Porażki gdańskich futsalistów

4 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańscy futsaliści mają jeszcze szanse na utrzymanie w ekstraklasie, ale z każdym straconym punktem są one coraz mniejsze. Na zdjęciu Dominik Depta. Gdańscy futsaliści mają jeszcze szanse na utrzymanie w ekstraklasie, ale z każdym straconym punktem są one coraz mniejsze. Na zdjęciu Dominik Depta.

Futsaliści AZS UG przegrali na wyjeździe z Gattą Active Zduńska Wola 5:7 (1:3) i znów utrudnili sobie walkę o utrzymanie w ekstraklasie. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowało FC Toruń, które sukces przypieczętowało w Gdańsku, wygrywając z miejscową Politechniką 8:3 (6:0).

Gatta Acitve Zduńska Wola - AZS Uniwersytet Gdański 7:5 (3:1)
Bramki: Sobalczyk 6, Milewski 10, 20, Stanisławski 23, Krawczyk 30, 38, Niewiadomski 31 - Broner 12, 38, 40, Wesserling 29, Pawicki 34

GATTA ACTIVE: Słowiński, Miłosiński, Szypczyński - Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Olejniczak, Sobalczyk, Marciniak, Niewiadomski, Milewski, Szymczak

AZS UG: Kartuszyński, Gonda - Cirkowski, Friszkemut, Poźniak, Broner, Madani, Wesserling, Pawicki, Depta.

AZS UG PRZEDŁUŻYŁO NADZIEJE NA UTRZYMANIE W EKSTRAKLASIE

Po dwóch zwycięstwach z rzędu nad Rekordem Bielsko-Biała i Pogonią Szczecin gdańscy futsaliści przedłużyli nadzieje na to, że uda im się utrzymać w ekstraklasie. Niestety, zwycięskiej passy nie udało się przedłużyć w Zduńskiej Woli. Akademicy po pełnym bramek i emocji spotkaniu ulegli miejscowej Gatcie, mimo hat-tricka Tomasza Bronera.

Goście, mimo że dojechali na halę na niespełna godzinę przed spotkaniem, od początku meczu wyszli skoncentrowani. Nie uchroniło to jednak od straty bramki. Szybko błąd w defensywie Karima Madaniego wykorzystał Igor Sobalczyk. W 10. minucie meczu na 2:0 podwyższył Mariusz Milewski, jednak 2 minuty później za sprawą Bronera znów AZS złapał kontakt. Ten sam zawodnik popełnił jednak duży błąd w ostatniej minucie pierwszej połowy i Gatta na przerwę schodziła z dwubramkową przewagą.

Druga połowa to podwyższenie wyniku już w 23 minucie za sprawą Marcina Stanisławskiego, który w sytuacji sam na sam z Markiem Gondą pokonał gdańskiego bramkarza. Goście ponownie jednak zredukowali straty po bramce Mateusza Wesserlinga.

Bardzo podobnie wyglądał przebieg meczu do samego końca. Gatta za sprawą Daniela KrawczykaRafała Niewiadomskiego podwyższyła na 6:2, ale AZS odpowiedział golami Wojciecha Pawickiego i Bronera.

Gdy wydawało się, że gdańszczanie złapią jeszcze kontakt, na dwie minuty przed końcem Krawczyk ponownie pokonał Gondę. Gol Bronera, którym doświadczony zawodnik skompletował hat-tricka, strzelony był już jednak za późno, aby wierzyć w dobry rezultat.

Porażka nie napawa optymizmem, ale jeszcze nie przekreśla szans na utrzymanie. Przypomnijmy, że po rozegraniu wszystkich 22. kolejek dwie najsłabsze drużyny spadną do I ligi, a trzecia drużyna od końca weźmie udział w barażach.

12. AZS UG GDAŃSK 18 4 3 11 56:66 15

Politechnika Gdańska - FC Toruń 3:8 (0:6)
Bramki: Osiński 29, Osiński 35, Iwosa 40 - Wojciechowski 3, Kieper 4, 13, Morozow 5, 12, Kawka 18, 32 Suchocki 23

POLITECHNIKA: Pytka, Chodorowski - Wardowski, M.Urtnowski, Pawlicki, Nowicki, Kozakiewicz, Kopecki, Iwosa, S.Urtnowski, Mikucziński, Osiński

FC: Neagu, Brończyk - Wojciechowski, Morozow, Mikołajewicz, Suchocki, Kieper, Szczepaniak, Świtoń, Witkowski, Domański, Rau, Kaczmarek

W Gdańsku awans do ekstraklasy przypieczętowało FC Toruń. Dzięki wygranej nad Politechniką, niepokonani w tym sezonie torunianie mogli świętować sukces już na dwa mecze przed końcem sezonu.

Przyjezdni sprawę załatwili błyskawicznie. Już po 5 minutach prowadzili 3:0, a przed przerwą podwoili ten dorobek. Gospodarze strzelać zaczęli po zmianie stron przy stanie 0:7. Akademicy walczyli dzielnie do ostatnich sekund, co pozwoliło zdobyć honorowe trafienia.

Po indywidualnych akcjach Piotra Wardowskiego dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Mateusz Osiński, a jedno trafienie zanotował Eliasz Iwosa. Przyjezdni w myślach byli już zapewne w szatni, gdzie po końcowym gwizdku świętowali powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale i tak odpowiedzieli dwoma trafieniami.

Przypomnijmy, że gdańszczanie już wcześniej stracili szansę choćby na udział w barażach. O awans podopieczni Michała Janiaka będą musieli powalczyć za rok.