Arged Rebud Ostrovia - Energa Wybrzeże Gdańsk 30:28. Z piekła do nieba i z powrotem

mip.
20 listopada 2023, godz. 19:50
Opinie (33)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk zanotowała 9. porażkę z rzędu. W Ostrowie Wielkopolskim piłkarze ręczni przeszli drogę z piekła do nieba, by stracić prowadzenie w samej końcówce. Energa Wybrzeże Gdańsk zanotowała 9. porażkę z rzędu. W Ostrowie Wielkopolskim piłkarze ręczni przeszli drogę z piekła do nieba, by stracić prowadzenie w samej końcówce.

Piłkarze ręczni Energa Wybrzeże Gdańsk przegrali na wyjeździe z Arged Rebud Ostrovią Ostrów Wielkopolski 28:30 (17:16) w meczu 12. kolejki Orlen Superligi. Podopieczni Patryka Rombla przeszli drogę z piekła do nieba i z powrotem, gdyż najpierw przegrywali 2:8, by prowadzić niemal przez całą drugą połowę. Miejscowi odbili przodownictwo w samej końcówce, co skutkowało już 9. porażką z rzędu.

Ostrovia: Krekora, Zimny - Reznicky 8, Urbaniak 8, Adamski 4, Klopsteg 2, Szpera 1, Gierak 1, Gajek, Tomczak, Krivokapić, Rybarczyk

ENERGA WYBRZEŻE: Poźniak, Witkowski - Jachlewski 5, Powarzyński 4, Peret 4, Papina 3, Siekierka 3, Będzikowski 2, Zmavc 2, Pieczonka 2, Papaj 2, Milicević 1, Domagała, Niedzielenko, Stępień, Miklikowski

W drugim meczu pod wodzą Patryka Rombla gdańszczanie zmierzyli się na wyjeździe z Arged Rebud Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Początek nie ułożył się dla nich dobrze, bo dwie akcje ofensywne zakończyły się obronami Mikołaja Krekory, a miejscowi trafili 2 razy. Na dodatek karę otrzymał Patryk Pieczonka.

Wprawdzie chwilę później gdańszczanie wyrównali, ale szybko zrobiło się 6:2 i o czas poprosił szkoleniowiec Wybrzeża. Na time-oucie apelował do swoich podopiecznych o spokój. Niewiele to dało, bo ostrowianie powiększyli swoją przewagę na 8:2.

Energa Wybrzeże Gdańsk dostała odpowiedź komisarza na protest Energa Wybrzeże Gdańsk dostała odpowiedź komisarza na protest

Przyjezdni chcieli grać szybko, ale popełniali zbyt dużo błędów. Wydawało się, że miejscowi będą tylko powiększać zaliczkę, ale i Ostrovia zaczęła się gubić, po tym, jak Wybrzeże zaczęło grać agresywniej w obronie. Skutkowało to serią 4:0 gdańszczan i było tylko 12:10.

Gdańszczanie weszli na wyższe obroty i w 25. minucie przegrywali już tylko jedną bramką, a po szybkiej kontrze Patryka Siekierki zrobiło się 13:13. To także po jego bramce tuż przed przerwą, Wybrzeże po raz pierwszy prowadziło (16:17). Spora w tym zasługa także Adama Witkowskiego, który dał dobrą zmianę pomiędzy słupkami oraz Nejca Zmavca, który "harował" w defensywie i zaliczał ważne przechwyty.

Na początku drugiej połowy przewaga gdańszczan urosła do trzech bramek. Później z obu stron zaczęło pojawiać się sporo błędów, a wynik znów zaczął oscylować wokół remisu. Na dodatek zawodnicy Wybrzeża raz po raz otrzymywali 2-minutowe wykluczenia (czerwone kartki obejrzeli Zmavc i Jakub Powarzyński), ale z tego faktu nie potrafili skorzystać szczypiorniści Ostrovii. Aż do czasu.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 32:34. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu Energa Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 32:34. Przeczytaj relację z poprzedniego meczu

Miejscowi odbili prowadzenie w 57. minucie po trafieniu Przemysława Urbaniaka i na tablicy wyników było 27:26, a chwilę później miejscowi prowadzili dwoma trafieniami. Na zegarze pozostało 80 sekund i o czas poprosił trener Rombel. Kluczowe akcje rozegrać miał Jakub Będzikowski. Na dodatek gdańszczanie wycofali bramkarza i grali w "7". 10 sekund przed końcem było 29:28, ale piłkę mieli ostrowianie. Nie dali oni sobie jej odebrać, a wynik z rzutu karnego ustalił Patryk Marciniak.

20 listopada 2023, godz. 18:00
Arged Rebud Ostrovia Ostrów Wlkp.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

76% 177 typowań Arged Rebud Ostrovia Ostrów Wlkp.

14 Zepter Legionowo 12 0 0 0 12 315:383 0
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-11-20