Bałtyk Gdynia - Czarni Pruszcz Gdański 3:1. Paweł Rabin obronił rzut karny

mip.
14 stycznia 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (30)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Karol Fietz zdobył pierwszego gola dla Bałtyku Gdynia w zimowych sparingach. Karol Fietz zdobył pierwszego gola dla Bałtyku Gdynia w zimowych sparingach.

Bałtyk Gdynia wygrał z Czarnymi Pruszcz Gdański 3:1 (2:0) w pierwszym zimowym sparingu przed rundą wiosenną. Podopieczni Włodzimierza Pasieki kontrolowali przebieg meczu z IV-ligowcem i zasłużenie wygrali, pomimo faktu, że w składzie kilku kluczowych piłkarzy. Ponadto rzut karny obronił Paweł Rabin.

Przeczytaj relację z pierwszego sparingu Gedanii 1922 Gdańsk

Fietz 6, Kośnik 12, Sluga 67 - 90

BAŁTYK: testowany (od 46) Rabin - Kośnik, Klimek, Lengiewicz, Drozdowicz - Wołowski, Fietz, Bach, Waszczuk - Skrzecz - Żuber oraz Sluga, Kaźmierczak, Brodnicki, Ossowski

W pierwszym zimowym sparingu w 2023 roku, Bałtyk Gdynia na Narodowym Stadionie Rugby podejmował IV-ligowych Czarnych Pruszcz Gdański. Było to zwieńczenie pierwszego tygodnia

Trener Włodzimierz Pasieka miał do dyspozycji 16 piłkarzy, głównie młodych. Zabrakło jednak części zawodników, którzy jesienią stanowili o sile biało-niebieskich m.in: Arkadiusza Korpalskiego, Adama Gołuńskiego, Igora Jankowskiego, Mateusza Długołęckiego czy bramkarza Michała Bartkowiaka.

Przeczytaj o zaległościach finansowych i ugodzie Bałtyku z piłkarzami

Szkoleniowiec ostatniej ekipy grupy drugiej III ligi miał jednak okazję przetestować dwóch nowych zawodników: bramkarza oraz napastnika Huberta Żubera, wychowanka Arki Gdynia, który ostatnio grał w Stolemie Gniewino. Pierwszy z nich zaprezentował się z dobrej strony, bowiem utrzymał czyste konto. Umiejętności pokazał także Paweł Rabin, który na boisku zameldował się w drugiej połowie. Obronił on bowiem w 84. minucie rzut karny.

Natomiast biało-niebiescy po pierwszej połowie prowadzili 2:0, dzięki szybko zdobytym bramkom. W 6. minucie do siatki trafił Karol Fietz, a 6 minut później uczynił to Mikołaj Kośnik.

Bałtyk Gdynia ma szansę na duże pieniądze i tylko jeden sposób na ich zdobycie

Kolejne dwa gole wpadły w drugiej połowie. Najpierw na 3:0 podwyższył Marcel Sluga. Gościom udało się strzelić honorową bramkę w 90. minucie.

- Był to pierwszy sparing po dłuższej przerwie, stąd wynik nie był najważniejszy. Skupiamy się na tym, by być dobrze przygotowanym do rundy wiosennej. Za nami ciężki tydzień, w którym mocno trenowaliśmy. Ważne było to, by móc dużo pobiegać. Cieszy nas zwycięstwo 3:1 - powiedział nam Oktawian Skrzecz.
Kolejny mecz towarzyski gdynianie rozegrają w sobotę, 21 stycznia. Rywalem będzie IV-ligowa Pomezania Malbork.