Szczypiornistki w Gdańsku uległy Zagłębiu

23 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 18:48 (23 marca 2016)
Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS walczyły z Zagłębiem nawet w parterze, jak na zdjęciu Monika Stachowska, ale z parkietu zeszły pokonane. Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS walczyły z Zagłębiem nawet w parterze, jak na zdjęciu Monika Stachowska, ale z parkietu zeszły pokonane.

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Piłkarki ręczne AZS Łaczpolu AWFiS przegrały w Gdańsku z wyżej notowanym Metraco Zagłębie Lubin 24:28 (12:13). Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień na terenie rywalek. Broniący trofeum Vistal Gdynia w tej fazie zagra w czwartek w Nowym Sączu.

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Kajumowa, Dobrowolska - Skonieczna 6, Siódmiak 5, Kalska 4, Stachowska 3, Tomczyk 2, Lipska 2, Pasternak 1, Dąbrowska, Mazurek, Klonowska, Ciura, Wilamowska

METRACO ZaGŁĘBIE: Wąż, Chojnacka - Marić 8, Obrusiewicz 5, Wiertelak 4, Milojević 3, Premović 2, Załęczna 2, Paluch 1, Konofał 1, Jochymek 1, Walczak, Semeniuk, Lalewicz

Tylko przez niewiele ponad pół godziny gry gdańszczanki potwierdzały, że stać ich na sprawienie podobnej niespodzianki jak w PGNiG Superlidze. Pod koniec stycznia ograły właśnie Metraco Zagłębie Lubin u siebie 31:30.

TAK BYŁO POD KONIEC STYCZNIA. NIESPODZIANKA W GDAŃSKU. AZS ŁĄCZPOL LEPSZY OD ZAGŁĘBIA

W pucharowym boju akademiczkom udawało się obejmować prowadzenie tylko w pierwszej połowie. Na ich korzyść były m.in. wyniki 4:3 i 6:4. Jednak już końcówka przed przerwą należała do przyjezdnych, które dzięki temu zeszły na przerwę z korzystnym rezultatem (13:12).

Wynik pierwszej połowy ustaliła Mariola Wiertelak. Przewaga przyjezdnych mogła być nawet większa, ale Żana Marić rzuciła z karnego w poprzeczkę.

O końcowym wyniku przesądził niespełna kwadrans gry po przerwie. W 42. minucie Zagłębie odskoczyło na 22:16. Co prawda akademiczki zdobyły się jeszcze na zryw, zniwelowały straty na 21:23, ale nie zdołały już odwrócić kolei tego spotkania. Po trzech bramkach z rzędu Karoliny Kalskiej, o przerwę poprosiła Bożena Karkut. Trenerce Zagłębia udało się zaprowadzić spokój we własnych szeregach.

Lubiniankom w powiększeniu przewagi nie przeszkodziły nawet przeciwności losu: kontuzja bramkarki Moniki Wąż, ani konieczność gry przez ponad 100 sekund w podwójnym osłabieniu. Co więcej przy stanie 5 na 7 bramkę dla miedziowych zdobyła Joanna Obrusiewcz.

Ostatecznie Zagłębie wygrało różnicą czterech trafień. Tym bardziej trudno uwierzyć, że 30 marca w Lubinie podopieczne Jerzego Cieplińskiego zdołają odrobić straty z pierwszego meczu. Wydaje się, że już to spotkanie określiło wyraźnie, która z tych drużyn zagra w Final Four Pucharu Polski.