• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Aktywna niedziela: Dzień Dziecka

Namów rodzinę i rusz z nami "Po zdrowie do ERGO ARENY!" Najbliższa edycja Aktywnej Niedzieli to nasz ukłon w stronę najmłodszych uczestników cyklu, stąd w programie masa atrakcji z okazji Dnia Dziecka!

HARMONOGRAM:

PŁYTA GŁÓWNA:

MOSiR Sopot:
Na stoisku sopockiego MOSiRu uczestnicy Aktywnej Niedzieli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze w badmintona oraz speed badmintona, oraz zapoznać się z programem nadchodących imprez jak i wakacyjną ofertą aktywności ruchowych na terenie Miasta Sopotu.

JUMPCITY:
Park Trampolin Jumpcity zaprasza do wspólnej zabawy na dwóch trampolinach oraz na pokazy akrobatyki.

ROLL4ALL:
Misją ROLL4ALL jest szerzenie wrotkarstwa jako hobby, pasji i sportu uprawianego na co dzień. Trenerzy z ROLL4ALL podkreślają: "Chcemy aby każdy kto choć raz wpadnie na nasze zajęcia zobaczył, że rolki czy wrotki to nie tylko sporadyczna jazdy "do przodu" ale to sport dla każdego, bez względu na wiek czy status. To pasja która łączy pokolenia i ludzi z różnych środowisk. To sposób na relaks, na naładowanie się pozytywnymi emocjami, na spalenia kalorii, na przełamywanie barier i na spełnianie marzeń." Podczas Aktywnej Niedzieli będziecie mogli spróbować własnych sił na rolkach pod okiem instruktora, na specjalnie do tego przygotowanej strefie.

Gry i zabawy z firmą TREFL i Treflersami:
Chwila odpoczynku przy grach planszowych? A może czas na trening umysłu? W strefie gier planszowych każdy uczestnik będzie mógł zagrać w swoje ulubione gry planszowe od Trefla. 5 Sekund, Ego, Mistakos, Kolejka to znane i lubiane tytuły, których nie może zabraknąć na żadnym stole. Pojawią się również nowości wydawnicze: Colour Brain, Kameleon oraz Traf w 10. Treflersi z przyjemnością wyjaśnią zasady gier i przyłączą się do rozgrywki. Gry planszowe uczą, bawią i integrują - bądź aktywny również przy stole!

Dmuchaniec - Stadion Energa:
Dla najmłodszych "Milusińskich" gdański stadion piłkarski ENERGA udostępni duży dmuchaniec, w którym będą mogli wyskakać swoje nieskończone nakłady energii.

NIBYLANDIA z Piotrusiem Panem oraz AWFiS:
Dzięki zaangażowaniu studentów gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu dzieci przeniosą się do magicznej krainy zwanej "Nibylandią", gdzie będą na nie czekały wyzwania w postaci zadań ruchowych oraz plastycznych. Na każdej stacji, po wykonanym zadaniu, dziecko otrzyma pieczątkę. Po uzyskaniu kompletu pieczątek będzie na nie czekał bajeczny upominek.

Stopek Adventure Team - mini tor przeszkód:
Mini tor przeszkód dla dzieci pod dachem ERGO ARENY! Trasa składa się z kilku przeszkód wzorowanych na biegach OCR. Sam Tor pojawia się na eventach jako promocja drużyny BigYellowFoot Adventure Team.

Stoisko Rehasport Clinic:
Przez cały czas trwania imprezy każdy jej uczestnik będzie mógł skorzystać z porad ekspertów Rehasport Clinic. W programie m.in.: porady fizjoterapeutyczne - bezpłatna konsultacja rehabilitanta z zakresu urazów i kontuzji sportowych, badanie postawy ciała dzieci, badania podstawowe: pomiar glikemii, pomiar tętna i ciśnienia tętniczego, konsultacje trenerskie - porady dla początkujących (jak zacząć uprawiać sport, jak zacząć biegać zdrowo).

Fit Klub Trójmiasto:
Działalność Fit Klubów jest odpowiedzią na rosnące złe statystyki nadwagi oraz zachorowań związanych z otyłością. Trójmiejskie FitKluby zajmują się szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną oraz pomocą osobom z nadwagą, niedowagą i chorobami dietozależnymi. Celem Fit Klubów jest poszerzanie świadomości społeczeństwa dotyczącej zasad zdrowego odżywiania, zmiana nawyków żywieniowych oraz propagowanie aktywnego stylu życia.

Podczas Aktywnej Niedzieli zorganizowana zostanie bezpłatna Analiza Składu Ciała metodą impedancji bioelektrycznej (BIA), która pozwala określić zawartość tkanki tłuszczowej, mięśniowej oraz kostnej, nawodnienie organizmu, wskaźnik otłuszczenia narządów wewnętrznych, wiek metaboliczny i podstawową przemianę materii.

Wyniki omówione zostaną na miejscu, prowadzone będą też konsultacje związane z odżywianiem. Badania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby zainteresowane otrzymają indywidualne programy żywieniowe, dostosowane do stanu zdrowia i stylu życia.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/fitklubgdansk/

Classic Restaurant - zdrowe soki:
W godzinach 12.00 - 15.00 uczestnicy Aktywnej Niedzieli będą mogli częstować się zdrowymi, świeżo wyciskanymi sokami owocowo - warzywnymi* oferowanymi przez Classic Restaurant - operatora gastronomicznego hali ERGO ARENA.

*Ilość napojów/soków ograniczona

Stoisko ORTOSTOP:
Firma "Ortostop" podczas "Aktywnej Niedzieli" przeprowadzi bezpłatne podoskopowe badania stóp dla dzieci i dorosłych, które pozwalają określić wady stóp, pięt i kolan, będzie udzielać porad dotyczących doboru obuwia i wkładek ortopedycznych i profilaktycznych, oraz profilaktyki i ochrony stóp. NA stoisku zaprezentuje także obuwie, wkładki i produkty ochrony stóp. Każdy odwiedzający stoisko otrzyma kupon rabatowy 10 % do sklepu firmowego w Gildii w Gdańsku oraz upominek.

Stoisko Zielony Spichlerz:
Mini warsztaty na stoisku poprowadzi Katarzyna Wielińska - dietetyczka, właścicielka sklepu ze zdrową żywnością Zielonyspichlerz.pl w Gdańsku. Wegetarianka z piętnastoletnim stażem, wśród przyjaciół i klientów sklepu znana z własnoręcznie robionego "smalcu" wegańskiego ze skwarkami i "ryby po grecku" bez ryby. Każdą chwilę poświęca na edukację z zakresu dietetyki i chorób dietozależnych. Propaguje zmianę nawyków żywieniowych i jest przeciwniczką wszelkich diet "na chwilę". Koordynatorka projektu "Chronimy Płazy Gdańska" i była wolontariuszka w sopockim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Stoisko SPOONER
Na stoisku Spoonera, każdy będzie miał niepowtarzalną okazję, aby przetestować deskę, która jest zupełną nowościa w Polsce! Instruktor będzie służył radami i pomysłami oraz będzie można dowiedzieć się, na jakie jeszcze sposoby można wykorzystywać Spoonera! Najbardziej zainteresowani będą mogli zakupić deskę na naszym stoisku z 5% rabatem.

GRA TERENOWA - upominki dla dzieci za udział w poszczególnych aktywnościach! Aby zmobilizować dzieci do udziału w różnych aktywnościach, w tym w warsztatach, zajęciach ruchowych i kreatywnych, odbywających się w poszczególnych strefach hali ERGO ARENA, organizatorzy przewidzieli upominki, których fundatorami są: Gmina Miasta Sopotu oraz Fun Climb Gdańsk.

Więcej szczegółów już niebawem.

SALA WYKŁADOWA (liczba miejsc ograniczona, max. 60 osób)

10:00 - 11:00: "Konsekwencje nieprawidłowej postawy"
Wykład będzie dotyczył konsekwencji wynikających z przyjmowanej nieprawidłowo postawy ciała w ciągu dnia codziennego. Słuchacze dowiedzą się jakie jest ryzyko powstawania wadliwej postawy, jakie są pierwsze nieprawidłowości na które powinniśmy zwrócić uwagę. Omówione będą również tematy: jak powinna wyglądać prawidłowa pozycja siedząca, wpływ urazów na chrząstkę wzrostu, co to jest wiotkość stawowa czy też czym się kierować przy doborze aktywności fizycznej dla dziecka.

PRELEGENT:

Jagoda Furmanek-Kulik, fizjoterapeutka w Rehasport Clinic, specjalistka leczenia wad postawy i bólu w obrębie kręgosłupa.

11:00 - 12:30: "Jak rozmawiać z dziećmi, aby nas słuchały"
Podczas prelekcji omówione zostaną podstawowe trudności w komunikacji między rodzicami i dziećmi, ich przyczyny i skutki. Każdy rodzic jednak zastanawia się jak rozmawiać z własnym dzieckiem, aby tworzyć pozytywną i konstruktywną relację. Czy to znaczy, że rodzic ma być młodzieżowy czy raczej wymagać od dziecka, żeby było bardziej dojrzałe?

Na spotkaniu wspólnie zastanowimy się nad tym co buduje wystarczająco dobre partnerstwo między rodzicami a dziećmi.

PRELEGENT:

Bartosz Karcz- psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS, w pracy badawczej i praktyce terapeutycznej zajmuje się relacjami między nastolatkami i rodzicami, ich satysfakcją z życia i pomyślną komunikacją.

12.30 - 14:00: "PROBLEMY SKÓRY U NASTOLATKÓW - wykład dla rodziców i nauczycieli"
Istotny element życia nastolatków to potrzeba akceptacji otoczenia. W relacjach z rówieśnikami zmieniający się w tym czasie wygląd oraz problemy skórne, będące wynikiem dojrzewania stanowią nierzadko istotny problem.

Trądzik, nadmierne pocenie, czy łupież to najczęstsze problemy ze strony skóry w tym czasie. Świadomość mechanizmu powstawania oraz poznanie metod radzenia sobie z tymi kłopotami to podstawowy obowiązek osób dorosłych, w tym kontekście.

Jak radzić sobie z problemami skóry u nastolatków i kiedy nie wolno ich bagatelizować, a przede wszystkim, jak nie powielać panujących, na te tematy, mitów?

Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na wykład specjalisty.

PRELEGENT:

Małgorzata Krzykowska
- diagnosta skóry, kosmetolog, wykładowca akademicki i szkoleniowiec, właścicielka gabinetu diagnozy i terapii skóry AMIAMO.PL, specjalizującego się w obrazowaniu skóry metodą ultrasonografii oraz tworzeniu personalizowanych receptur kosmetycznych.

14.00 - 15.30: "Detoksykacja układu pokarmowego"

PRELEGENT:

Dagmara Oszmian, Dietetyk, Trener Wellness - Fit Klub Trójmiasto

15:30 - 16:30: "Zacznij czerpać radość z dobrych relacji od dziś!"
Kolejna odsłona zajęć ukierunkowanych na poznawanie siebie i na kreowanie lepszego życia. Tym razem zajęcia poświęcone będą relacjom. Aby budować dobre relacje potrzebujemy solidnych filarów: bliskości, podtrzymywania więzi, uważności, szczerości, życzliwość. I najlepiej tę pracę zacząć od siebie.

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których spotkasz się ze sobą i:

przyjrzysz się: jak traktujesz siebie, jak budujesz relacje sam ze sobą, jak budujesz relacje z innymi,
poszukasz: co sprawia ci radość, co jest dla Ciebie ważne, Kto jest dla Ciebie ważny,
odpowiesz sobie na pytanie: jakie relacje są dla ciebie ważne i jakich relacji pragniesz?

PRELEGENT:

Monika Stankiewicz,
akredytowana przez International Coach Federation coach ACC, współzałożycielka trójmiejskiego oddziału ICF, konsultant MindSonar, autorka bloga o introwertykach, wykładowczyni na Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i Gdyni. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w korporacjach oraz jako zewnętrzny konsultant. Przygotowanie psychologiczne otrzymała na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pracuje z ludźmi dla których świat pędzi zbyt szybko, co sprawia, że czują się tym przytłoczeni i zmęczeni, przez co cierpi na tym ich zdrowie i brakuje im energii. Pomaga im ją odzyskać.

SALA WARSZTATOWA (liczba miejsc ograniczona, max. 30 osób)

10:00 - 11:00: "Dream Mama" - warsztat dla kobiet w ciąży
Dream Mama to projekt stworzony dla kobiet myślących o zajściu w ciążę, kobietach w ciąży, oraz kobietach w okresie postanatalnym, w oparciu o licencjonowany program treningowo-edukacyjny FemFit© dla kobiet w ciąży i po porodzie, zapewniający przyszłym i młodym mamom bezpieczeństwo i efektywność ćwiczeń. Jest odpowiedzią na potrzeby współczesnej aktywnej kobiety, która chce świadomie zadbać o zdrowie swoje i swojego dziecka. Jego celem jest pomoc kobietom w ciąży w aktywnym przeżyciu tych wyjątkowych 9.miesięcy, sprawiając tym samym, że zarówno One same jak i Dziecko/Dzieci, które noszą pod sercem były zdrowsze, sprawniejsze, miały dobry nastrój, dużo energii i zadbały o swoje ciało oraz ogólny stan psychofizyczny. Ponadto, mniej obawiały się porodu, wierzyły, że są w stanie wydać Dziecko na świat, a po porodzie, że spokojnie poradzą sobie z nowymi obowiązkami nie zapominając o sobie.

W okresie postnatalnym jego misją jest pomoc w przywróceniu Mamom powrotu do formy sprzed okresu ciąży, jeśli wcześniej prowadziły aktywny tryb życia, a tym biernym-zaszczepić sympatię do treningów i szacunek do własnego ciała.

PROWADZĄCA:

Natalia Wojdak - tancerka mistrzowskiej klasy tanecznej "S" w stylu latynoamerykańskim i standardowym oraz choreograf i dyplomowana instruktorka tańca, prawdziwa pasjonatka. W 2010 roku z tytułem magistra ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, uzyskując uprawnienia instruktorskie z zakresu rekreacji ruchowej i kinezygerontoprofilaktyki. Dziś pracuje z obecnymi studentami tej uczelni oraz prowadzi agencję Artystyczną "Dream Dance Natalia Wojdak".

11:00 - 12:30: "Mindfulness dla dzieci i nie tylko ..."
Psycholog Maria Graczyk poprowadzi warsztaty medytacje wśród dźwięków mis i gongów dla rodziców z dziećmi. Koncert Relaksacyjny z praktyką uważności.

12:30 - 14:00: "1,2,3 i... Ratujesz Ty"
Podczas zajęć przeplatać będziemy narrację skierowaną do dzieci z treściami przeznaczonymi dla ich rodziców tak, by obydwie grupy wyniosły kluczowe dla ratowania życia dzieci informacje. Dzieci poprzez zabawę będą miały okazję przypomnieć sobie nr alarmowe, poznają zasady bezpieczeństwa i higieny przy niesieniu pomocy. Ćwiczyć będziemy resuscytację na adekwatnych do wielkości dzieci manekinach.
Dorośli dowiedzą się jak wspierać psychicznie dziecko i jak wykorzystać w tym celu misia ratownika. Poznają zasady resuscytacji dzieci, niemowląt oraz techniki ich odkrztuszania. Odpowiemy również na pytanie czy dziecko można defibrylować.

Warsztaty odbędą się w dwóch grupach po 45 min. Liczba miejsc ograniczona.

PROWADZĄCY: Wojciech Klupś - doświadczony ratownik i psycholog. Twórca ogólnopolskich akcji promujących resuscytację i wsparcie psychiczne dzieci na miejscach wypadków. Trener reprezentacji województwa pomorskiego na ogólnopolskie mistrzostwa pierwszej pomocy 2017. Organizator manewrów ratowniczych i mistrzostw ratowniczych.

14.00 - 15.30: "Czujesz to?!"
Zapraszamy do świata radości, złości, smutku i innych emocji. Wspólnego spotkania z emocjami poprzez gry, bajkę i elementy treningu uważności.

Każdy człowiek czuje .... czy na pewno? Gdzie odczuwamy emocje? Jak je nazywać? Czy można zaprzyjaźnić ze swoimi emocjami? Co robić gdy odwiedzi nas złość albo smutek? Na te i inne pytania będziemy odkrywać i poznawać odpowiedzi.

Warsztat skierowany jest do rodzin, dzieci, rodziców, a także tych co chcą wejść do świata emocji w sposób inny niż dotychczas.

PROWADZĄCA:

Bogusława Gontarz
- Psycholog, terapeutka i trenerka kompetencji społecznych. Ukończyła psychologię na KULu, Studium Terapii Dzieci i Młodzieży, a także Akademii Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych. Odbyła liczne szkolenia i warsztaty specjalistyczne przygotowujące do pracy szkoleniowej, terapeutycznej i arteterapeutycznej. Na co dzień pracuje, jako psycholog w GDdD i prywatnym gabinecie. Prowadzi warsztaty na Uniwersytecie SWPS dotyczące pracy z seniorem. Współrealizowała i koordynowała projekty oraz warsztaty międzypokoleniowe, edukacji artystycznej, a także animacji społeczno-kulturalnej. Uwielbia ludzką kreatywność, szum morza, zapach lasu oraz ciszę i tajemniczość gór.

15.30 - 16:30: "Klucz do sztuki"
Aleksandra Bańkowska, animatorka kultury, absolwentka ASP w Gdańsku, zaprasza na warsztaty artystyczne "Klucz do sztuki". Poprzez zabawę kompozycją, kadrem, światłem, spróbujemy zrozumieć język współczesnego artysty.

SALA TRENINGOWA (prosimy o przygotowania stroju i obuwia zmiennego)

10:00 - 11:00: Wspólna zabawa ze "Spoonerem"
Spooner to absolutna nowość w Polsce, dlatego pokażemy Wam jak działa ta wyjątkowa deska oraz nauczymy kilku podstawowych sztuczek i spróbujemy zarazić wszystkich tą formą zabawy!

Spooner to deska w kształcie łyżeczki dla małych i dużych, która:

- zapewni sporo zabawy w domu i na powietrzu, latem i zimą!
- poprawi równowagę i koordynację ruchową,
- wprowadzi w świat sportów deskowych!

Zapraszamy!

11:00 - 12:30: Trening JUDO z JUDOLANDIĄ
Zapraszamy do wspólnego treningu ze szkołą "Judolandia" poprzedzonym ciekawym pokazem. Jakie korzyści zapewni dzieciom trening Judo?

- ćwiczenia ogólnorozwojowe na bazie treningu judo z elementami akrobatyki, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych,
- możliwość rozwijania sprawności fizycznej, kształtowania charakteru i okazja do świetnej zabawy,
- wprowadzenie najmłodszych w świat bezpieczeństwa, dyscypliny i pozytywnej rywalizacji

12:30 - 14.00: SIEMANKO, i tańcz razem z nami!
Doświadczona instruktorka Aleksandra Kasprzyk przeprowadzi pokazową lekcje street dance dla dzieci i młodzieży. Intensywnie się rozgrzejemy, poznamy podstawowe kroki hip hop'owe, a na koniec zatańczymy krótką choreografie. Dla najmłodszych uczestników zaplanowana jest animacja, która wywoła uśmiech na wszystkich twarzach.

Informacje o SIEMANKO:

"Siemanko" to nie tylko szkoła tańca. To połączenie umiejętności, profesjonalizmu i wieloletniego doświadczenia, z realizacją marzeń i olbrzymią pasją. Jesteśmy czołówką polskiej sceny dancehallowej i hip hopowej, dlatego też w naszym grafiku znajdziesz przewagę właśnie tych technik tanecznych. Prowadzimy zajęcia dla dzieci od 4 lat, dla młodzieży i dorosłych

Opinie

18.05 g.16.00
Stolem Gniewino
18.05 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce
18.05 g.16.30
Texom Stal Rzeszów
18.05 g.18.00
Zepter Legionowo
19.05 g.15.00
Śląsk Wrocław
15.05 g.17.30
Pogoń Nowe Skalmierzyce
12.05 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
93:101 po dogrywce
12.05 g.12.40
Zagłębie Sosnowiec
11.05 g.17.30
Wisła Kraków