Futsaliści AZS UG i Politechniki na remis

11 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
AZS UG zapisało na swoim koncie pierwszy punkt w tym sezonie, ale Wojciech Pawicki (na zdjęciu) i jego koledzy z pewnością liczyli w piątek na lepszy wynik niż remis. AZS UG zapisało na swoim koncie pierwszy punkt w tym sezonie, ale Wojciech Pawicki (na zdjęciu) i jego koledzy z pewnością liczyli w piątek na lepszy wynik niż remis.

Futsaliści AZS UG Gdańsk zremisowali w hali przy ul. Górskiego z Gwiazdą Ruda Śląska 2:2 (1:1) i zdobyli pierwszy punkt w ekstraklasie. Ten wynik nie może jednak zadowalać podopiecznym Szymona Hartmana. Akademicy mieli multum sytuacji na zdobycie większej liczby bramek, ale albo brakowało im celności albo na posterunku był znakomicie dysponowany bramkarz gości Aleksander Waszka. W I lidze Politechnika Gdańska zremisowała u siebie 3:3 (1:0) z MOKS Słoneczny Stok Białystok, ale zachowała pozycję wicelidera w tabeli.

Kostuch 5, Depta 22 - Bubec 8,29

AZS UG: Kartuszyński - Musik, Osłowski, Friszkemut, Poźniak, Kostuch, Broner, Ziarko, Wesserling, Pawicki, Depta

GWIAZDA: Waszka - Pękala, Działach, Białek, Kidanow, Bubec, Łuszczek, Krajanowski, Piasecki, Szachnitowski, Siadul, Hewlik.

Do piątkowego meczu zawodnicy AZS UG przystąpili po srogim laniu jakie w poprzedniej kolejce sprawiła im w Krakowie Wisła Krakbet. Dla podopiecznych Szymona Hartmana zwycięstwo nad Gwiazdą Ruda Śląska było wręcz przymusem, gdyż do niedawna był to jedyny oprócz nich zespół z zerowym dorobkiem punktowym w tym sezonie.

Gdańscy akademicy od pierwszych minut rzucili się do zdecydowanych ataków jednak okazji do zdobycia gola nie wykorzystali Wojciech PawickiMaciej Osłowski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę nad poprzeczką.

Co nie udało się jednemu zawodnikowi, który na trawie występuje w Gryfie Wejherowo, udało się drugiemu. Bramkę na 1:0 zdobył Przemysław Kostuch, który razem z Osłowskim gra w III lidze. Kostuch wykorzystał podanie Tomasza Poźniaka z rzutu wolnego, ale radość nie trwała długo. Chwilę później wyrównanie dla gości zdobył Piotr Bubec, który zakończył kontrę po niecelnym uderzeniu Ziarki.

Na 2:1 gdańszczan mógł wyprowadzić jeszcze Poźniak, który trafił tylko w poprzeczkę. Do przerwy mecz upłynął pod znakiem ostrej gry i żółtych kartek, ale wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron znów mocno zaatakowali gospodarze co przyniosło efekt w postaci bramki Dominika Depty. Gdańszczanie dwoili się i troili aby prowadzenie było jeszcze wyższe, ale bardzo dobrze sprawował się między słupkami Aleksander Waszka.

Nieskuteczność zemściła się na gdańskiej drużynie gdy drugą bramkę po szybkiej kontrze zdobył Bubec. Ostatnie 10 minut upłynęło pod znakiem ostrzeliwania bramki Waszki. Gdańszczanie mieli multum sytuacji, ale albo mylili się albo na posterunku był znakomicie dysponowany Waszka. Na 15 sekund przed końcem gry gospodarze poprosili o czas, ale po wznowieniu gry nie zdołali już zagrozić przyjezdnym.

12. AZS UG GDAŃSK 4 0 1 3 9:17 1

Politechnika Gdańska - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:3 (1:0)
Bramki dla Politechniki: Nowicki 2, Iwosa

POLITECHNIKA: Ciesielski, Pytka - Grącki, Iwosa, Kopecki, Kozakiewicz, Martynowski, Mikuczyński, Nowicki, Osiński, Pawlicki, Rathnau, Urtnowski, Wardowski

Politechnika Gdańska straciła pierwsze punkty, ale wciąż jest bez porażki w I lidze i zachowała pozycję wicelidera. Politechnika Gdańska straciła pierwsze punkty, ale wciąż jest bez porażki w I lidze i zachowała pozycję wicelidera.
Na zapleczu ekstraklasy pierwsze punkty straciła Politechnika Gdańsk, która po dwóch zwycięstwach tylko zremisowała we własnej hali z gośćmi z Białegostoku. Podopieczni Michała Janiaka od początku chcieli prowadzić grę, ale prowadzenie objęli dopiero po rzucie rożnym Mateusza Osińskiego, po którym piłkę do siatki z najbliższej odległości skierował Aleksander Nowicki.

Po przerwie goście oddawali zdecydowanie więcej strzałów i w końcu doprowadzili do wyrównania. Po dość przypadkowej akcji kolejne prowadzenie gdańszczanom dał jednak Nowicki. Wynik 2:1 uspokoił gospodarzy aż nadto, bo pozwolili przyjezdnym na strzał z dalszej odległości, który zaowocował ponownym wyrównaniem

Po 2 minutach Eliasz Iwosa zakończył swoja indywidualną akcję debiutanckim trafieniem w zespole Politechniki. Gdańszczanie prowadzili 3:2, a w dodatku rywale na niespełna 5 minut do końca grali w osłabieniu w efekcie dwóch żółtych kartek. Gra zachowawcza zemściła się na gospodarzach, którzy nie wykorzystali gry w przewadze. Rywale wycofali bramkarza i już drugą akcję po tym ruchu zakończyli strzałem do pustej bramki po raz trzeci doprowadzając do wyrównania, które tym razem okazało się ostateczne.

Pozostałe mecze 3. kolejki I ligi (grupa I)

• (1)

Bo graja drewniaki, sorry, ale poziom futsalu w Polsce jest na dramatyczym poziomie.... Panowie z brzuchami, wolni, bardzo, bardzo slabi technicznie, ale fryzury maja ligowe:D hehehehe

• 4 4

• ?

Proponuję ruszyć d..ę sprzed komputera i przyjść na mecz - zobaczyć jak to wygląda naprawdę, a nie jak Ci się wydaje.

• 1 0

• W Gdańsku 1 klub futsalowy... (2)

Czytelnicy prawda jest taka że w Gdańsku mamy tylko 1 klub FUTSALOWY!!
    I nie jest to pseudo UG gdzie w skladzie jest kilkunastu zawodników bo trener nie wie kto może jechać na mecz bo pseudo niespełnione gwiazdy "z trawy" kopiące się po czole w 3 i niższych ligach chcą zabłysnąć w jakiejś ekstraklasie to pchają się do futsalu.
    Jedyny klubem futsalowym jest Vamos Gdańsk/Politechnika - młodzi chłopacy którzy już są w czołówkach 1 ligi (w debiutanckim sezonie po awansie jako beniaminek 3 miejsce w 1 lidze), którzy w pełni poświęcają się grze w futsal i tylko futsal, i trener który w pełni poświęcił się futsalowi (jeździ na szkolenia z najlepszymi trenerami czołowych drużyn świata itp).