Zwycięstwa Alpatu i Olimpijczyka

15 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)
Siatkarki Alpatu Gdynia - bez względu na wyniki trzech ostatnich kolejek - na zakończenie sezonu zasadniczego zajmą pierwsze miejsce.

Jedenaste kolejne zwycięstwo podopieczne Małgorzaty Kałdonek odniosły nad Nowym Domem Chodzież, który pokonały na własnym parkiecie 3:1 (18:25, 25:14, 25:21, 25:20). Znacznie zwiększył szanse na awans do puli finałowej play off Olimpijczyk. Gdańszczanki niespodziewanie wygrały w Kołobrzegu z OPP 3:1 (25:22, 25:17, 20:25, 25:18).

ALPAT: K. Zygmuntowicz, Szajek, Chodorowska, Podgórniak, Słodnik, Perończyk oraz Grela (libero), Kudyba, Kraińska, Kałdonek.

Dla przyjezdnych był to pierwszy mecz w tym roku. Dotychczas, zamiast w siatkówce, wprawiały się w... narciarstwie. Dla studentek AWF taki obóz jest obowiązkowy. Nowy Dom miał świadomość, że im dłużej będzie trwał pojedynek, jego szanse na sukces będą maleć. I już w pierwszym secie wytoczył najcięższe armaty, czyli silną i trudną zagrywkę. Zanim gdynianki obejrzały się straciły seta, a w drugim przegrywały 4:6. Uratowały tę partię trzykrotnie popisując się 5-punktową serią. Podwyższały na 9:6, 14:9 i 21:11. Równie wyraźnie powinny wygrać w czwartej partii, ale przy wyniku 20:14 pofolgowały sobie.

- Opór rywalek złamaliśmy w trzecim secie. Gra była bardzo wyrównana, ale nie tylko nie oddaliśmy nikłej przewagi, ale w końcówce jeszcze ją powiększyliśmy - mówi Marek Patoła, prezes Alpatu.

OLIMPIJCZYK: W. Skłucka, Jankowska, Kowalczyk, Kołodziejczyk, Bernatowicz, Kolasa oraz Lorkowska (libero), Brzostowska, Pankiewicz, Brzóska.

W przypadku przegranej w Kołobrzegu gdańszczanki raczej znalazłyby się w gronie drużyn walczącyh w play off o utrzymanie. Dlatego do potyczki z OPP przystąpiły maksymalnie skoncentrowane. Nie załamały ich początkowe straty (6:10). Na prowadzenie wyszły przy wyniku 19:16, a w drugim secie od początku przeważały 5:2 i 11:3.

- W trzeciej partii nastąpiło niespodziewane załamanie. Co prawda, wydawało się, że opanowaliśmy sytuację, gdy z 0:6 i 7:14 wyrównaliśmy na 19:19, ale w końcówce znów lepsze były gospodynie. W czwartym secie o naszym sukcesie zadecydowała bardzo dobra gra w ataku Tamary Kołodziejczyk i Walentyny Skłuckiej - podkreśla Jacek Łapiński, trener Olimpijczyka.

Pozostałe wyniki 11. kolejki: Pałac II Bydgoszcz - Przylesie Agat Koszalin 3:2 (21:25, 23:25, 25:16, 25:13, 15:9), Nafta Gaz II Piła - Zawisza II Sulechów 3:2 (22:25, 17:25, 25:21, 25:23, 15:9).

1. ALPAT 11-0 22 33:8
2. Przylesie 6-5 17 27:16
3. Nowy Dom 7-3 17 25:15
4. Kołobrzeg 6-5 17 21:20
5. OLIMPIJCZYK 6-5 17 24:23
6. Pałac II 4-6 14 16:24
7. Nafta Gaz II 2-9 13 10:31
8. Zawisza II 1-10 12 13:32