• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Amber Pruszcz Gdański w .. Gdańsku?

5 czerwca 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Od spotkania w Cotton Clubie, podczas którego grupa inicjatywna zgłosiła zamiar przeniesienia siatkarzy serii B ze Starogardu do Gdańska, a następnie zdobycia w ciągu dwóch sezonów prawa gry w europejskich pucharach (!), mija drugi miesiąc... ciszy. Antoni Perzyna, trener Ambera, już nie wierzy, że ten plan się uda. Z kolei Janusz Paturalski, prezes Sportowej Spółki Akcyjnej Starogard Gd. liczy, że w połowie czerwca będzie mógł ogłosić nową, dwuczłonową nazwę zespołu w "starej" siedzibie.

Amber jako beniaminek zaplecza ekstraklasy ukończył rozgrywki na 8. miejscu. Z końcem kwietnia wszystkim zawodnikom skończyły się kontrakty. Jednocześnie Sebastian Winiarski, Piotr Wesołowski i Edward Pawlun stali się ponownie zawodnikami Stoczniowca Gdańsk. Dwaj ostatni zainaugurowali również występy na plaży. W pierwszych zawodach Pucharu Polski w Kędzierzynie (pula nagród - 10 tysięcy złotych) zajęli czwarte miejsce.

Siatkarze pozyskani przed rokiem do Starogardu: Wojciech Wesołowski, Andrzej Piotrowski i Krzysztof Niedziela, mogą zmienić klub bez odstępnego dla Ambera. Ten ostatni był nawet testowany w Kazimierzu Sosnowiec. Najmłodsi w drużynie: Krzysztof Hajbowicz i Patryk Michna, sposobią się do egzaminów wstępnych na AWF. Rafał Prus, drugi trener Ambera, liczy, że wszystkich zawodników uda mu się zebrać w najbliższy piątek. O godzinie 17.00 w ramach Dni Pruszcza mają rozegrać sparing z Kujawiakiem Bydgoszcz...

jag.
więcej w środowym Głosie WybrzeżaGłos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane