Kolejny worek medali gdyńskich gimnastyczek

1 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Reprezentacja Polski w układach zbiorowych zajęła 20. miejsce w mistrzostwach świata. Reprezentacja Polski w układach zbiorowych zajęła 20. miejsce w mistrzostwach świata.

Bez większych sukcesów wróciły z tureckiego Izmiru reprezentantki Polski w gimnastyce, choć w układach zbiorowych biało-czerwone zakwalifikowały się do kolejnego etapu rywalizacji o wyjazd na igrzyska olimpijskiej 2016 roku. Wśród nich znalazły się zawodniczki klubów SGA i Jantar. Natomiast tradycyjnie gdynianki brylują na krajowych planszach. W IX Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach UKS-ów w Szczecinie, gdzie zdobyły 13 medali.

W tureckim Izmirze odbyły się mistrzostwa świata w gimnastyce artystycznej. Reprezentacja Polski w układach zbiorowych wystartowała w składzie: Zuzanna Klajman (UKS Jantar Gdynia), Natalia Sobolewska (SGA Gdynia), Julia Namaczyńska (UKS PM Syrena Warszawa), Aleksandra Kubiak (UKS Błękitna Szczecin), Dagmara Bąk (SGA Gdynia) oraz Lilianna Walczak (UKS Błękitna Szczecin). Zawodniczki były prowadzone przez trenerkę, Marinę Ignatyeva.

Reprezentacje w układach zbiorowych wystawiły 32 kraje. Polki zajęła 20. miejsce w wieloboju, gdyż słabiej spisały się w układzie z maczugami.

Jednak podstawowy cel został osiągnięty. Był to bowiem pierwszy etap zmagań o występ na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Pierwsze 24 zespoły wystartują w przyszłym roku na mistrzostwach świata w Stuttgarcie.

20. Polska 26,966

W rywalizacji układów indywidualnych, reprezentantka Polski, Anna Czarniecka (SGA GDYNIA) zajęła 36. miejsce w wieloboju poprawiając się w porównaniu od ostatnich MŚ o 9 pozycji.

Natomiast w Szczecinie zawodniczki SGA i UKS Jantar wzięły udział w IX Ogólnopolskich Otwartych Mistrzostwach UKS. W sumie konkurowały ze sobą 124 gimnastyczki z 15 klubów z całej Polski. Zawodniczki klubu SGA Gdynia przywiozły ze sobą 7 medali, natomiast zawodniczki UKS Jantar zdobyły 6 medali.

PEŁNE WYNIKI OM UKS

Gdynianki startowały w czterech kategoriach wiekowych. W zmaganiach rocznika 2006 Zuzanna Ciesielska z SGA wywalczyła złoty medal w wieloboju oraz brązowy ze skakanką. Złoto w wieloboju oraz srebro w finale ze skakanką zgarnęła Laura Banaczek (SGA)

W roczniku 2005 Ada Budnik z UKS Jantar stanęła na najwyższym stopniu podium w wieloboju, a srebrny medal zawisł na jej szyi po finale z obręczą. Monika Lewandowska zdobyła brązowy medal w wieloboju. Wśród 10-letnich gimnastyczek po brązowy medal sięgnęła Wiktoria Wójtowicz (UKS Jantar).

W kategorii junior młodszy (rocznik 2002-2003) Natalia Wiśniewska (UKS Jantar) zdobyła srebrne medale w wieloboju oraz w finale ze wstążką. Do tego brąz w wieloboju i ze wstążką dołożył Kornelia Pacholec (SGA).

Opinie (6)

• Graulacje (1)

Gratulacje dla zawodniczek i trenerek UKS Jantar Gdynia z udane występy w Szczecinie!

Swoją drogą niespodzianką w Mistrostwach Świata jest zwycięstwo Bułgarek w i wysokie miejsce Japonek. Szkoda, że nasze zawodniczki muszą jeszcze poczekać na miejsce w pierwszej dzisiątce.

• 4 1

• Prawdziwe wyniki

Uwaga !Ali Leonik zajęła 9 miejsce. Nie zdobyła brazowego medalu!
      Brązowy medal zdobyła Wiktoria Wójtowicz w finale z piłką!!!!!!

• gratulacje kwaliikacji

Na razie gonimy króliczka i jest pięknie. Ważne, że przechodzimy kwalifikacje i pojawia się nowa szansa.

• 2 0

• Wierzę w sukces Reprezentacji! (1)

Dziewczyny budują formę, maję fantastyczne trenerki, podstawowy skład zespołu powoli się krystalizuje. Do Olimpiady mamy jeszcze dwa lata, wierzę, że uda im się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki!