• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Brzozowski i Szymko wygrali turniej par

ras.
17 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk w najlepszej wersji? Niels-Kristian Iversen: Nie mam żalu
W sobotę gdańszczanie ścigali się między sobą, w niedzielę zmierzą się z I-ligowym zespołem z Grudziądza. Nz. Maksims Bogdanovs (kask biały) i Krystian Pieszczek (czerwony). W sobotę gdańszczanie ścigali się między sobą, w niedzielę zmierzą się z I-ligowym zespołem z Grudziądza. Nz. Maksims Bogdanovs (kask biały) i Krystian Pieszczek (czerwony).

Kamil BrzozowskiCyprian Szymko zwyciężyli w liczącym 10 wyścigów turnieju par, który został rozegrany w Gdańsku. Po rywalizacji we własnym gronie, w niedzielę gdańskich żużlowców czeka pierwszy przedsezonowy testmecz. Na Długie Ogrody zawita I-ligowy GTŻ Grudziądz. Początek spotkania o godzinie 15.00. Wstęp dla kibiców kosztuje 10 złotych.Podczas sobotnich jazd trener Stanisław Chomski podzielił swoich zawodników na pięć par. Sam startował jedynie Marcel Szymko, którego partnerem miał być Daniel Jeleniewski. Trenujący gościnnie na gdańskim torze zawodnik z Lublina rozchorował się i nie stanął do rywalizacji.

W ostatnim przetarciu przed pierwszym sparingiem trudno doszukiwać się wymiernych ocen formy gdańskich zawodników jednak na uwagę zasługuje dobra postawa Kamila Brzozowskiego, który dopiero pod koniec tygodnia dołączył do trenujących od poniedziałku kolegów. Wychowanek Stali Gorzów jedyny punkt zgubił w pierwszym wyścigu przegrywając z Thomasem Jonassonem.

Brzozowski w gdańskim zespole ma w nadchodzącym sezonie pełnić funkcję zawodnika rezerwowego, ale zważywszy na to, że pomimo wyjazdu na tor, rehabilitacji po zeszłorocznej kontuzji wciąż nie zakończył Piotr Świderski (czytaj więcej), jego występ w meczu może nie być wcale tak odległy.

- Nie myślę o tym. Piotrek trafił do naszego zespołu jako zawodnik, który ma być jego czołową postacią i wierzę, że będzie gotowy na pierwszy mecz. Jeśli o mnie chodzi, robię swoje. Chciałem pokazać, że mimo, iż dysponuję sprzętem z ubiegłego roku, jestem w stanie powalczyć o skład - powiedział "Brzózka".

Dobre wrażenie po sobie pozostawili także Thomas Jonasson oraz nowy kapitan zespołu Tomasz Chrzanowski, który zdaje się odzyskiwać werwę z jaką startował za swoich najlepszych czasów spędzonych nad morzem (barwy Wybrzeża reprezentował w latach 2003-2005 i 2007-2008).

Obaj stoczyli ciekawą rywalizację w biegu szóstym, do której podchodzili jeszcze bez porażek. Wmieszał się do niej ambitnie walczący Krystian Pieszczek, ale dla młodego wychowanka gdańskiego klubu skończyła się ona bliskim (na szczęście niegroźnym) spotkaniem z dmuchaną bandą. W powtórce lepszy okazał się imponujący atomowymi startami Chrzanowski.

Poniżej oczekiwań spisał się natomiast Maksims Bogdanovs, co było ewidentnie efektem problemów ze sprzętem. Miejmy nadzieję, że waleczny Łotysz upora się z nimi już podczas niedzielnego sparingu z GTŻ.

Okazję do zaprezentowania się kibicom mieli młodzieżowcy Patryk BeśkoKrzysztof Wittstock, którzy choć poziomem odstają od bardziej doświadczonych kolegów, pod okiem trenera Chomskiego, przynajmniej w okresie sparingowym, mogą liczyć na okazje do startów.

W przerwach pomiędzy biegami na torze prezentował się w pojedynkę Dominik Kossakowski. Trzeba przyznać, iż indywidualny mistrz Polski w mini żużlu z sezonu 2010 poczyniał sobie bardzo odważnie. "Domin" piętnasty rok życia skończy w czerwcu i wtedy będzie mógł ubiegać się o żużlową licencję, która umożliwi mu rywalizację w zawodach młodzieżowych. Rok później Kossakowski będzie już upoważniony do startów również w lidze.

Wyniki:
I Lotos Wybrzeże Gdańsk V - 16 punktów:
9. Kamil Brzozowski 11 (2,3,3,3)
10. Cyprian Szymko 5 (1,1,1,2)

II Lotos Wybrzeże Gdańsk III - 15:
5. Tomasz Chrzanowski 11 (3,3,3,2)
6. Krystian Pieszczek 4 (2,2,0,0)

III Lotos Wybrzeże Gdańsk I - 12:
1. Thomas H. Jonasson 10 (3,3,2,2)
2. Krzysztof Wittstock 2 (u,0,1,1)

IV Lotos Wybrzeże Gdańsk II - 8:
3. Maksims Bogdanovs 5 (2,d,3,d)
4. Patryk Beśko 3 (1,1,d,1)

V Lotos Wybrzeże Gdańsk IV - 7:
7. brak zawodnika
8. Marcel Szymko 7 (1,2,1,3)
Bieg po biegu:
I [63,59] Jonasson, Bogdanovs, Beśko, Wittstock (u3)
II [65,04] Chrzanowski, Pieszczek, M.Szymko
III [64,16] Jonasson, Brzozowski, C.Szymko, Wittstock
IV [65,82] Chrzanowski, Pieszczek, Beśko, Bogdanovs (d3)
V [65,35] Brzozowski, M.Szymko, C.Szymko
VI [65,97] Chrzanowski, Jonasson, Wittstock, Pieszczek
VII [66,15] Bogdanovs, Pieszczek, M.Szymko, Beśko (d4)
VIII[66,60] Brzozowski, Chrzanowski, C.Szymko, Pieszczek
IX [67,41] M.Szymko, Jonasson, Wittstock
X [67,31] Brzozowski, C.Szymko, Beśko, Bogdanovs (d/start)

Najlepszy czas dnia: Thomas Jonasson w biegu I (63,59 sek.)

Podczas gdy kibice Wybrzeża odliczają już godziny do pierwszego sparingu, pierwsze testmecze mają za sobą ekstraligowi rywale. W Lesznie Unia w obecności blisko 5 tysięcy kibiców rozgromiła Stal Gorzów 66:24, a klasą sam dla siebie był zdobywca kompletu 15 punktów, Jarosław Hampel. Goście startowali jednak w mocno okrojonym składzie, praktycznie bez wszystkich swoich czołowych zawodników, w tym Tomasza Golloba.

Ciekawej było na Moto Arenie w Toruniu, gdzie miejscowy Unibax pomimo świetnej postawy Adriana Miedzińskiego i Ryana Sullivana przegrał z Polonią Bydgoszcz 43:47. 9 punktów dla gospodarzy zdobył ubiegłoroczny lider Lotosu Wybrzeża, Australijczyk Darcy Ward. Sparing obejrzało aż 6 tysięcy widzów!

Gdańszczanie już jutro podejmą na własnym torze GTŻ Grudziądz, który awizował w składzie między innymi Davey'a Watta i tegorocznego uczestnika cyklu Grand Prix Petera Ljunga. Oprócz nich na torze zobaczymy także Ukraińca Andrieja Karpowa, który w gdańskim klubie startował w sezonach 2007-2008.

Trener Chomski w zestawieniu swojego zespołu znalazł miejsca dla Wittstocka i Beśko, którzy zapewne dostaną kilka szans na skutek nieobecnosci Nickiego PedersenaPiotra Świderskiego. Ten pierwszy w Gdańsku potrenuje przy okazji oficjalnej prezentacji zespołu 23 marca (czytaj więcej), zaś dzień później wystąpi w 62. memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie, gdzie zmierzy się między innymi z Jarosławem Hampelem i Emilem Sajfutdinowem. Następnie Duńczyk wyruszy już do Nowej Zelandii, gdzie ostatniego dnia marca zainaugurowany zostanie cykl Grand Prix.

Awizowane składy:
GTŻ Grudziądz
1. Peter Ljung
2. Karol Szychowski
3. Andriej Karpow
4. Davey Watt
5. Norbert Kościuch
6. Łukasz Cyran
7. Adrian Osmólski

Lotos Wybrzeże Gdańsk
9. Thomas Jonasson
10. Krzysztof Wittstock
11. Maksims Bogdanovs
12. Patryk Beśko
13. Tomasz Chrzanowski
14. Krystian Pieszczek
15. Marcel Szymko
16. Kamil Brzozowski
Plan przedsezonowych sparingów żużlowców Wybrzeża
18.03 (niedziela) LOTOS WYBRZEŻE - GTŻ Grudziądz g.15.00
24.03 (sobota) Stal Gorzów - LOTOS WYBRZEŻE
25.03 (niedziela LOTOS WYBRZEŻE - Stal Gorzów g.15.00
31.03 (sobota) LOTOS WYBRZEŻE - Hammarby Sztokholm g.15.00
Wstęp na sparingi w Gdańsku za okazaniem programu w cenie 10 zł,
dzieci do lat 5 wstęp bezpłatny

ras.

Opinie (33) 9 zablokowanych

 • Brawo Brzózka !

  • 23 0

 • BRAWO Kamil!!!! (3)

  Cos mi sie zdaje ,ze Brzozowski bedzie lepszy od Swiderskiego? Trzeba dac mu sznse P.Chomski !!!!

  • 11 7

  • Nietrudno byc lepszym od gościa co z powodu kontuzji nie nadaje sie do uprawiania sportu.

   • 12 2

  • Nie ma co się podniecać po jednym porządnym treningu bo trudno nazwać to turniejem do końca,zobaczymy co pokaże jutro w pojedynku z zawodnikami z Grudziądza.Osobiście jestem ciekaw rywalizacji Chrzanowskiego z byłymi kolegami z drużyny.

   • 9 0

  • o to ty Mirek???? wrociles jako Michal !!!! jak zawsze bzdurne pol zdania i tak Mirek/Michal mamy szanse na medal badz pierwsza 5-tke!!! komentuj dalej dzieci z mlyna dadza sie duzo plusow

   • 0 2

 • z Kossakowskiego będziemy zadowoleni w niedługiej przyszłości

  płynnie pokonuje łuki,nie przymyka gazu,chłopak ma jeszcze czas na naukę.Powodzenia chłopaku

  • 19 5

 • Ale dramat

  Podstawowy junior Kryspin Pieszczyk przegrywa z amatorem Windsstockiem a zwycięzcą jest Brzozoski co w ekstralidze szans nie ma żadnych. Dokad zmierzasz prezesie ?

  • 5 16

 • Watt w GP? (1)

  Watt w GP? Ciekawe od kiedy? W składzie GTŻ-tu na niedzielny sparing jest jeden uczestnik GP, mianowicie Ljung. Nie będzie jechał Andersen, a to on jest uczestnikiem cyklu. Brawa ...

  • 3 2

  • zna się na zużlu jak nasz prezes

   • 1 3

 • po dyszku jutro po dyszku (1)

  przyjdźcie !!!!!

  • 7 7

  • taki sparing powinien być za free lub za 5 ziko

   • 1 1

 • (2)

  Oficjalna lista startowa Grand Prix 2012:
  1. Greg Hancock (USA)
  2. Andreas Jonsson (Szwecja)
  3. Jaroslaw Hampel (Polska)
  4. Jason Crump (Australia)
  5. Tomasz Gollob (Polska)
  6. Emil Sajfutdinow (Rosja)
  7. Kenneth Bjerre (Dania)
  8. Chris Holder (Australia)
  9. Fredrik Lindgren (Szwecja)
  10. Nicki Pedersen (Dania)
  11. Chris Harris (Wielka Brytania)
  12. Antonio Lindback (Szwecja)
  13. Bjarne Pedersen (Dania)
  14. Piotr Protasiewicz (Polska)
  15. Darcy Ward (Australia)

  Szukam Watta i szukam i nie mogę go znaleźć na liście startowej do GP 2012,Ljunga też brak

  • 1 17

  • Lista chyba bardzo nieaktualna !!W GP nie ma ani Protasiewicza ani Warda

   • 13 0

  • widzę tez masz pojęcie ,nie mieszaj chłopie ludziom w głowach

   1 Greg Hancock
   2 Andreas Jonsson
   3 Jaroslaw Hampel
   4 Jason Crump
   5 Tomasz Gollob
   6 Emil Sayfutdinov
   7 Kenneth Bjerre
   8 Chris Holder
   9 Fredrik Lindgren
   10 Nicki Pedersen
   11 Chris Harris
   12 Antonio Lindback
   13 Bjarne Pedersen
   14 Peter Ljung
   15 Hans Andersen

   • 7 0

 • spokojnie liga wszystko zweryfikuje

  po to sa treningi aby mozna było wyeliminowac błędy i dopasowac silniki. Kto był to widział ,że to było "lajtowe" ściganie,ale znawcy już swoje klepią.Za wczesnie aby wyciagać jakies wnioski

  • 8 1

 • Jak doping w gniazdku ?

  Oski w formie?

  • 5 7

 • cyt z syfu

  Piotr Świderski zaliczył w Gdańsku jak dotąd jeden trening na motocyklu, po czym wrócił na rehabilitację kontuzjowanej nogi. Jak sam przyznał, aktualnie walczy o powrót do pełnej sprawności, aby móc wyjechać na tor w pierwszym meczu ligowym z PGE Marmą Rzeszów.

  Piotr Świderski pojawił się na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego we wtorek, gdzie wyjechał na tor sprawdzić stan swojej nogi. Średnio udane próby nie były jednak dla niego zaskoczeniem, gdyż wiedział że na ten moment nie jest w stanie ścigać się na sto procent. - Po prostu chciałem zobaczyć ile mi jeszcze brakuje. Miałem świadomość, że jeszcze nie jestem w stanie normalnie jeździć, bo wiem jaką pozycję zawodnik ma na motocyklu - przekazał "Świder". - Jeśli chodzi o moją kontuzję, to mam problem ze zgięciem nogi i z pełnym zakresem ruchu w stawie kolanowym. Utrudnia mi to prawidłową jazdę na motocyklu. Jak już jednak mówiłem, był to bardziej test, a nie trening. Upewniłem się, że trzeba w dalszym ciągu przechodzić intensywną rehabilitację - dodał żużlowiec Lotosu Wybrzeża Gdańsk w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

  Kibice Wybrzeża zastanawiają się, czy nowy zawodnik tego klubu będzie mógł wystąpić na inaugurację ENEA Ekstraligi w meczu z PGE Marmą Rzeszów. - Ciągle walczę o jak najszybszy powrót na tor - powiedział Piotr Świderski. - Szansa na występ na inaugurację jest. Mamy jeszcze niecały miesiąc do ligi. Teraz walczę o to, by wystąpić w pierwszym meczu i normalnie zacząć sezon - dodał żużlowiec.

  • 8 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Wybrzeża

Texcom Stal Rzeszów
69% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
30% Texcom Stal Rzeszów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 9 32 88.9%
2 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
3 Wojtas Fc zdunkowo 10 30 80%
4 Marcin Guyfd 10 30 80%
5 Piotr MATYSIAK 10 29 80%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 11 8 0 3 ++84 19
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 7 0 4 ++119 18
3 Innpro ROW Rybnik 10 7 0 3 ++24 17
4 Cellfast Wilki Krosno 11 6 0 5 -10 15
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 11 6 1 4 -4 15
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 11 4 0 7 -42 9
7 Texom Stal Rzeszów 11 4 0 7 -40 8
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 10 0 1 9 -131 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 12 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Texom Stal Rzeszów (niedziela, godz. 16:30, pierwszy mecz 38:52)
 • niedziela, 14.07
 • H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski (godz. 19, pierwszy mecz 43:47)
 • niedziela, 21.07
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań (godz. 14, pierwszy mecz 42:48)
 • Cellfast Wilki Krono - Innpro ROW Rybnik (godz. 14, pierwszy mecz 34:56)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
7 lipca 2024, godz. 14:00
95% Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% REMIS
4% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
#OrzechowaOsada PSŻ Poznań
67% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
32% #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

Relacje LIVE

Najczęściej czytane