Pierwsza porażka futsalistów Politechniki

29 października 2016 (artykuł sprzed 7 lat)
Futsaliści Politechniki Gdańskiej po pierwszej porażce w sezonie, do której doszło na boisku w Warszawie. Futsaliści Politechniki Gdańskiej po pierwszej porażce w sezonie, do której doszło na boisku w Warszawie.

W sobotni wieczór futsaliści Politechniki Gdańskiej zagrali na boisku lider I ligi AZS Uniwersytetu Warszawskiego. W pierwszej połowie jeszcze dotrzymywali kroku rywalowi, ale w drugiej ich gra obronna posypała się. Ulegli 2:6 (1:2) i tym samym doznali pierwszej porażki w sezonie. - Jestem trochę rozżalony, ale trzeba wziąć porażkę na siebie i pracować dalej - mówi Michał Janiak, trener Politechniki.

Bramki dla Politechniki:
Martynowski 13, Navarro Fernandez 36

POLITECHNIKA: Bucholc, Chodorowski - Iwosa, Bławat, Orzoł, Kolus - Martynowski, Grodzicki, Navarro Fernandez, Kopecki, Szmydki, Mikucziński, Reszka

W I lidze futsalu nie ma już niepokonanej drużyny. Przez 5 kolejek takie miano nosili zawodnicy Politechniki Gdańskiej. Mogli się tym szczycić do soboty i meczu z liderem rozgrywek, AZS Uniwersytetem Warszawskim.

W porównaniu do poprzedniego meczu, w którym pechowo zremisowali z Heliosem Białystok, w składzie doszło do jednej zmiany. Jakuba Domżalskiego zastąpił Mateusz Grodzicki. Tym razem jednak gdańszczanie mieli jeszcze więcej pecha.

- Kluczowa była druga bramka strzelona przez naszych rywali na 6 sekund przed końcem pierwszej połowy, z przedłużonego rzutu karnego. Rywale byli większymi cwaniakami niż my i to zaowocowało ich zwycięstwem. Do tego nie mieliśmy super dnia, choć tragicznie także nie było - ocenia Michał Janiak, trener Politechniki.
- W drugiej połowie za szybko straciliśmy dwie bramki. Zerwaliśmy się dopiero około 6-7 minuty i udało się nam dojść na 2:4. Niestety rywale dostali kolejny rzut karny i ponownie nam odjechali. Mieliśmy jeśli kilka dogodnych do zdobycia bramki sytuacji, świetnie bronił bramkarz AZS - dodaje.
W sobotę 5 listopada futsaliści Politechniki zagrają we własnej hali z wiceliderem Mieszkiem Gniezno. Początek spotkania w Centrum Sportu Akademickiego o godz. 20:30,wstęp wolny.

• (1)

Ten sport jest mega kontuzjogenny. Zero poślizgu i twarda nawierzchnia. Kolana, kostki, kręgosłupy dostają w kość. Wszystko uchodzi płazem do pewnego wieku. Przestrzegam przed uprawianiem futsala bez odpowiedniego przygotowania, czytaj prosto zza biurka albo zza kierownicy samochodu. Solidna rozgrzewka, streczing i ćwiczenia wzmacniające mięśnie to podstawa.