Marta
29 marca 2013 (artykuł sprzed 11 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł na ten temat Polonia Gdańsk czeka na Argentyńczyka
Michał Drzymała zdobył dwie bramki dla Bałtyku. Michał Drzymała zdobył dwie bramki dla Bałtyku.

Piłkarze Bałtyku w kolejnym "wiosennym" meczu III ligi musieli radzić sobie nie tylko z rywalami, ale także z padającym śniegiem. Gdynianom wychodzi to coraz lepiej, bo w Wielki Piątek pewnie pokonali Pogoń Barlinek 4:1 (1:0). Na Narodowym Stadionie Rugby biało-niebiescy po przeciętnej pierwszej połowie zaprezentowali się o wiele lepiej po zmianie stron.

REZERWY ARKI ROZBIŁY POLONIĘ, LECHIA II NA REMIS WE WŁADYSŁAWOWIE

Drzymała 5, 51 karny, Szostek 48, 53 - Ziajka 81

BAŁTYK: Yehia - Piekarski, Kokosiński, Wasielewski - Adamus, Drzymała (79 Barnik), Klawikowski, Preizner (46 Bodzak), Bułka (60 Kiełdanowicz) - Szostek (56 Wojciechowski), Danilczyk.

POGOŃ: Wolarek - Magryta, Bil (57 Gieniec), M.Kubiak, B.Kubiak - Ziajka, Stukonis, Świtaj, Odachowski (88 Kochan), Świercz - Bejuk.

Piłkarze Bałtyku coraz lepiej radzą sobie w anormalnych warunkach, w jakich przyszło grać piłkarzom tej "wiosny". Już w 5. minucie meczu z Pogonią Barlinek gdynianie zdobyli pierwszą bramkę.

Krzysztof Bułka zacentrował w pole karne, a stojący tuż przed bramką Michał Drzymała otworzył wynik spotkania. Jednak szybko stracony gol nie zastopował wcale piłkarzy z Barlinka.

To Pogoń w kolejnych minutach przejęła kontrolę nad wydarzeniami na Narodowym Stadionie Rugby i chwilami wręcz nie wypuszczała gdynian z ich połowy. W tym czasie kilka razy swoją drużynę uratował Osama Yehia. Gdynianie dopiero w samej końcówce pierwszej połowy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje, co napawało optymizmem przed drugą odsłoną meczu.

Po zmianie stron rzeczywiście nastąpiła metamorfoza w poczynaniach Bałtyku. Gospodarze wyszli na drugie 45 minut bardzo zmotywowani i od razu rzucili się do ataków.

Już 3 minuty po wznowieniu gry padła druga bramka dla Bałtyku. Karol Szostek z boku pola karnego wrzucił piłkę "za kołnierz" bramkarzowi gości. Po kolejnych 3 minutach meczu zdobywca bramki nr 2 został sfaulowany w polu karnym.

Sędzia podyktował "jedenastkę". Po krótkim poszukiwaniu w śniegu punktu, z którego egzekwuje się karne, piłkę ustawił sobie Drzymała, zmylił bramkarza i podwyższył na 3:0. Gdynianie na tym nie poprzestali i ich napór trwał nadal. Po kolejnych 2 minutach było już 4:0. Swoją drugą bramkę w meczu strzałem przy słupku, z dystansu zdobył Szostek.

Gdynianie w niespełna 10 minut zdobyli 3 bramki i przejęli kontrolę nad meczem. Wprawdzie kibice Bałtyku zachęcali swoją drużynę do kolejnych trafień, ale do podwyższenia rezultatu nie doszło.

Za to około 70. minuty meczu doszło do nietypowej sytuacji. Sędziowie zmuszeni byli poprosić służby porządkowe o odśnieżenie linii na boisku, a białego puch było tak dużo, że trzeba było do tego celu użyć... traktora.

Pogoń od czasu do czasu próbowała skonstruować akcje ofensywne i w 81. minucie jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Na bramkę gospodarzy uderzał Kordian Ziajka, a piłka odbiła się jeszcze od jednego z gospodarzy, co kompletnie zmyliło bramkarza Bałtyku.

Wyniki 18 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Pogoń Barlinek 4:1 (1:0)
  • ARKA II GDYNIA - POLONIA GDAŃSK 4:1 (1:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 0:1 (0:0)
  • Gryf Słupsk - Pogoń II Szczecin 1:2 (0:1)
  • Cartusia Kartuzy - LECHIA II GDAŃSK 0:0
  • Błękitni Stargard Szczeciński - Drawa Drawsko Pomorskie 2:1 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - Gwardia Koszalin 1:1 (0:0)
  • przełożone ze względu na zły stan boisk:
  • Chemik Police - Dąb Dębno
Marta

Opinie (59) ponad 20 zablokowanych

• BYŁ, BĘDZIE, JEST - BAŁTYK SKS !!!!!!!!!! (4)

• 102 29

• (3)

Ja Wam chyba zdjęcie zrobię na stadionie i wyśle. Tyle was jest że ho ho. Ale ważne że sportowo wierni i oddani. Pozdro i wesołych.

• 18 4

• (1)

zdjec nie trzeba bo wiadomo ze i jedni i drudzy slabizna, 3 liga jeszcze zrozumiem ale zeby na nowym stadionie, pierwsza liga i ledwie 3 tys!!!!

• 57 12

• Wynik nie do końca obrazuje przebieg meczu. Pierwsze 10 minut to ataki Bałtyku który zdominował początek. Bułka na wyprzedzenie ograł piłkarza Pogoni, bardzo dobra agresywna wrzutka, piłkarz Pogoni starał się wybić ale wybijał w bramkę, bramkarz obronił i Drzymała dobił do pustej. Później spora przewaga Pogoni, bardzo słaba, czasami wręcz dramatycznie słaba gra Bałtyku, ale cudem nic nie wpadło, choć kilka razy było gorąco.
    Druga połowa zaczęła się jak pierwsza, szybkie 3 bramki, i po meczu. Kilka zmian (przede wszystkim zdjęcie Bułki!) i gra siadła. Choć było kilka sytuacji, kilka sam na sam, ale zabrakło skutecznaści. Wojciechowski seriami marnował sytuacje i tracił piłki! Mam nadzieję że w przyszłych meczach zagra lepiej. Im bliżej końca tym mniej sił i w końcu Pogoń strzeliła, strzał z 18 metrów, Kokosiński starał się blokować ale tylko zmylił Jajo i gol.
    Ogólnie mecz na plus, w końcu wpadło więcej bramek, choć te przestoje martwią.
    I na koniec: po meczu, oczywiście wracałem w szaliku Bałtyku rzucił się na mnie jakaś łysa pała która w jednym zdaniu wypowiedział więcej przekleństw niż ja w wypowiadam w miesiącu. Ogólnie zwała z niego, ale czy naprawdę jest to potrzebne?