne punktowane pozycje wywalczyli: 5. Stanisław Wawrzyńczyk/Bartosz Purtak, 6. Michał Surowiec/Paweł Kubiak.

Klasyfikacja generalna Grand Prix Gdańska:
1. Chełmiński i Michniewicz po 19 punktów, 3. S. Wrzosek, P. Wrzosek, Mieronowicz po 9, 6. Pałubicki 8.

- W związku z organizowanymi w Brzeźnie w dniach 2-3 sierpnia zawodami Pucharu Polski Skuterów Wodnych następuje zmiana we wcześniej podanym terminarzu cyklu XII Grand Prix Gdańska w siatkówce plażowej. Trzeci turniej przesunięty zostanie na 10 sierpnia, a czwarty zostanie rozegrany 24 sierpnia. Bez zmian pozostaje miejsce - po prawej stronie molo w Brzeźnie oraz godziny - zapisy od 9.00, początek turnieju o 10.00. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych za utrudnienia i zapraszamy do udziału w turnieju oraz śledzenia zmagań siatkarzy plażowych - informuje Grzegorz Pawelec z MOSiR Gdańsk.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane