• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

10 w skali Beauforta?

25 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Silny wiatr osiągający prędkość 25 węzłów, przedwcześnie zakończył rywalizację kobiet w trzecim dniu regat o mistrzostwo świata w Formule Windsurfing. Deskarkom udało się rozegrać tylko jeden wyścig, a podobniej jak w sześciu wcześniejszych najlepsza okazała się Dorota Staszewska. Panowie schodzili na wodę trzykrotnie. Polakom tym razem nie udało się wygrać żadnego ze startów, ale Wojciech Brzozowski utrzymał się na prowadzeniu w punktacji generalnej.

W rywalizacji pań, gdzie satrtuje tylko 11 zawodniczek, Staszewska może już przyjmować gratulacje za obronę tytułu. Niewiadomą jest obsada niższych stopni podium. Na tych pozycjach cały czas tasują się Lucy Horwoord (W. Brytania) i Karin Jaggi (Szwajcaria). Po siedmiu biegach o jeden punkt lepsza jest ta pierwsza.

Brzozowski początkowo koncentrował swoją uwagę na depczącym mu po piętach Benie van der Steenie. Jednak pilnowanie Holendra okazało się zgubną taktyką, gdyż tego dnia nie błyszczał formą. Tym samym grono do złotego medalu powiększyło się do czterech deskarzy. Między prowadzącego z dorobkiem 20,1 pkt Polaka a Steena (31) wcisnął się Kevin Pritchard (USA, 28). Ten ostatni ma tylko 0,7 pkt przewagi nad Antoine Albeau (Francja).

Paweł Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot, 66,7) spadł z ósmego na dziesiąte miejsce, a jego kolega klubowy, Jarosław Miarczyński (93), jest szesnasty. Startuje 96 zawodników z 23 państw.

jag.Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane