Dobek wicemistrzem Europy juniorów

20 lipca 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Patryk Dobek (drugi z prawej) został wicemistrzem Europy juniorów na 400 metrów. Do Sopotu może wrócić z dwoma medalami, gdyż jeszcze czeka go start w sztafecie. Patryk Dobek (drugi z prawej) został wicemistrzem Europy juniorów na 400 metrów. Do Sopotu może wrócić z dwoma medalami, gdyż jeszcze czeka go start w sztafecie.

Trwa medalowa passa trójmiejskich lekkoatletów. Patryk Dobek w mistrzostwach Europy juniorów zdobył tytuł wicemistrzowski w biegu na 400 metrów. We włoskim Rieti zawodnik SKLA Sopot będzie miał szanse na podium jeszcze w sztafecie. Właśnie biegi rozstawne dały sukcesy naszym przedstawicielom w niedawno zakończonym młodzieżowym championacie kontynentu.

Talent Patryka Dobka systematycznie się rozwija. Dwa lata temu zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata juniorów młodszych w Lille w biegu na 400 metrów. Natomiast w minionym sezonie w sztafecie 4x400 metrów został wicemistrzem świata juniorów w Barcelonie oraz był rezerwowym w tej konkurencji na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W Rieti sopocianin sięgnął po kolejny sukces oraz znów poprawił rekord życiowy, tym razem o 0,1 sekundy. Patryk na dystansie jednego okrążenia zdobył srebrny medal, uzyskując wynik 46.15. Lepszy okazał się tylko Paweł Iwaszko, który czasem 45.81 ustanowił rekord Rosji juniorów. Również krajowy rekord uzyskał finiszujący jako trzeci Francuz Thomas Jordier (46.21).

Dobkowi do rekordu Polski brakuje blisko sekundę. W 1988 roku Tomasz Jędrusiński po tytuł wicemistrza świata do lat 20 pobiegł w 45.27. Natomiast czasem z Rieti sopocianin umocnił się na czwartym miejscu najlepszych tegorocznych wyników w kraju seniorów. Tym samym potwierdził aspiracje do startu w sztafecie na mistrzostwach świata seniorów.

Najlepsi polscy 400-metrowcy w 2013 roku
1. Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) 45.69
2. Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) 46.05
3. Marcin Marciniszyn (Śląsk Wrocław) 46.09
4. PATRYK DOBEK (SKLA SOPOT) 46.15

W mistrzostwach Europy juniorów sopocki 19-latek będzie miał jeszcze jedną szansę na medal w sztafecie 4x400 metrów.

Właśnie w tej konkurencji, ale wśród pań, tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy zdobyła Agnieszka Karczmarczyk (AZS AWFiS Gdańsk). Natomiast Przemysław Słowikowski (Flota Gdynia) został w tych samych zawodach wicemistrzem kontynentu w sztafecie 4x100 metrów. Oba kwartety uzyskały wyniki lepsze niż minimum na mistrzostwa świata seniorów, a kobiety ustanowiły też krajowy rekord w tej kategorii wiekowej.

DWA MEDALE DLA TRÓJMIASTA W MME DO LAT 23

W Rieti poza medalem Dobka reprezentacja Polski wprowadziła jeszcze na podium dwóch przedstawicieli. Złoto wywalczyła Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań), która czasem 51.56 ustanowiła rekord Polski juniorek.

Natomiast w konkursie rzutu dyskiem srebro zdobyła Karolina Makul. Miotaczka Śląska Wrocław osiągnęła wynik 53.25 m.

Opinie (4)

• a ja tam...

wolę dziewczyny!

• 2 3

• gratulacje

Gratulacje,cieszy i to bardzo,że rośnie młode pokolenie sportowców z sukcesami.Powodzenia.

• 4 0

• SUKCESY

Co za tydzień zawodników SKLA, BRAWO PATRYK, BRAWO PAULINA BORYS - MISTRZYNI EUROPY DO LAT 16, piąty na tych mistrzostwach Michał Galikowski, na MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW Michał Lewandowski -złoty medal w trójskoku, Marta Jeschke brąz na 100m, Ula Kuncewicz brąz w oszczepie a jeszcze dzisiaj startuje Ania Rogowska i Karolina Tymińska trzymamy kciuki z nadzieją na kolejne złota.

• 3 0

BRawo dla zawodników SKLA SOPOT ,ale nowośc to Michał Lewandowski ,2 złota dla nowego klubu Brawo!!! Tak trzymać trenerze!!