Znicz Pruszków - Lechia Gdańsk 0:2. Czerwona kartka, VAR i Maksym Chłań show

Damian Konwent
25 lutego 2024, godz. 17:00
Opinie (80)

Maksym Chłań (na drugim planie) dwukrotnie kończył piękne akcje ładnymi golami dla Lechii Gdańsk w meczu ze Zniczem Pruszków. Maksym Chłań (na drugim planie) dwukrotnie kończył piękne akcje ładnymi golami dla Lechii Gdańsk w meczu ze Zniczem Pruszków.

Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Znicz Pruszków 2:0 (1:0) w 21. kolejce Fortuna 1. Ligi. Zwycięstwo zapewnił Maksym Chłań, który zdobył dwa gole po ładnych akcjach biało-zielonych. Zwycięstwo mogło i nawet powinno być wyższe, zwłaszcza po pierwszej połowie, ale po drugim trafieniu to gospodarze niespodziewanie zaczęli częściej dochodzić do sytuacji. Jedną z nich wykorzystali, ale bramka Jakuba Wawszczyka została anulowana po analizie VAR. To nie pierwszy raz, gdy sędzia biegł do monitora, bo przed przerwą zmienił swoją decyzję, anulował żółtą kartkę dla Shumy Nagamatsu i pokazał mu bezpośrednią czerwoną.

21 Stancluk

Rezerwa: 12 Misztal, 99 Brysiak, 79 Bućko, 14 Fisiuk, 26 Kendzia, 91 Krajewski, 46 Wawszczyk, Majewski

Bobcek

Rezerwa: 83 Mikułko, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 72 Koperski, 94 Gueho, 16 D'Arrigo, 21 Sypek, 79 Sezonienko, 9 Zjawiński
  • 46' 22 Tabara Zmiany 99 Imai
  • 46' 8 Proczek Zmiany 91 Krajewski
  • 65' 11 Moskwik Zmiany 46 Wawszczyk
  • 65' 30 Nowak Zmiany 9 Majewski
  • 85' 21 Stancluk Zmiany 14 Fisiuk
Zmiany Zmiany
  • 69' 11 Piła Zmiany 27 Bugaj
  • 69' 99 Neugebauer Zmiany 16 D’Arrigo
  • 81' 7 Mena Zmiany 79 Sezonienko
  • 86' 30 Chłań Zmiany 21 Sypek
  • 86' 79 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
Bramki Bramki
  • 35' Chłań
  • 51' Chłań
  • 79' Wawszczyk
  • 86' Pomorski
  • 90'+2 Yukhymovyh
Kartki Kartki
  • 40' Kałahur
  • 82' Bobcek
  • 44' Nagamatsu

Drużyny z czołówki wygrały mecze, więc jeśli Lechia dziś wygra, to zachowa dystans 2 punktów do liderującej Arki Gdynia, która rozgromiła Stal Rzeszów 5:1.

Arka Gdynia - Stal Rzeszów 5:1. Przeczytaj relację live ze stadionu

Lechia Gdańsk przed tygodniem pokonała u siebie Wisłę Płock 3:1 i kapitalnie weszła w 2024 rok.

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:1. Przeczytaj relację

Bohaterem tamtego meczu był Tomas Bobcek, strzelec 1 bramki i autor 2 asyst. Napastnik wierzy, że ta runda może być dla niego jeszcze bardziej udana i będzie chciał o tym przekonać w Pruszkowie.

Lechia Gdańsk na taki występ napastnika czekała. Tomas Bobcek chce więcej

Na podobny scenariusz liczy Camilo Mena.

Camilo Mena ze łzami w oczach: Potrzebowałem tego gola

Dobrej myśli przed meczem w Pruszkowie jest też Tomasz Neugebauer.

Lechia Gdańsk w nieprzychylnych warunkach. Tomasz Neugebauer: Zrobimy swoje

Lechia jesienią prezentowała się lepiej w domu niż na wyjazdach. Wiosną chce poprawić ten mankament, zaczynając od starcia ze Zniczem.

Delegacja jak w domu? Nowy stopień wtajemniczenia Lechii

1 zmiana w składzie Lechii w porównaniu do poprzedniego meczu. Kapić za D'Arrigo.

Lechia Gdańsk znów musi zmieniać w "11". Kto wraca, kto jeszcze się leczy?

Na prawej obronie ponownie zagra Piła. Bugaj zacznie na ławce

Dominik Piła dostał "strzała", ale i zdał egzamin na prawej obronie

1'
od środka zaczyna Lechia
1'
pierwszy rożny dla Lechii
1'
Bobcek głową, ale strzał zablokowany. Kolejny korner
2'
niedokładne zagranie, ale będzie trzeci rzut rożny dla Lechii
2'
wybicie obrońców po dośrodkowaniu
3'
niedokładności w jednej i drużynie na początku meczu. Trudno piłkarzom utrzymać się przez dłuższą chwilę
4'
Lechia spokojnie buduje akcję. Znicz bez wysokiego pressingu, wycofują się na własną połowę
4'
Mleczko (Znicz Pruszków) łapie po dośrodkowaniu Piły
5'
Tabara (Znicz Pruszków) sprawił problemy obrońcom Lechii. W pojedynkę wywalczył pozycję i oddał strzał, ale finalnie zablokowany przez Żelizko (LECHIA Gdańsk)
7'
z problemami bronią piłkarze Lechii. Najpierw Sarnawski (LECHIA Gdańsk) po strzale Stancluk, a potem Chindris (LECHIA Gdańsk) przy wybiciu
8'
długie podanie do Bobcka, ale uprzedzony przez obrońcę. Będzie rzut rożny
9'
Bobcek głową nad poprzeczką po dośrodkowaniu Neugebauera (LECHIA Gdańsk). Tomas uderzył czysto, ale niestety nie w światło bramki
10'
rzut wolny dla Znicza na połowie Lechii
11'
teraz faulowany Chłań (LECHIA Gdańsk)
13'
po intensywnym początku piłkarze uspokoili grę. Szczególnie Lechia próbuje szanować piłkę
14'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) płasko w pole karne, ale podanie przerwane przez rywala
15'
zablokowane dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
16'
Bobcek (LECHIA Gdańsk) głową, ale kapitalnie broni Mleczko (Znicz Pruszków)! Kolejna groźna sytuacja Lechii po dośrodkowaniu
18'
Chłań (LECHIA Gdańsk) efektownie ruletką chciał minąć Pomorskiego (Znicz Pruszków), ale ten go faulował
18'
rzut rożny dla Lechii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego
19'
Poprzeczka ratuje Znicza przed utratą bramki. Kolejne uderzenie głową Żelizko po dośrodkowanie!
21'
Lechia spokojnie buduje akcje, wymienia sporo podań między obrońcami i pomocnikami
23'
dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale tym razem już nie dotarło na głowę adresata
23'
rzut rożny dla Znicza
24'
gospodarze również kombinacyjnie, ale bez zagrożenia
24'
posiadanie piłki zdecydowanie na korzyść Lechii - 71 do 29 proc.
26'
Mleczko (Znicz Pruszków) niedokładnie od bramki, dla Lechii będzie aut na połowie rywala
26'
Mena (LECHIA Gdańsk) dostał dobre podanie na skrzydło, ale dośrodkował zbyt mocno i nikt nie zamknął podania
28'
kolejne dośrodkowanie Meny (LECHIA Gdańsk), ale łapie Mleczko (Znicz Pruszków)
29'
teraz dużo walki w środkowej strefie boiska
30'
dośrodkowanie gospodarzy, ale łapie Saranwski
31'
Lechia skutecznie zmusza rywali do popełniania błędów. Teraz kolejne niedokładne dośrodkowanie piłkarza Znicza
33'
świetne dośrodkowanie Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego, ale niewiele brakło, żeby dwóch zawodników Lechii zamknęło akcję
34'
Mena (LECHIA Gdańsk) i Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zablokowani przez rywali
35'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Kapitalna akcja biało-zielonych. Maksym zagrał na jeden kontakt z Kapiciem i technicznym strzałem pokonał Mleczkę.
37'
rzut rożny dla Lechii
37'
niedokładne dośrodkowanie Neugebauera (LECHIA Gdańsk)
39'
Mena (LECHIA Gdańsk) pokonał z piłką pół boiska. Kontra zapowiadała się ciekawie, ale Camilo postanowił uderzyć i wywalczył rzut rożny
40'
Kapić (LECHIA Gdańsk) na pole karne, ale na głowę rywala
40'
Żółtą kartką został ukarany Kałahur (LECHIA Gdańsk). To czwarte napomnienie dla Miłosza w tym sezonie, więc w kolejnym meczu będzie pauzował. Do bramki ok. 25 metrów
41'
Stanclik po ziemi, ale bardzo niedokładnie
42'
Żółtą kartką został ukarany Nagamatsu (Znicz Pruszków).
43'
sędzia biegnie do monitora VAR. Czyżby jednak czerwona kartka?
czerwona kartka
44'
Nagamatsu (Znicz Pruszków) otrzymał czerwoną kartkę. Sędzia anulował żółty kartonik i wyrzucił piłkarza z boiska za "stempel" postawiony na ścięgnie Achillesa Piły.
45'
sędzia doliczył 3 minuty do czasu w pierwszej połowie
45'+3
Chłań (LECHIA Gdańsk) faulowany na wysokości pola karnego z lewej strony boiska
45'+3
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) zdecydował się na strzał, ale tylko w boczną siatkę bramki
45'+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ZNICZ PRUSZKÓW - LECHIA GDAŃSK 0:1.
Lechia zasłużenie prowadzi w Pruszkowie, choć 1:0 to tak naprawdę najmniejszy wymiar kary. Biało-zieloni są zdecydowanie lepsi, ale brakuje im dokładności. Sam Bobcek mógł mieć przynajmniej dwie bramki, ale to Chłań (LECHIA Gdańsk) jak na razie jest jedynym strzelcem tego meczu. Gdańszczanie oddali w sumie 9 strzałów, przy 4 rywali i ponad 70 proc. czasu spędzili przy piłce.
46'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tabara, w jego miejsce wchodzi Imai.
46'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Proczek, w jego miejsce wchodzi Krajewski.
46'
od środka zaczyna Znicz
46'
pierwsze dośrodkowanie Znicza, ale bez większego dośrodkowania
48'
dużo niedokładnej gry na początku drugiej połowy
50'
Pomorski (Znicz Pruszków) ucierpiał bez kontaktu z rywalem, mamy przerwę w grze
51'
[0:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chłań. Kolejna bardzo udana akcja biało-zielonym. Tym razem do Maksyma zagrywał Mena, a ten uderzył z 16 metrów.
53'
odpowiedź Znicza. Stanclik uderzał po podaniu Imaia (Znicz Pruszków), ale nad bramką
53'
Lechia naciska od początku drugiej połowy
55'
piłkarze Znicza poddawani są wysokiemu pressingowi i popełniają sporo błędów
57'
Chłań (LECHIA Gdańsk) uderza zza pola karnego, ale nad bramką
58'
Bobcek również pokusił się na strzał zza pola karnego, ale on został zablokowany
59'
aut dla Lechii po wybiciu Stanclika
60'
Bobcek zamykał akcję po dośrodkowaniu, ale kąt był zbyt ostry
61'
Nowak (Znicz Pruszków) z 18 metrów, ale uderza nad bramką
63'
dużo niedokładnej gry. Nie pomaga też murawa, która dziś nie jest w najlepszym stanie
64'
Bobcek wywalczył rożny. Dobra akcja wyprowadzona spod własnego pola karnego
65'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Moskwik, w jego miejsce wchodzi Wawszczyk.
65'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowak, w jego miejsce wchodzi Majewski.
66'
Olsson (LECHIA Gdańsk) wybija po dośrodkowaniu rywala
66'
67'
Grudziński (Znicz Pruszków) nie uderzył czysto. Od bramki wznowi Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
69'
Znicz miał rzut wolny, ale nic z niego nie wyniknęło
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.
69'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi D’Arrigo .
71'
rzut wolny dla Znicza. Dobra pozycja na dośrodkowanie
72'
gospodarze na raty, ale blokują gdańszczanie
72'
jeszcze jeden rzut wolny dla Znicza
73'
Grudziński (Znicz Pruszków) miał świetną sytuację na bramkę, ale przestrzelił po dośrodkowaniu
75'
dobre minuty w wykonaniu Znicza. Teraz to gospodarze szukają okazji na bramkę
75'
Znicz Pruszków STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wawszczyk. Obrońca, który wszedł na boisko w drugiej połowie dostał kozłującą piłkę przed pole karne i precyzyjnie uderzył z woleja.
76'
sędzia jeszcze czeka na sygnał z wozu VAR
77'
sędzia pobiegł do monitora i ogląda powtórkę. Analizowana jest sytuacja, czy Majewski (Znicz Pruszków) faulował Bugaja (LECHIA Gdańsk)
78'
GOL ANULOWANY! Jednak Majewski (Znicz Pruszków) faulował Bugaja (LECHIA Gdańsk), więc trafienie Wawszczyka (Znicz Pruszków) została anulowana
79'
Żółtą kartką został ukarany Wawszczyk (Znicz Pruszków).
80'
Od bramki wznowi Mleczko (Znicz Pruszków) po nieudanej akcji Lechii
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mena, w jego miejsce wchodzi Sezonienko.
82'
Żółtą kartką został ukarany Bobcek (LECHIA Gdańsk).
82'
zablokowany strzał Grudzińskiego (Znicz Pruszków)
83'
84'
ostrzeliwana bramka Lechii. Trzykrotnie uderzali piłkarze z Pruszkowa, ale czujnie bramkarz i obrońcy
85'
seria fauli po jednej i drugiej stronie
85'
Znicz Pruszków przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stancluk, w jego miejsce wchodzi Fisiuk.
86'
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) ruszał z groźną kontrą i zostaje faulowany
86'
Żółtą kartką został ukarany Pomorski (Znicz Pruszków).
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Chłań, w jego miejsce wchodzi Sypek.
86'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
87'
pierwsza akcja i od razu świetna akcja Sypka. Będzie rzut rożny
89'
Zjawiński (LECHIA Gdańsk) niedokładnie do Sypka, chwyta Mleczko (Znicz Pruszków)
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90'+2
Żółtą kartką został ukarany Yukhymovyh (Znicz Pruszków).
90'+2
ucierpiał w starciu Sypek (LECHIA Gdańsk). Gra nam się przedłuża
90'+3
ostra wymiana zdań między Olssonem (LECHIA Gdańsk) i Chindrisem (LECHIA Gdańsk). Rumun chciał biec w pole karne, by walczyć o piłkę przy dośrodkowaniu, ale Szwedowi zależało by został bronił na wypadek kontry
90'+5
uderza Krajewski (Znicz Pruszków), czysto nie trafia Grudziński (Znicz Pruszków). Znicz jeszcze szuka bramki honorowej
90'+5
KONIEC DRUGIEJ POŁOWY. ZNICZ PRUSZKÓW - LECHIA GDAŃSK 0:2.
Lechia Gdańsk wygrała, zachowała trzecie miejsce i wciąż traci tylko dwa punkty do liderującej Arki Gdynia. Zwycięstwo biało-zielonym zapewnił Maksym Chłań (LECHIA Gdańsk), który dwukrotnie wykańczał ładne akcje gdańskiej drużyny. Wygrana mogła i wręcz powinna być wyższa, więc tym bardziej niewykorzystanych sytuacji z pierwszej połowy. Natomiast po drugim trafieniu to gospodarze niespodziewanie zaczęli dochodzić do głosu i to mimo osłabienia po czerwonej kartce Nagamatsu (Znicz Pruszków). Jedną z sytuacji wykorzystał Wawszczyk (Znicz Pruszków), ale sędzia anulował bramkę po sygnale z wozu VAR.

25 lutego 2024, godz. 15:00