Unia Tarnów - Energa Wybrzeże Gdańsk 25:33. Piąte zwycięstwo z rzędu

19 kwietnia 2024, godz. 19:25
Opinie (38)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk buduje skład na sezon 2024/25. Pierwszy transfer
Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała piąty mecz z rzędu. Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała piąty mecz z rzędu.

Energa Wybrzeże Gdańsk pokonała na wyjeździe zespół Grupa Azoty Unia Tarnów 33:25 (15:14) w 3. kolejce rundy play-out w Orlen Superlidze. Podopieczni Patryka Rombla kapitalnie rozpoczynali obie połowy, ale o ile jeszcze w pierwszej pozwolili rywalom na odrobienie strat, tak w drugiej już nie. To piąte zwycięstwo z rzędu, które przybliżyło gdańszczan do pewnego utrzymania, bowiem wciąż bronią się jeszcze przed przedostatnim miejscem, które będzie oznaczało baraże.

ENERGA WYBRZEŻE: Bedoui - Milicević 5, Papina 4, Góralski 4, Stępień 4, Peret 3, Niedzielenko 3, Jachlewski 2, Zmavc 2, Pieczonka 2, Będzikowski 1, Powarzyński 1, Papaj 1, Tomczak 1

Energa Wybrzeże Gdańsk do meczu z drużyną Grupa Azoty Unia Tarnów przystępowali ze świadomością, że ostatniego miejsca, oznaczającego bezpośredni spadek z Orlen Superligi, już nie zajmą. Wciąż jednak bronią się przed przedostatnią lokatą, która oznacza walkę w barażach, ale zwycięstwo w Tarnowie nie tylko potwierdziło dobrą dyspozycję, bo to piąta wygrana z rzędu, ale również znacznie przybliżyło do pewnego utrzymania.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom ręcznym i trenerowi Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom ręcznym i trenerowi

Podopieczni Patryka Rombla kapitalnie weszli w mecz, bo zaczęli od prowadzenia 4:0. Gospodarze pierwszą bramkę rzucili dopiero w 10. minucie. Goście dzięki zbudowanej przewadze mogli kontrolować przebieg spotkania, ale tylko na krótko.

Jeszcze przed przerwą tarnowianie złapali wiatr w żagle i zdołali wyrównać. Jednak przed zejściem do szatni celne trafienie zaliczył Mateusz Góralski i to przyjezdni mieli korzystniejszy wynik po 30 minutach gry.

Początek drugiej części spotkania to ponowny popis gdańszczan. Dwie serie bramkowe wystarczyły, żeby w 36. minucie prowadzić 20:15. Tym razem nie powtórzyli błędu z pierwszej połowy i nie pozwolili rywalowi na odrobienie strat. Tarnowianie szukali sposobów, ale nawet gdy trafili, to piłkarze ręczni Energi Wybrzeże odpowiadali i ostatecznie wygrali 33:25.

Na koniec warto wspomnieć, że w rozgrywkach Orlen Superligi następuje przełom. Władze ligi podjęły decyzję o wprowadzeniu technologii wideoweryfikacji w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej, ale na razie tylko w fazie play-off, a to oznacza, że Energa Wybrzeże doświadczy tego dopiero w kolejnym sezonie.

14 Zepter Legionowo 29 4 0 2 22 773:911 14
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym, bez rewanżów, o utrzymanie, z zachowaniem dorobku punktowego z fazy zasadniczej. Na koniec rozgrywek Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-04-24