Wiadomości

stat

Zmienia się karta walk Polsat Boxing Night

Głowacki i Sulęcki poznali nowych rywali

Krzysztof Głowacki (z prawej) ma półtora tygodnia, aby dobrać taktykę pod nowego rywala.
Krzysztof Głowacki (z prawej) ma półtora tygodnia, aby dobrać taktykę pod nowego rywala. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Nowych rywali przed galą Polsat Boxing Night poznali dwaj polscy pięściarze. Wracający do ringu po niemal rocznej przerwie Krzysztof Głowacki zamiast z Amerykaninem Brianem Howardem zmierzy się z Turkiem, Hiznim Altunkaya'em. Nowego przeciwnika ma także Maciej Sulęcki. Kontuzjowanego Australijczyka Rocky'ego Jerkicia zastąpił Argentyńczyk, Damian Ezequiel Bonelli. Zmiennicy mają lepsze rekordy od wcześniejszych rywali Polaków, a to zapowiada ciekawsze pojedynki.Do połowy września zeszłego roku Krzysztof Głowacki był niepokonany na zawodowym ringu. Miał też pas mistrzowski w kategorii junior ciężkiej WBO. Wówczas pojawił się w Ergo Arenie i przegrał z Ukraińcem, Oleksandrem Usykiem decyzją sędziów. Od tego momentu Głowacki nie pojawiał się w ringu. Zmienił to organizujący swoją pierwszą galę w roli promotora, Mateusz Borek.

TOMASZ ADAMEK WRÓCI DO BOKSU W ERGO ARENIE

24 czerwca Głowacki ponownie pojawi się w Ergo Arenie. Tym razem nie będzie pojedynkował się w walce wieczoru, ale tuż przed nią. Początkowo jego rywalem był Amerykanin, Brian Howard, który z 13 walk wygrał 12, w tym 9 przez nokaut. Do tego sam dał się raz znokautować. Bokser został jednak zatrzymany w ojczyźnie. Jak twierdzi jego agent Howardowi zablokowano paszport ze względy na to, że nie płaci alimentów. Na dowód tego przesłał niezbędne dokumenty.

GŁOWACKI PRZEGRAŁ Z USYKIEM W ERGO ARENIE

W tej sytuacji trzeba było szybko zorganizować zastępstwo. Do pojedynku z Głowacki stanie w kolejną sobotę Turek Hizni Altunkaya. Ten ma za sobą 29 zawodowych walk i jeszcze ani razu nie przegrał. Mało tego, 17 razy zwyciężał przez nokaut. 29-latek nie walczył jeszcze jednak z bokserem klasy Głowackiego. Mając jednak taki bilans wydaje się, że jest na to gotowy.

Nowego rywala trzeba było znaleźć także dla Macieja Sulęckiego. Polak nie przegrał żadnego z 24 pojedynków. Podczas Polsat Boxing Night 7 miał zmierzyć się z Australijczykiem Rockym Jerkiciem. Ten jednak nabawił się kontuzji więc zamiast niego pojawi się Argentyńczyk, Damian Ezequiel Bonelli. Ten jest niższy od Polaka, ale za to lepiej zbudowany. Ma też wysoki procent nokautu - w 84 proc. walk. A wygrał ich 24, jedną przegrał.

Wcześniej trzeba było znaleźć zastępcę także dla Vikapity Meroro, któremu zmarł ojciec. W walce z Adamem Balskim zastąpi go Łukasz Janik.

Wciąż są dostępne bilety na PBN 7. W cenach 39-3000 zł można nabywać je na stronie ebilet.pl.

Walka wieczoru
Tomasz Adamek (50-5, 30 KO) - Solomon Haumono (24-3-2, 21 KO); waga ciężka, 10 rund
Krzysztof Głowacki (26-1, 16 KO) - Hizni Altunkaya (29-0, 17 KO); waga junior ciężka, 10 rund
Mateusz Masternak (38-4, 26 KO) - Ismaił Siłłach (25-3, 19 KO); waga junior ciężka, 10 rund
Maciej Sulęcki (24-0, 9 KO) - Damian Ezequiel Bonelli (24-1, 21 KO); waga superpółśrednia, 10 rund
Adam Balski (9-0, 7 KO) - Łukasz Janik (28-3, 15 KO); waga junior ciężka, 8 rund
Ewa Brodnicka (13-0, 2 KO) - Marisol Reyes (15-10-1, 8 KO); waga superpiórkowa, 10 rund
Łukasz Wierzbicki (12-0, 6 KO) - Robert Tlatlik (20-0, 14 KO); waga superlekka, 8 rund
Norbert Dąbrowski (20-6-1, 8 KO) - Robert Talarek (17-12-2 11 KO); waga super średnia, 8 rund
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane