• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Betlejem na plaży

jag.
8 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Betlejem z Gdyni oraz Jantar-Kamionka z Sopotu po raz pierwszy zagrały w Łazienkach Północnych w turnieju z cyklu Nata Cup i od razu wskoczyły na podium w kategorii do lat 16. Co więcej, ci pierwsi zajęli najwyższy stopień. Także w młodszej grupie wiekowej połowa półfinalistów to nowicjusze. Sukcesy debiutantów sprawiły, że na szczycie wakacyjnych klasyfikacji MOSiR Sopot i "Głosu Wybrzeża" nie zaszły większe zmiany.

W turnieju do lat 14 wystartowało 12 zespołów. Do ćwierćfinałów z każdej z czterech grup awansowały po dwa najlepsze teamy. W górnej połówce drabinki znalazły się drużyny, które ani nie strzelały, ani nie traciły bramek, a szansy na sukces szukały w karnych. Dwukrotnie w dodatkowych próbach szczęście uśmiechnęło się do Arki. W 1/4 finału gdynianie wyeliminowali Inter Gdynia 8:7(!), a w 1/2 ograli Uchodźców Gdańsk 3:0.

W finale doszło do rewanżu za mecz grupowy, kiedy Arka pokonała Konusów Gdańsk 1:0. Gdy przyszło do gry o najwyższe laury, role się zmieniły. Triumfowali gdańszczanie 2:1.
Trzecia pozycja przypadła FC Stiała, który w małym finale pokonał Uchodźców 2:1.
Wyniki rocznika 1988 i młodszych: 1. Konusy Gdańsk (Sławomir Kaczorek, Jakub Kawa, Łukasz Świostek, Robert Hirsz, Grzegorz Jarmołowski), 2. Arka Gdynia (Adrian Balbier, Bartek Zieliński, Paweł Balbier, Radosław Szymański), 3. Stiała Gdańsk (Jarosław Pankiewicz, Piotr Wardowski, Artur Treppa, Tomasz Walaskowski).

Klasyfikacja generalna: 1. Dibony 27, 2. Konusy 26, 3. Ikichara 19, 4. Stiała 15.
W starszej grupie wiekowej, aby zwyciężyć, należało w pokonanym polu pozostawić 19 zespołów. Ta sztuka udała się FC Betlejem, choć niewiele brakowało, aby późniejsi triumfatorzy już po dwóch meczach wracali do domu. Gdynianie zremisowali bezbramkowo z Debiutantem i aby grać dalej, musieli strzelić więcej bramek niż rywale do siatki Wirtualnych Bąków. Wygrali 2:0, a gdańszczanie zaledwie 1:0.

W rundzie pucharowej do FC Betlejem jeszcze dwukrotnie uśmiechało się szczęście. W ćwierćfinale wyeliminował triumfatorów sprzed tygodnia z teamu Gdzie Jest Roman? po karnych 3:1 (w regulaminowym czasie było 1:1). Identyczne wyniki padły też w finale, gdy przeciwnikiem gdynian był MC Wrzeszcz.

Karne decydowały też w pojedynku o trzecie miejsce. Tutaj też w regulaminowym czasie był remis 1:1, a w dodatkowej próbie Jantar-Kamionka pokonał Arkę 4:3.
Wyniki roczników 1986/87: 1. FC Betlejem (Paweł Todorow, Robert Adamczyk, Iwo Miernik, Karol Borkowski), 2. MC Wrzeszcz (Andrzej Jarmołowski, Konrad Dera, Rafał Lawrentif, Kamil Chmara), 3. Jantar-Kamionka (Sebastian Sikorski, Tomasz Kroll, Mieczysław Załuski, Łukasz Klimko).

Klasyfikacja generalna: 1. Pędzące Kaloryfery 28, 2. Gdzie Jest Roman? i Wrzeszcz po 18, 4. Arka 14, 5. Ultras Port 12.

Najlepsi otrzymali statuetki. Wśród wszystkich uczestników rozgrywek odbyło się losowanie nagród, które oprócz tytularnego sponsora ufundowali: Velux, Trefl, Timex, Siemens i McDonald's. Kolejne zawody z cyklu Nata Cup w najbliższy wtorek. Zapisy do godziny 10.00.
Głos Wybrzeżajag.

Zobacz także

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane