24. Memoriał Waldemara Malaka. Złoto Arkadiusza Michalskiego

dak.
26 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)
Arkadiusz Michalski uzyskał 421.36 punktów w 24. Memoriale Waldemara Malaka. Pozwoliło mu to zdobyć złoty medal. Arkadiusz Michalski uzyskał 421.36 punktów w 24. Memoriale Waldemara Malaka. Pozwoliło mu to zdobyć złoty medal.

Arkadiusz Michalski zwyciężył w 24. Memoriale Waldemara Malaka, który odbył się w hali MKS Atleta w Gdańsku. Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw Europy seniorów podniósł najwięcej w konkurencji rwania oraz podrzutu. Sztangista uzyskał 395 kg w dwuboju, co przełożyło się na wynik 421.36 punktów. Pozostałe miejsca podium zdobyli inni zawodnicy Budowlanych Opole: Paweł Kulik z rezultatem 396.90 punktów i Krzysztof Zwarycz, który zdobył 395.85 "oczek".

Wydarzenie zapowiadaliśmy w kalendarzu imprez.

W 24. Memoriale Waldemara Malaka wystartowało 13 sztangistów, którzy rywalizowali w hali MKS Atleta w Gdańsku przy ul. Opolskiej. Tradycyjnie, jak co roku w ten sposób uczczona została pamięć brązowego medalisty olimpijskiego z 1992 roku w podnoszeniu ciężarów, który kilka miesięcy po sukcesie z Barcelonie zginął w wypadku samochodowym w wieku 22 lat. Rok wcześniej zdobył też tytuł wicemistrza Europy. Na zawodach obecna jest zawsze mama ciężarowca - Zofia Malak.

Rywalizacja toczyła się w dwuboju, czyli w rwaniu i podrzucie. Nie było podziału na kategorie wagowe, a osiągnięte wyniki były przeliczane według tabeli Sinclaira, w której bierze się pod uwagę wynik i masę ciała.

Sprawdź pełne wyniki 24. Memoriału Waldemara Malaka

Najlepszy okazał się Arkadiusz Michalski. Dwukrotny srebrny medalista mistrzostw Europy seniorów w kategorii 105 kg podszedł do dwóch prób w rwaniu i wszystkich trzech w podrzucie. Pierwszą cześć dwuboju zakończył z rezultatem 170 kg, natomiast drugą z 225 kg. To najlepsze wyniki w konkursie. W sumie zawodnik Budowlanych Opole podniósł 395 kg, co w przeliczeniu dało 421.36 punktów dla ważącego 112.5 kg Michalskiego.

• Arkadiusz Michalski uzyskał 421.36 punktów w 24. Memoriale Waldemara Malaka. Pozwoliło mu to zdobyć złoty medal.

Przeczytaj relację z 23. Memoriału Waldemara Malaka

Na pozostałych miejscach podium stanęli inni zawodnicy z Opola. Srebro zdobył ważący 93.70 kg Paweł Kulik. W rwaniu zaliczył 155 kg, a w podrzucie 194 kg, ale tylko w dwóch próbach. Oba rezultaty przełożyły się na 396.90 punktów.

Niewiele mniej zdobył Krzysztof Zwarycz. Ważący najmniej z czołowego zestawienia sztangista z Opola (83.20 kg) zdobył w sumie 395.85 punktów, ale wynik mógłby być lepszy, gdyby nie spalona próba rwaniu i dwie w podrzucie. Ostatecznie w tej pierwszej zakończył z 150 kg, a w drugiej z 180 kg.

Sprawdź, kto był najlepszy podczas 20. Memoriału Waldemara Malaka

Jedyną osobą reprezentującą Trójmiasto był Michał Tomaszewski z Klubu Atlety Gdańsk. W rwaniu nie zaliczono mu jednego podejścia, dlatego podniósł tylko 132 kg. Lepiej było w konkurencji podnoszenia, gdy miejscowy uzyskał 162 kg. Przy wadze 101.70 kg dało mu to w sumie 324.02 punktów i 12. pozycję w klasyfikacji.
dak.

Opinie (4) 1 zablokowana

• Piękna koszulka na drugim planie (1)

Wspaniałe wyczucie smaku, szyku i elegancji. Trudno o bardziej odpowiednie tło dla medalu zdobytego w sportowej rywalizacji.

• 3 0

• hahaha

ale dumnie noszona. Patrząc po treści, to nie ważne jakie miejsce zajmiesz, tylko czy czujesz się zwycięzcą.. brawo ja.