Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0. Kartki i kontuzje nie przeszkodziły

Jacek Główczyński
21 kwietnia 2024, godz. 14:35
Opinie (187)

Zobacz, jak cieszyli się kibice i piłkarze po meczu Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0

Arka Gdynia wygrała z Wisłą Płock 2:0 (1:0) w 28. kolejce Fortuna 1. Ligi. Gola i asystę zaliczył Kacper Skóra, a wynik meczu otworzył Olaf Kobacki. Żółto-niebiescy zachowali 2. miejsce ze stratą punktu do lidera. Sukces jest tym cenniejszy, gdyż gospodarze byli mocno osłabieniu. Za kartki pauzowali trener Wojciech Łobodziński, Dawid Gojny i Kasjan Lipkowski, a w trakcie gry do kontuzjowanego Sebastiana Milewskiego dołączyli: Janusz Gol i Hubert Adamczyk. Dlatego były i dwa debiuty. Cały mecz rozegrał Hiszpan Marco Navarro, a w 82. minucie na boisko wszedł 18-letni Jakub Staniszewski.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 19 M.Szymański, 20 Borecki, 27 Hafez, 31 Staniszewski, 38 Predenkiewicz

Sekulski

Rezerwowi: 1 Kamiński, 4 Chrzanowski, 17 Lewandowski, 19 Thiakane, 21 Drapiński, 37 Tomczyk, 53 Westermark, 777 J.Szymański, 91 Kuczko
  • 8' 55 Gol Zmiany 20 Borecki
  • 46' 11 Adamczyk Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 83' 8 Sidibe Zmiany 27 Hafez
  • 83' 21 Skóra Zmiany 31 Staniszewski
  • 89' 10 Czubak Zmiany 17 Turski
  • 46' 2 Biernat Zmiany 4 Chrzanowski
  • 58' 9 Kocyła Zmiany 53 Westermark
  • 77' 32 Gerbowski Zmiany 21 Drapiński
  • 77' 24 Niepsuj Zmiany 19 Thiakane
  • 82' 20 Sekulski Zmiany 17 Lewandowski
  • 26' Kobacki
  • 68' Skóra
  • 22' Dobrotka
  • 38' Sidibe
  • 64' Frydrych asystent trenera
  • 90+4 9 Gaprindaszwili
  • 59' Chrzanowski
  • 70' Gric
  • 84' Drapiński
  • 90+1 Thiakane
  • 90+4 Hiszpański

Kacper Skóra strzelił gola oraz zaliczył asystę w meczu Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0. Kacper Skóra strzelił gola oraz zaliczył asystę w meczu Arka Gdynia - Wisła Płock 2:0.

Po meczach, które już rozegrano w 28. kolejce wiadomo, że Arka pozostanie na 2. miejscu w Fortuna 1. Ligi. Od wyniku z Wisłą Płock, a także rezultatów, które uzyskają później: GKS Katowice i Motor Lublin będzie zależało, jaką stratę do lidera oraz jaką przewagą nad grupą pościgową będą mieli gdynianie

Wojciech Łobodziński: Jeżeli będziemy tak punktować - awansujemy

przed meczem trener Łobodziński przyznał, że w kadrze meczowej może zabraknąć aż pięciu piłkarzy, którzy dotychczas regularnie znajdowali się w "20". Ostatecznie brakuje trzech, tych których wiedzieliśmy, że nie będzie z powodu kartek lub kontuzji

Arka Gdynia boryka się z kłopotami kadrowymi. Gdzie są deficyty?

Milewskiego, który z powodu kontuzji wypadł na dłużej, już w pierwszej połowie meczu w Lublinie udanie zastąpił Adamczyk

Arka Gdynia otrzymała premię za odwagę. Hubert Adamczyk: Nikt się nie obraża

wakat do obsadzenia był z lewej strony obrony, gdyż po 4. kartce pauzuje Gojny, a także jego ewentualny zastępca Lipkowski

Arka Gdynia wykartkowana w obronie. Marco Navarro gotowy, ale czy to pierwszy wybór?

ostatecznie trener Łobodziński nie kombinował zdecydował się na dwie dość oczywiste zmiany. Adamczyk znów zastąpił Milewskiego, a w obronie zadebiutuje Navarro, który zagra z prawej strony, gdyż na lewą przesunięty został Stolc, który jest też kapitanem

Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Dwa razy odrabiali straty. Nie przegrali 9. meczu

po czwartej żółtej kartce pauzuje też trener Łobodziński. Zastępuje go trener Grzegorczyk, który już przedłużył umowę do 30 czerwca 2026 roku. Poprzednio prowadził Arkę w dwóch meczach, gdy trener Łobodziński pauzował po czerwonej kartce. U siebie pokonał GKS Tychy 2:0, a w Krakowie przegrał z Wisłą 1:5
nie czekając na rozstrzygnięcia na finiszu rozgrywek Arka przedłużała kontrakty. Nowe angaże w ostatnim tygodniu otrzymali: asystent pierwszego trenera Grzegorczyk, Marcjanik oraz Stolc, który po raz drugi... przedłużył kontrakt w ciągu ostatniego miesiąca

Arka Gdynia - Wisła Płock. Bez sentymentów. Nowe kontrakty. Wyjście do kibiców

o tym, że Arka zagra po wakacjach w ekstraklasie, jest przekonana jedna z klubowych legend

Włodzimierz Żemojtel o Arce Gdynia: Nie wyobrażam sobie, że zmarnujemy tę szansę

jednak ostatnie dni upłynęły nie tylko na czysto sportowych wydarzeniach. Na dzisiejszy mecz zaproszony kandydatów na prezydenta Gdyni, którzy we wtorek debatowali o Arce i miejskim sporcie

Ile pieniędzy na sport? Które kluby wspierać? Debata kandydatów na prezydenta Gdyni

ważne ustalenia odnośnie derbów Trójmiasta poczyniła delegacja Arki pod wodzą prezesa Gruchały na spotkaniu u wojewody pomorskiej. 19 maja na Polsat Plus Arenę Gdańsk będzie mogła udać się 1,5-tysięczna, zorganizowana grupa kibiców żółto-niebieskich

Derby Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 19 maja z kibicami gości. Godzina do ustalenia

Wisła obecnie jest dziewiąta, do Arki traci 10 punktów, ale tylko 3 dzielą ją od drużyn, które obecnie plasują się na miejscach od 3 do 7. W Gdynia "Nafciarze" mogą się zatem zbliżyć lub oddalić od strefy barażowej
w ostatniej kolejce Wisła u siebie zremisowała z inną Wisłą, tą z Krakowa 1:1. Trener Żuraw nie dokonał żadnej zmiany na Arkę w porównaniu z "11", którą wystawi poprzednio
trener Żuraw w przeszłości był piłkarzem Arki. W żółto-niebieskich barwach grali też piłkarze Wisły: Szwoch (Wisła Płock) i Hiszpański (Wisła Płock) oraz Janus
natomiast z Płocka do Arki przenieśli się: Marcjanik (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia). Hubert jednak ocenił, że sentymentów nie będzie
Czubak w bezpośredniej rywalizacji z Sekulski może zrobić poważny krok w kierunku obrony króla strzelców. Obecnie napastnik Arki o jedno trafienie ustępuje snajperowi "Nafciarzy", a także Rodado z Wisły Kraków
Arka może zanotować 10. mecz z rzędu bez porażki, ale musi też uważać. Wiosną w Gdyni nie wygrała z żadnym klubem, który nosi nazwę polskiej rzeki. W marcu były remisy z: Odrą 2:2 i Wisłą z Krakowa 1:1

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Punkty znów utopione w... rzece

już uprzedzamy, że jeśli aura pozwoli i dojdzie do meczu w 2. kolejce Energi Wybrzeża Gdańsk, od godziny 13:45 równolegle ze spotkanie w Gdyni, relacjonować będziemy przebieg wyścigów w Ostrowie Wielkopolskim

Live: Agred Malesa Ostrów Wielkopolski - Energa Wybrzeże Gdańsk

przed meczem Czubak i Stolc (ARKA Gdynia) nagrodzeni za mecze numer 100 w barwach Arki
piłkarze na prezentację wychodzą przy dźwiękach "Roty Arki"
Arka żółte koszulki z białym pasem, niebieskie spodenki. Wisła białe stroje z niebieskimi dodatkami na koszulki
"Marcin Gruchała" - skandują kibice. To podziękowanie za to, że 1,5 tysiąca żółto-niebieskich będzie mogło udać się na derby
wulgarnie z trybun pod adresem lokalnego rywala, spiker apeluje o kulturalny doping
w wyniku losowania kapitanów Stolca (ARKA Gdynia) i Sekulskiego Arka w pierwszej połowie atakować będzie na bramkę, za którą znajduje się sektor GOSiR
1'
od środka mecz rozpoczęła Wisła
1'
w sektorze gości obecni kibice Wisły, ale na razie nie próbowali przebić się przez śpiewy miejscowych
2'
"Arka gol" - z trybun
4'
Gradecki (Wisła Płock) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia)
4'
spiker wita kandydatów na prezydenta Gdyni: Aleksandrę Kosiorek i Tadeusza Szemiota
5'
czujnie Lenarcik (ARKA Gdynia). Złapał piłkę, którą po randzie prawym skrzydłem Niepsuj (Wisła Płock) zagrywał wzdłuż pola bramkowego
5'
pomocy medycznej wymaga Gol
6'
na rozgrzewkę ruszył Borecki (ARKA Gdynia)
6'
spiker wita obecnego na trybunach Leszka Ojrzyńskiego, po którego wodzą Arka zdobyła Puchar Polski oraz ówczesnego jego podopiecznego, a obecnie posła na Sejm RP - Rafała Siemaszko
7'
Gol (ARKA Gdynia) został na boisku, ale tylko wznowiona została gra, znów przewrócił się na murawę
8'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gol, w jego miejsce wchodzi Borecki.
8'
Navarro (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza własną bramkę po dośrodkowaniu Niepsuja (Wisła Płock)
9'
wybita piłka przez Arkę po dośrodkowaniu Hiszpańskiego (Wisła Płock) z narożnika boiska
9'
zablokowany strzał z dystansu Grica (Wisła Płock)
10'
"Jesteśmy zawsze tam..." - dają o sobie znać kibice gości
11'
na razie bez strzału w kierunku bramki rywali z obu stron, posiadanie piłki z przewagą Arki 55:45
11'
wulgarnie z sektora gości
12'
Sibide nie pozwolił na strzał Szwochowi (Wisła Płock). Kończy się kornerem dla gości
13'
sędzia zwraca uwagę Gricowi (Wisła Płock) i Sidibe (ARKA Gdynia), którzy w walce o pozycję przepychali się w polu bramkowym
13'
Szwoch (Wisła Płock) przemieszcza się w drugi narożnik boiska, gdyż jest drugi korner z rzędu dla Wisły
14'
i trzeci z rzędu rzut rożny
14'
wulgarnie z trybun z obu stron
15'
Kobacki (ARKA Gdynia) ruszył z kontrą po kolejnym zagraniu z narożnika Szwocha (Wisła Płock). Ostatecznie kończy się na dośrodkowaniu Marcjanika (ARKA Gdynia) w ręce bramkarza
16'
spiker informuje, że po golu z rzutu karnego Jurkiewicza Arka wygrała w Lubinie 1:0 i nadal podopieczni trenera Wilczyńskiego są w grze o podium w Centralnej Lidze Juniorów
17'
na boisku leży Skóra (ARKA Gdynia), ale tym razem obyło się bez interwencji medycznej
18'
zderzenie Czubaka i Grica (Wisła Płock). Sędzia uznał, że to piłkarz Arki faulował, co publiczność kwituje gwizdami
20'
Wisła wykorzystuje to, że Arka na środku drugiej linii gra w eksperymentalnym ustawieniu, gdyż brakuje Milewskiego i Gola. Już niemal wyrównała posiadanie piłki
21'
nadal bez choćby jednego strzału z obu stron
22'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia) po faulu na Sekulskim
24'
Kocyła (Wisła Płock) z dystansu uderzył wysoko nad bramką Arki
24'
to pierwszy strzał, który widzimy w statystykach
25'
zamieszanie w "16" Arki. Strzał Hiszpańskiego (Wisła Płock) zablokowany, a po dobitce Gerbowskiego (Wisła Płock) piłka trafiła w słupek gdyńskiej bramki
26'
zbyt mocne dośrodkowanie Niepsuja (Wisła Płock). Piłka wyszła poza bramkę Arki
26'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Szybka akcja Arki. Olaf znalazł się tym razem z prawej strony boiska, a nie z lewej, na której zazwyczaj operuje, czym najwyraźniej zaskoczył rywali. Strzał Kobackiego po tzw. długim rogu znalazł drogę do siatki. Asysta dla nominalnego prawoskrzydłowego - Skóry
27'
pierwszy celny strzał tego meczu od razu daje prowadzenie. Dla Kobackiego (ARKA Gdynia) to gol nr 12 w tym sezonie
29'
Sidibe (ARKA Gdynia) leży na połowie gości, a sędzia pozwala grać dalej
30'
dopiero, gdy Arka wybiła piłkę w aut, sędzia pobiegł do Sidibe (ARKA Gdynia). Pomocnik gospodarzy wstał o własnych siłach i kontynuuje grę
31'
kolejna szybka akcja Arki. Z tą tylko różnicą, że Kobacki (ARKA Gdynia) atakował już tradycyjnie lewym skrzydłem i nie szukał strzału, a podania do wbiegającego w "16" Czubaka. Niewiele zabrakło, aby napastnik złożył się do strzału
33'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Niepsuja (Wisła Płock). Bardzo aktywny jest prawy wahadłowy gości, ale na szczęście dla Arki wiele do życzenia pozostawia precyzja jego wrzutek
36'
celny strzał sprzed "16" Gerbowskiego (Wisła Płock). Piłka skierowana w środek bramki nie sprawiła większych kłopotów dobrze ustawionemu Lenarcikowi (ARKA Gdynia)
37'
Jach (Wisła Płock), faulując Skórę (ARKA Gdynia), nie pozwolił na kolejny szybki atak Arki
37'
Sidibe (ARKA Gdynia) uderzył niezbyt czysto z 20. metra. Piłka minęła prawy słupek bramki Wisły
38'
Żółtą kartką został ukarany Sidibe (ARKA Gdynia).
39'
Szwoch (Wisła Płock) poślizgnął się przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a mimo to były kłopoty dla Arki. Navarro (ARKA Gdynia) nabił piłką Dobrotkę (ARKA Gdynia) i o mały włos nie była gola samobójczego. Piłka przeszła obok bramki na kolejny rzut rożny dla Wisły
40'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Szwocha (Wisła Płock)
41'
na boisku leży Kocyła (Wisła Płock). Sędzia nie pozwala, aby weszła na murawę pomoc medyczna. Piłkarzowi pomogli wstać z boiska jego... koledzy
42'
Hiszpański (Wisła Płock) faulem przerwał kontrę Skóry (ARKA Gdynia)
42'
trochę niezdecydowania defensywy Wisły po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adamczyka (ARKA Gdynia), ale ostatecznie piłka została wybita z "16"
43'
zderzenie na środku boiska Sekulskiego i Dobrotki (ARKA Gdynia). Obaj podnoszą się o własnych siłach
44'
44'
w odpowiedzi wulgarnie z sektora gości, uwagę zwraca im spiker
45'
Navarro (ARKA Gdynia) podniósł rękę w geście przeprosin, gdyż jego strzał bądź nieudane dośrodkowanie spowodowały, że piłka wysoko przeszła nad bramką
45'
co najmniej jeszcze przez 2 minuty pogramy w pierwszej połowie
45+2
przed polem karnym Wisły leży Adamczyk (ARKA Gdynia). Sędzia pozwala, by goście rozgrywali piłkę. Fizjoterapeuci Arki gotowi do interwencji
45+2
dopiero, gdy piłka została wybita w aut, Adamczyk (ARKA Gdynia) może otrzymać pomoc medyczną
45+4
Adamczyk (ARKA Gdynia) schodzi z boiska
45+4
rozgrzewkę zaczęli: Hafez (ARKA Gdynia) i Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
45+4
Arka kończy pierwszą połowę w "10"
45+5
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - WISŁA PŁOCK 1:0
Arka prowadzi 1:0 po golu Kobackiego (ARKA Gdynia), ale jest to dla gdynian bardzo ciężki bój. Przede wszystkim dlatego, że z powodu kontuzji brakuje już dwóch środkowych pomocników: Milewskiego i Gola, a w przerwie zapewne fizjoterapeuci będą zajmować się Adamczykiem (ARKA Gdynia), który urazu doznał pod koniec pierwszej połowy.
Wisła próbuje wykorzystać te osłabienie gospodarzy. To ona prowadzi w posiadaniu piłki 54:46. Dobrze też zaczęła mecz, a tuż przed golem dla Arki, była bliska gola, gdyż Gerbowski (Wisła Płock) skierował piłkę w słupek. Dopiero stracona bramka nieco powstrzymała animusz gości, którym brakuje dokładności.
w przerwie promocja akcji "Arka to także kultura". Zaproszenie dla kibiców do Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Po wpisaniu kodu "Arka15" będzie 15-procentowa zniżka na zakup biletów
Oficjalna frekwencja - 6779 uprawnionych kibiców do obejrzenia tego meczu
sympatykom żużla przypominamy, że od godziny 13:45 relacjonujemy również wyjazdowy mecz Energi Wybrzeża Gdańsk

Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) przeprowadził intensywną rozgrzewkę w przerwie. Wygląda na to, że to on zastąpi Adamczyka (ARKA Gdynia)
jeśli to się potwierdzi to z trzech piłkarzy, który rozpoczynali rundę wiosenną jako podstawowi na środku drugiej rundy, w drugiej połowie nie będzie żadnego
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
46'
Wisła Płock również przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Biernat, w jego miejsce wchodzi Chrzanowski.
46'
od środka drugą połowę rozpoczęła Arka
47'
zmiana w ustawieniu Arki. Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wszedł na prawe skrzydło, a na pozycję numer "10" przesunięty Skóra (ARKA Gdynia)
48'
rzut rożny dla Arki
49'
zamieszanie w "16" Wisły po dośrodkowaniu z narożnika boiska Kobackiego (ARKA Gdynia), ale ostatecznie piłka została wybita
50'
zderzenie głowami w polu karnym Arki, gdy dwaj piłkarze wyskoczyli do piłki dośrodkowanej przez Gerbowskiego z lewego skrzydła. Dobrotka (ARKA Gdynia) od razu pokazywał sędziemu, aby przerwał grę, a sędzia nie wiadomo nad czym się zastanawiał
50'
pomocy medycznej wymagają Stolc (ARKA Gdynia) i Kocyła
52'
obaj piłkarze opuszczają boisko, Wisła przygotowuje zmianę, Stolc (ARKA Gdynia) ma ochotę wrócić do gry
53'
obaj piłkarze wrócili na boisko
55'
"Tylko zwycięstwo" - przypominają kibice Arki
55'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) w indywidualnej akcji, ale osaczyło go trzech rywali i zabrało piłkę
57'
Skóra (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał w polu karnym Kobackiemu (ARKA Gdynia), ale Olaf skiksował
57'
Wisła wraca do wstrzymanej zmiany
58'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kocyła, w jego miejsce wchodzi Westermark.
59'
Żółtą kartką został ukarany Chrzanowski (Wisła Płock) po faulu na Skórze
60'
na rozgrzewce w Arce młodzieżowcy: Predenkiewicz (ARKA Gdynia) i Staniszewski (ARKA Gdynia), a także Hafez (ARKA Gdynia) i Azacki (ARKA Gdynia)
61'
ostre dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia) w pole karne. Piłka skozłowała i zaskoczyła obrońcę Wisły, ale Czubak też nie przejął piłki
62'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował w pole bramkowe. Bramkarz Wisły ubiegł Czubaka
62'
Marcjanik (ARKA Gdynia) ucierpiał po starciu z Westermarkiem (Wisła Płock). Pozbierał się o własnych siłach, a dla rezerwowego Wisły tylko ustne napomnienie od sędziego
64'
Żółtą kartką został ukarany Frydrych, asystent trenera (ARKA Gdynia).
66'
Westermark (Wisła Płock) próbował przelobować Lenarcika (ARKA Gdynia) niemal z połowy boiska. Paweł dobrze ocenił lot piłki i przepuścił ją, aby trafiła w boczną siatkę
67'
Skóra (ARKA Gdynia) najpierw próbował dograć do Czubaka, a po chwili sam zaatakował i padł w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
68'
na spalonym Westermark (Wisła Płock)
68'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóra. Kacper zaatakował środkiem boiska, chyba próbował najpierw szukać podania, ale jak zobaczył, że nikt go nie atakuje to zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Bramkarz nawet się nie ruszył. Piłka wpadła w prawy róg jego bramki
70'
Żółtą kartką został ukarany Gric (Wisła Płock) po faulu na Sidibe
72'
Borecki (ARKA Gdynia) zablokował dośrodkowanie Niepsuja (Wisła Płock). Będzie korner dla gości
72'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Szwocha (Wisła Płock) z narożnika boiska
74'
celny strzał Czubaka, który szukał dolnego, lewego rogu bramki. Gradecki (Wisła Płock) obronił
75'
Westermark (Wisła Płock) pomógł defensorom gości i to on wybił piłkę poza własną bramkę spod nóg Kobackiego (ARKA Gdynia), który atakował po podaniu od Czubaka
75'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował z narożnika boiska. Navarro (ARKA Gdynia) uderzył głową, ale zbyt lekko
75'
Wisła przygotowuje podwójną zmianę
76'
nikt nie zamknął akcji gości po dośrodkowaniu Gerbowskiego (Wisła Płock) w pole bramkowe Arki
77'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gerbowski, w jego miejsce wchodzi Drapiński.
77'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Niepsuj, w jego miejsce wchodzi Thiakane.
78'
do ławki Arki z rozgrzewki przywołany Staniszewski (ARKA Gdynia). Czyżby szykował się drugi debiut poza Navarro (ARKA Gdynia) ?
80'
Skóra (ARKA Gdynia) próbował powtórzyć swój wyczyn sprzed kilkunastu minut. Znów uderzył w prawą stronę bramki, ale tym razem piłka przeszła obok słupka
81'
na spalonym Hiszpański (Wisła Płock)
81'
i jest zapowiadany debiut Staniszewski (ARKA Gdynia) i Hafez (ARKA Gdynia) gotowi do wejścia na boisko
81'
na spalonym Skóra (ARKA Gdynia)
82'
niecelny strzał Grica (Wisła Płock) sprzed pola karnego
82'
Wisła Płock przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sekulski, w jego miejsce wchodzi Lewandowski.
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Hafez.
83'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Staniszewski.
84'
Wisła wymieniła napastnika, Arka dokonała dwóch roszad na środku drugiej linii
84'
Żółtą kartką został ukarany Drapiński (Wisła Płock).
85'
przywoływany z rozgrzewki Turski (ARKA Gdynia). Pozostali piłkarze siadają na ławkę
86'
nieudany strzał z woleja Drapińskiego (Wisła Płock)
88'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę z własnej "16" po strzale Thiakane (Wisła Płock)
88'
89'
niecelny strzał z dystansu Hafeza (ARKA Gdynia)
89'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Turski.
89'
czyli pretendenci do korony króla strzelców: Czubak i Sekulski już nie wzbogacą swojego dorobku bramkowego tego dnia
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Żółtą kartką został ukarany Thiakane (Wisła Płock).
90+2
sponiewierany przez rywala Hafez (ARKA Gdynia)
90+2
sędzia i główny, i jego asystent byli blisko zdarzenia, ale nie zareagowali na czas i doszło do przepychanek między piłkarzami
90+3
Hafez (ARKA Gdynia) gotowy do kontynuowania gry, sędzia jeszcze zastanawia się na ewentualnymi karami
90+4
Żółtą kartką został ukarany Gaprindaszwili (ARKA Gdynia).
90+4
Żółtą kartką został ukarany Hiszpański (Wisła Płock).
90+5
kibice Arki cieszą się już z trzech punktów, a z sektora gości wulgarne skandowanie
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - WISŁA PŁOCK 2:0
Nie był to typowy mecz dla Arki, ale jest 10. spotkanie z rzędu bez porażki i zwycięstwo 2:0. Gospodarze oddawali inicjatywę rywalom w posiadaniu piłki, ale mimo to nie tracili kontroli nad grą, a co najważniejsze - potrafili nękać dość chaotycznie atakującą Wisłę szybkimi akcjami. Gola i asystę zaliczył Skóra (ARKA Gdynia), a wynik spotkania otworzył Kobacki (ARKA Gdynia).
Taki obraz gry w dużej mierze wynikał z tego, że Arka była bardzo mocno osłabiona. Za kartki pauzowali: Gojny, Lipkowski i... trener Łobodziński. Natomiast w trakcie meczu do kontuzjowanego Milewskiego dołączyli Gol (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia). Rozpadł się niemal całkowicie środek drugiej linii. Były też dwa debiuty: Hiszpana Navarro (ARKA Gdynia) i juniora Staniszewskiego (ARKA Gdynia).