• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Od soboty w Gdańsku szykuje się prawdziwa uczta dla fanów tenisa stołowego. Reprezentanci kraju, w tym siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, oraz wielu uznanych ligowców stanie do pojedynków przy stołach w ramach finałów Akademickich Mistrzostw Polski.

mar 9-10

sobota - niedziela, godz. 8:00

Gdańsk, Startowa 9
bilety 50 zł
kwi 6

sobota, godz. 09:00

Gdańsk, VII Dwór 7
Wstęp wolny
Kolejny raz najlepsze polskie uczelnie spotkają się na obiektach gdańskiego Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby, aby rozstrzygnąć, którym należy miano najlepszych w tym sezonie AMP. W gronie tegorocznych finalistek i finalistów nie zabraknie również drużyn gospodarzy. W nadchodzący weekend kobieca ekipa Uniwersytetu Gdańskiego, po zdobyciu przed rokiem brązowych medali, znów chce zakończyć zmagania na podium.

- Cieszymy się, że Gdańsk po raz drugi z rzędu będzie gościć najlepsze reprezentacje akademickie kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym. W przeszłości w naszym mieście grał Andrzej Grubba, jeden z najlepszych polskich zawodników w tej dyscyplinie, a dziś w hali jego imienia szkolą się młodzi zawodnicy - zaznacza Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego, organizatora finałów AMP w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

- Julia Witkowska, Agata Szczuka, Zuzanna Błażejewicz oraz Maja Miklaszewska mają ligowe doświadczenie i z pewnością przed własną publicznością będą groźne dla rywalek - uważa Piotr Walczak.Niekwestionowanymi faworytkami zmagań pań w Trójmieście będą jednak reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zespół z Dolnego Śląska triumfuje w AMP nieprzerwanie od dwóch lat, a w marcu tego roku, w półfinale we własnym mieście bez większych problemów uporały się z rywalkami. O sile ekipy UE Wrocław, która niedawno wywalczyła brąz w ekstraklasie, stanowią reprezentantki Polski - siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn. Przed kilkoma tygodniami w Płocku pierwsza z bliźniaczek obroniła tytuł indywidualnej mistrzyni kraju, a druga z nich była trzecia. Dodatkowo siostry wspólnie zdobyły złoto w deblu, zaś Anna wywalczyła również brąz w grze mieszanej z Robertem Florasem.

- Traktujemy jak najbardziej poważnie udział w AMP-ach. Dwukrotnie wygrałyśmy te mistrzostwa, ale tym razem przyjdzie nam walczyć bez Julki Szymczak, którą zastąpi Milena Chrabąszcz. Zależy nam, aby zdobyć kolejny tytuł dla uczelni - mówi Anna Węgrzyn, uznana najlepszą zawodniczką ubiegłorocznego finału AMP w Gdańsku, która na co dzień jest studentką trzeciego roku zarządzania (jej siostra Katarzyna studiuje międzynarodowe stosunki gospodarcze).

Wśród mężczyzn zakusy na zdetronizowanie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie czynią wicemistrzowie z Akademii Zamojskiej. Smaczku planom zamościan dodaje obecność w składzie Damiana Węderlicha (Energa Manekin Toruń), zeszłorocznego MVP finałowego turnieju, który wówczas bronił barw aktualnych wciąż mistrzów. Obok niego w składzie męskiej ekipy AZ Zamość zobaczymy również m.in. Konrada Kulpę (Energa Manekin) czy Jakuba Folwarskiego.

- Jedziemy w naszym najsilniejszym zestawieniu, dlatego nastawienie jest jak najbardziej bojowe - przedstawia Folwarski, zawodnik grającej w LOTTO Superlidze ekipy Akademii Zamojskiej. - Na papierze jesteśmy faworytem, ale to tylko sport i wszystko się może zdarzyć. Trzeba zagrać swój najlepszy tenis i wtedy będzie dobrze - uważa dwukrotny złoty medalista ubiegłorocznych Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi indywidualnie i w drużynie.Prócz gospodarzy imprezy po dwie drużyny w finałach będą mieć Politechnika Gdańska, Politechnika Lubelska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Śląska w Gliwicach i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Początek dwudniowych finałów AMP w tenisie stołowym w Gdańsku w sobotę, 13 maja.

Organizatorem zawodów jest AZS Uniwersytet Gdański, a partnerami oraz sponsorami turnieju są Uniwersytet Gdański, miasto Gdańsk i Olivia Business Centre. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Finały Akademickich Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym w Gdańsku

Faza grupowa kobiet
Grupa A
1. Uniwersytet Warszawski
2. Uniwersytet Gdański
3. Politechnika Gdańska
4. Politechnika Lubelska
Grupa B
1. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Grupa C
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2. Politechnika Śląska w Gliwicach
3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Grupa D
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
4. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

Faza grupowa mężczyzn
Grupa A

1. Politechnika Rzeszowska
2. Politechnika Śląska w Gliwicach
3. Politechnika Lubelska
4. Politechnika Krakowska
Grupa B
1. Akademia Zamojska
2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
3. Uniwersytet Gdański
4. Politechnika Białostocka
Grupa C
1. Politechnika Gdańska
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
3. Uniwersytet Wrocławski
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Grupa D
1. Uniwersytet Zielonogórski
2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
4. Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Częstochowie

Opinie

29.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
01.03 g.13.30
Świt Skolwin
01.03 g.20.30
GKS Tychy
02.03 g.15.30
Anwil Włocławek
02.03 g.16.00
Piotrkowianin
27.02 g.20.00
Polski Cukier AZS UMCS Lublin
25.02 g.17.30
Ślepsk Malow Suwałki
25.02 g.15.00
Znicz Pruszków
25.02 g.12.40
Stal Rzeszów
23.02 g.18.00
Grupa Azoty Unia Tarnów