Porażka i zwycięstwo gdańskich futsalistów

12 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Futsaliści AZS UG nie składają broni w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Na zdjęciu Tomasz Poźniak, zdobywca jednej z bramek w meczu z Red Devils Chojnice. Futsaliści AZS UG nie składają broni w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Na zdjęciu Tomasz Poźniak, zdobywca jednej z bramek w meczu z Red Devils Chojnice.

Futsaliści AZS UG pokonali we własnej hali Red Devils Chojnice 4:1 (2:1) i wciąż pozostają w walce o utrzymanie w ekstraklasie. Sezon na własnym obiekcie niepowodzeniem zakończyła Politechnika Gdańska, która w przedostatnim meczu rozgrywek I ligi uległa AZS UW Warszawa 3:7 (3:2).

AZS Uniwersytet Gdański - Red Devils Chojnice 4:1 (2:1)
Bramki dla AZS UG: Kostuch 13,13, Poźniak 22, Broner 40

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Cirkowski, Widzicki, Musik, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Wesserling, Kreft, Pawicki, Depta

Po porażce w Zduńskiej Woli AZS UG dosyć mocno skomplikowało sobie szanse na utrzymanie w ekstraklasie, ale jeszcze nie straciło ich ostatecznie. Wygrana we własnej hali nad Red Devils mogła tchnąć jeszcze nadzieję w zespół trenera Szymona Hartmana.

Gospodarze niedzielnego meczu szybko wzięli się do pracy i już w pierwszych minutach blisko otworzenia wyniku byli Przemysław Kostuch oraz Marek Cirkowski, a chwilę później w słupek trafił Mateusz Wesserling. Nie po raz pierwszy w tym sezonie nieskuteczność gdańszczan zemściła się i po efektownym trafieniu Łukasza Sobańskiego to chojniczanie wyszli na prowadzenie.

Sprawy w swoje ręce wziął jednak Kostuch. Zawodnik, który w klasycznych rozgrywkach piłkarskich występuje w III-ligowym Gryfie Wejherowo, odpowiedział dwiema bramkami w 45 sekund! Kilka minut później podwyższyć prowadzenie próbował Wojciech Pawicki, ale udanie interweniował Jacek Burglin, który jeszcze w poprzednim sezonie był ostoją gdańszczan na pozycji bramkarza. Zresztą w Chojnicach razem z nim występuje także Tomasz Kriezel, kolejny czołowy gracz AZS UG z minionych rozgrywek.

Do przerwy obie drużyny poszły na wymianę ciosów serwując kibicom znakomite widowisko. Kolejne gole padły dopiero po przerwie. Zaraz po wznowieniu gry trafienie zaliczył Tomasz Poźniak. Grający z wycofanym bramkarzem chojniczanie nie byli w stanie zdobyć bramki kontaktowej, a tuż przed końcem spotkania decydujący cios zadał im Tomasz Broner.

Przypomnijmy, że po rozegraniu wszystkich 22. kolejek dwie najsłabsze drużyny spadną do I ligi, a trzecia drużyna od końca weźmie udział w barażach. W ostatnich trzech kolejkach gdańszczan czekają mecze kolejno z Red Dragons Pniewy (wyjazd), Clearexem Chorzów (dom) i KGHM Euromaster Chrobry Głogów (wyjazd).

12. AZS UG GDAŃSK 19 5 3 11 60:67 18

Politechnika Gdańska - AZS UW Warszawa 3:7 (3:2)
Bramki dla PG: Urtnowski 13, 20, Iwosa 15

POLITECHNIKA: Pytka, Chodorowski - Pawlicki, Kozakiewicz, Iwosa, Mikucziński, Kopecki, Sz. Urtnowski, M.Urtnowski, Nowicki, Osiński, Wardowski.

Porażką zakończyli ostatni w tym sezonie mecz na własnym parkiecie zawodnicy I-ligowej Politechniki Gdańsk. Akademickie derby od pierwszych minut przyniosły jednak sporo emocji. Po kilkudziesięciu sekundach meczu w znakomitej sytuacji z najbliższej odległości nie trafił do bramki Mateusz Osiński. Nie mylili się za to goście ze stolicy, którzy po kilku minutach zdobyli 2 bramki w niespełna 30 sekund.

Kuriozalna strata dwóch bramek wstrząsnęła Politechniką, a zawodnicy cierpliwie próbowali odrabiać straty. Sztuka ta udała się Maciejowi Urtnowskiemu, który po zespołowej akcji zdobył bramkę kontaktową. Kolejne akcje pod warszawską bramką powodowały, że wyrównanie wisiało w powietrzu. W jednej z kolejnych akcji w polu karnym gości najprzytomniej zachował się Eliasz Iwosa i strzałem w górny róg bramki dał gospodarzom upragniony remis.

Na pół minuty przed przerwą trener gdańszczan Michał Janiak poprosił o czas. Zadziałało to niczym dotknięcie czarodziejskiej różdżki, bowiem Piotr Wardowski przeprowadził indywidualną akcję zakończoną celnym strzałem Urtnowskiego do pustej bramki.
Do przerwy 3:2 dla PG

W drugiej odsłonie trafiali już tylko goście. Trzy kolejne bramki po ewidentnych błędach gdańskich futsalistów zmusiły trenera Janiaka do gry z lotnym bramkarzem. Wariant ten nie powiódł się, a zaowocował kolejnymi dwiema bramkami dla Uniwersytetu Warszawskiego. Końcowy wynik 7:3 nie oddaje przebiegu gry, jednak kolejny raz potwierdziła się reguła, że mecze wygrywa się dobrą obroną, której tego dnia zabrakło gospodarzom.

Porażka Politechniki wobec wygranej MOKS Białystok daje już tylko iluzoryczne szanse na zdobycie 3. miejsca w końcowym układzie tabeli. Ostatni mecz tego sezonu gdańszczanie rozegrają w sobotę, 18. kwietnia o godzinie 18 w Unisławiu.

• szanse

Czyli jeszcze jest szansa na utrzymanie. Szkoda pierwszej rundy,ale brawo za walkę do konca!

• 1 0

• W końcu

W końcu pokonane te Chojnice oni tak zawsze się prężą :) A tu dostali lekcje - a chyba mieli walczyć o medale ??? :-)