Udany start szczypiornistek Vistalu

mik
4 września 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Piłkarkom ręcznym Vistalu udało powstrzymać się lubińską mieszkankę młodości i rutyny. Piłkarkom ręcznym Vistalu udało powstrzymać się lubińską mieszkankę młodości i rutyny.

Piłkarki ręczne Vistlu Gdynia od zwycięstwa rozpoczęły rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet. Podopieczne Pawła Tetelewskiego na wyjeździe pokonały Metraco Zagłębie Lubin 29:24 (14:9). Dla ekipy z Trójmiasta osiem bramek zdobyła Monika Kobylińska, a świetnie broniła Małgorzata Gapska, która została wybrana MVP spotkania.

Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 24:29 (9:14)
ZAGŁĘBIE:
Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 1, Mączka 1, Semeniuk 4, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Premović, Wiertelak, Ważna 1, Marić 6, Jochymek 1, Malta 5, Milojević 2, Walczak

VISTAL: Gapska, Kamińska, Kordowiecka - Janiszewska 2, Urbaniak, Dorsz 4, Kobylińska 8, Stanulewicz 1, Olszowa, Zych 5, Kozłowska 4, Matieli 1, Szarawaga 3, Borysławska, Macedo 1

Do spotkania gdynianki przystąpił osłabione nie tylko brakiem Anety Łabudy, która pauzuje już od kwietnia, ale także Kingi Gutkowskiej. 21-letniej szczypiornistki nie zobaczymy na parkiecie przynajmniej do grudnia. W jej nodze złamała się śruba, wstawiona po poprzedniej kontuzji.

JOANNA SZARAWAGA: CELEM MISTRZOSTWO POLSKI

W ekipie Pawła Tetelewskiego zadebiutowały za to pozyskane latem: Vitoria Macedo, Martyna Borysławska oraz Joanna Szarawaga. To jednak nie nowe zawodniczki przesądziły o zwycięstwie zespołu z Trójmiasta, a szczypiornistki od kilku sezonów stanowiące o jego sile.

W bramce doskonałą partię rozegrała Małgorzata Gapska, która nawet w beznadziejnych sytuacjach potrafiła uchronić swoją drużynę przed stratą bramki. Głównie dzięki jej postawie Vistal zbudował bezpieczną przewagę. Gospodynie nie potrafiły pokonać "Ryby" przez ostatnie 10 minut pierwszej połowy, dzięki czemu na przerwę gdynianki schodziły prowadząc pięcioma bramkami.

ŚWIETNA FORMA STRZELECKA...MAŁGORZATY GAPSKIEJ

Po wznowieniu gry ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie gdyńskie rozgrywające: Monika Kobylińska, Aleksandra Zych oraz Joanna Kozłowska. Pierwsza z nich rzuty karne zamieniała na bramki, natomiast dwie pozostałe trafiły z gry. Skuteczność Vistalu sprawiła, że miejscowe nie mogły złapać kontaktu z nimi kontaktu.

Po bramce Katarzyny Janiszewskiej w 53. minucie spotkania przyjezdne prowadziły już 25:19 i było pewne, że dwa punkty meczowe pojadą do Gdyni. Wynik spotkania ustaliła Aleksandra Dorsz, która w ostatnich 60 sekundach dwukrotnie cieszyła się z trafienia.

4 września 2016, godz. 16:00