• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zwycięstwo Wybrzeża Gdańsk

jag.
9 stycznia 2002 (artykuł sprzed 22 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Pierwsze drużyny MTS Kwidzyn i Wybrzeża Gdańsk wygrały inauguracyjne turnieje półfinałowe o mistrzostwo województwa pomorskiego w piłce ręcznej młodzików (rocznik 1987 i młodszi). Do decydującej rozgrywki zakwalifikują się po dwie drużyny, które w sześciu meczach zdobędą najwięcej punktów.

Gdański klub do półfinałów wprowadził aż trzy drużyny. Jednak po pierwszych występach tylko podopieczni Krzysztofa Kotwickiego mają powody do satysfakcji.

W Kościerzynie Wybrzeże I kolejno wygrywało z miejscowym Sokołem 13:9, Cartusią I 12:9 i Wybrzeżem III 21:8. Pozostałe wyniki: Cartusia I - Wybrzeże III 27:7, Wybrzeże III - Sokół 9:13, Sokół - Cartusia I 12:20.

Tabela:
1. Wybrzeże 6:047-26,
2. Cartusia I 4:2 56-31,
3. Sokół 2:4 34-43,
4. Wybrzeże III 0:6 24-61.

WYBRZEŻE I: Dettlaff, Sobiech, Lisiewicz, Płonka, Szczepański, Burda, Bądkowski, Sass, Hadała, Szadkowski, Barchan, Węgliński, Buszman.
CARTUSIA: Betliński, Kryszewski, Krieger, Kuchta, Littwin, Bir, Kahlau, Tyrkiel, Hirsz, Czaja.

Szczypiorniści z grupy B rywalizowali w Tczewie. Program turnieju został tak dobrze ułożony, że o pierwszym miejscu decydował ostatni mecz. Jednak na tym skończyło się szczęście gospodarzy, którzy w tym pojedynku zostali rozgromieni przez MTS Kwidzyn 21:12. Wcześniej podopieczni Marka Woronowicza wygrali z Wybrzeżem II 9:7 i Cartusią II 15:5.
Pozostałe wyniki: Cartusia II - Sambor I 10:15, Wybrzeże II - Sambor I 6:7, Cartusia II - Wybrzeże II 5:10.

Tabela:
1. Kwidzyn I 6:0 45-24,
2. Sambor I 4;2 34-37,
3. Wybrzeże II 2;4 23-21,
4. Cartusia II 0:6 20-40.

KWIDZYN: Choma, Peret, Pawłowski, Sztalmirski, Saliński, Wojnarowicz, Klewicz, Obuchowski, Rudnicki, Łączyński, Szreder, Jedowski, Rożniata, Pruski.
SAMBOR I: Koszmider, Ormianin, Ziemba, Bowżyk, Chojnacki, Machlikowski, Roziński, Kądziela, Kaczmar, Tarkowski, Oldżyński, Araszkiewicz, Jankowski, Manuszewski.

Najskuteczniejsi: 1. Filip Lewandowski (Wybrzeże II) 41 bramek, 2. Maciej Dymek (Cartusia II) i Kamil Burda (Wybrzeże I) po 39, 4. Mateusz Seroka (Sambor II) 38, 5. Kamil Krieger 36, 6. Tomasz Kuchta (obaj Cartusia I) 35, 7. Mikołaj Ptak (Wybrzeże III) i Damian Sych (Sokół) po 29, 9. Piotr Jóźwik (Sokół) 27, 10. Marcin Machlikowski (Sambor I) 25.

Głos Wybrzeżajag.

Kluby sportowe

Opinie (3)

  • Wielkie oszustwo

    jestem wielkim fanem piłki ręcznej jestem prawie na każdym meczu młodzików 87r w kwidzynie w ostatnim meczu pomiedzy samborem a MTS w którym stawka był awans do gry o1-4 miejsca kwidzyn wystawił najsłabszy sład dzięki czemu tczew wygrał a Wybrzeże II gra o miejsca od 5-8 to nie sprawiedliwe i dlate go lepsi nie zagraja Wybrzeże II-sambor 6-7 i 12-8

    • 0 0

  • Zgadzam się z urankiem

    Tczew to głupie Kilka liter Wybrzeże II jest o wiele lepsze MTS Kwidzyn pozwolił tczewowi wygrać bo tczzew jest dla nich łateiejszym przeciwnikiem i trzy litery im cztery litery.

    • 0 0

  • Redagujący

    Gdzie są wyniki juniorów starszych czyżby fakt ,iż faworyzowany przez związek Kwidzyn bezproblemowo przegrał z juniorami Wybrzeża

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojteks 23 35 75 82.9%
2 Renata Koczyńska 35 73 82.9%
3 Wojciech Koczyński 35 72 80%
4 PIOTR MATYSIAK 33 71 84.8%
5 Ada Bert 35 71 80%

Tabela końcowa

Piłka ręczna - Orlen Superliga mężczyzn
Tabela końcowa
1 Orlen Wisła Płock
2 Industria Kielce
3 Górnik Zabrze
4 KGHM Chrobry Głogów
5 Azoty Puławy
6 Energa Kalisz
7 Arged Rebud Ostrovia
8 MMTS Kwidzyn
9 Gwardia Opole
10 Grupa Azoty Unia Tarnów
11 Energa Wybrzeże Gdańsk
12 Piotrkowianin
13 Zagłębie Lubin
14 Zepter Legionowo
  • Finał (do dwóch zwycięstw)
  • Industria Kielce - Orlen Wisła Płock 0:2
  • Mecze o 3. miejsce (do dwóch zwycięstw)
  • Górnik Zabrze - KGHM Chrobry Głogów 2:0
  • Półfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
  • Industria Kielce - KGHM Chrobry Głogów 2:0
  • Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 2:0
  • Kolejność na miejscach 5-8
  • drużyny, które odpadły w ćwierćfinałach play-off na podstawie miejsc zajętych po sezonie zasadniczym
  • Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 37:36
  • Energa Kalisz - Arged Rebud Ostrovia 27:22
  • Azoty Puławy - Energa Kalisz 30:25
  • MMTS Kwidzyn - Arged Rebud Ostrovia 28:33
  • Ćwierćfinały play-off (do dwóch zwycięstw)
  • Industria Kielce - MMTS Kwidzyn 2:0
  • KGHM Chrobry Głogów - Azoty Puławy 2:1
  • Orlen Wisła Płock - Arged Rebud Ostrovia 2:0
  • Górnik Zabrze - Energa Kalisz 2:0
  • Kolejność na miejsca 11-14
  • ustalona na podstawie wyników sezonu zasadniczego oraz pięciu kolejek między tymi drużynami systemem każdy z każdym bez rewanżów
  • Spadek do Ligi Centralnej: Zepter Legionowo
  • Awans z Ligi Centralnej: Śląsk Wrocław
  • Baraż o prawo gry w Orlen Superlidze w sezonie 2024/25
  • (przedostatnia drużyna Orlen Superligi z wicemistrzem Ligi Centralnej)
  • Zagłębie Lubin - Padwa Zamość (29:29, 38:28)

Playoff

Ćwierćfinały

Industria Kielce 2
MMTS Kwidzyn 0
KGHM Chrobry Głogów 2
Azoty Puławy 0
Orlen Wisła Płock 2
Arged Rebud Ostrovia 0
Górnik Zabrze 2
Energa Kalisz 0

Półfinały

Industria Kielce 2
KGHM Chrobry Głogów 0
Orlen Wisła Płock 2
Górnik Zabrze 0

Finał

Industria Kielce 0
Orlen Wisła Płock 2

Ostatnie wyniki Wybrzeża

100% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
0% REMIS
0% Zepter Legionowo
4 maja 2024, godz. 18:30
Kalisz
mecz pucharowy
97% Industria Kielce
0% REMIS
3% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane