• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

9. Międzynarodowy Bieg Św. Dominika

Kryst.
18 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
9. Międzynarodowy Bieg œw. Dominika będzie jednš z największych atrakcji gdańskiego jarmarku. Organizujšcy imprezę działacze KL Lechia Gdańsk zapraszajš 3 sierpnia (sobota) na Długi Targ do obejrzenia sportowej rywalizacji na wysokim poziomie i dobrej zabawy.

Mimo że do imprezy zostały jeszcze ponad dwa tygodnie, już dziœ wiemy, kto stanie na starcie biegu głównego. W jednym z najbardziej prestiżowych biegów ulicznych w kraju (9,4 km) o głównš premię w wysokoœci 3,5 tysišca będš rywalizować między innymi: Dariusz Kruczkowski (Zawisza Bydgoszcz), złoty medalista mistrzostw Polski w biegu na 10 km, Michał Bartoszak, mistrz Polski w biegach przełajowych oraz wicemistrsz kraju na 10 km i Leszek Zblewski (obaj Warszawianka), ubiegłoroczny złoty medalista MP w biegu na 1500 m. W rywalizacji nie zabraknie Jana Białka z Wejherowa, który jako jedyny wygrał dominikański bieg trzykrotnie. Z zawodników zagranicznych pewny jest udział Rosjanina Dmitrija Kapitonowa, mistrza kraju w maratonie. Dodatkowe premie finansowe czekajš na biegaczy po zaliczeniu każdego okršżenia (jedna pętla liczy 940 m) od szóstego aż do finiszowego dziesištego. W sumie organizatorzy przeznaczyli na nagrody aż 50 tysięcy złotych.

- Największe zainteresowanie wzbudza bieg główny. Jednak pragniemy, aby była to impreza dla wszystkich. Zapraszamy także do wzięcia udziału w pozostałych biegach - mówi Stanisław Lange, dyrektor gdańskiego klubu.

Trasę wytyczonš brukowanymi uliczkami Starego Miasta będš mieli możnoœć zatem pokonać także uczestnicy biegów: młodych (do 39 lat), masters (40-49 lat), weteranów (50-59 lat) i oldbojów (60 lat i więcej). Sprawdzić swš kondycję bedš mogli także abonenci, którzy wezmš udział w Biegu Klientów UPC Telewizji Kablowej (940 m). Organizatorzy przygotowali dla chętnych do wzięcia udziału w tej ostatniej rywalizacji 60 miejsc. Tradycjš zawodów jest też bieg VIP-ów o Puchar Commercial Union.

Nowoœciš jest stworzenie klasyfikacji drużynowej w biegu amatorów. Zespół składać się musi z czterech zawodników (po jednym z kategorii masters, weteranów oraz oldbojów oraz jeden biegacz dowolnie wybrany z tych grup). Ze zgłoszonych do tej pory teamów faworytem rywalizacji jest KS Pospolite Ruszenie z gdańskiej Moreny.
Głos WybrzeżaKryst.

Kluby sportowe

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane