• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Udany powrót Pieszczka na gdański tor

Rafał Sumowski
30 kwietnia 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk. Takiego składu jeszcze nie było, jest nowy trener
Żaden z dwójki gdańskich zawodników nie zdołał awansować do półfinału IMP. Na znanym sobie torze dokonali tego za to żużlowcy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Wybrzeża: Krzysztof Jabłoński (kask żółty) i Krystian Pieszczek (kask niebieski), a także Mirosław Jabłoński. Żaden z dwójki gdańskich zawodników nie zdołał awansować do półfinału IMP. Na znanym sobie torze dokonali tego za to żużlowcy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Wybrzeża: Krzysztof Jabłoński (kask żółty) i Krystian Pieszczek (kask niebieski), a także Mirosław Jabłoński.

Zwycięstwem Krzysztofa Buczkowskiego z GKM Grudziądz zakończył się gdański ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Awans do półfinału wywalczyła czołowa ósemka, w której nie znalazł się żaden z dwójki reprezentantów miejscowego Wybrzeża. Znakomicie wypadł za to reprezentujący Falubaz Zielona Góra gdański wychowanek Krystian Pieszczek, który z dorobkiem 12 punktów zajął wysokie 4. miejsce. Zawody oglądało ok. 600 osób.Ćwierćfinały krajowego czempionatu oprócz tego w Gdańsku rozgrywano w czwartek także w Krośnie, Pile i Rawiczu. Do półfinałów zaplanowanych na 27 maja w Ostrowie Wlkp. i Krakowie, z każdego turnieju awansować mogło po ośmiu żużlowców. Najlepsza szesnastka pojedzie w finale, 5 lipca w Gorzowie Wielkopolskim.

W stawce gdańskiej imprezy znaleźli się zawodnicy ze wszystkich trzech klas rozgrywkowych. Wśród nich przy Długich Ogrodach pojawił się Indywidualny Mistrz Polski z 2012 roku Tomasz Jędrzejak czy też zawodnicy dobrze znani kibicom Wybrzeża z występów dla ich drużyny w poprzednich latach: Krzysztof Jabłoński (2004-08), Mirosław Jabłoński (2004-05), Artur Mroczka (2013-14) i wychowanek Krystian Pieszczek (2011-14).

GDAŃSK CZEKA NA MEDAL IMP OD 1994 ROKU

Do walki o awans przystąpili także zawodnicy aktualnie reprezentujący barwy gdańszczan w II lidze: Marcel SzymkoKamil Brzozowski. Niestety, własny tor im nie pomógł i obaj bardzo szybko zaprzepaścili szanse na dobre rezultaty.

Co innego dobrze dysponowany Pieszczek, który wystartował przy Długich Ogrodach w oficjalnych zawodach po raz pierwszy od przejścia do Falubazu Zielona Góra. Wychowany w Gdańsku junior mimo upadku w pierwszym starcie, zdobył 12 punktów i pewnie awansował do dalszej fazy rywalizacji.

WYNIKI
1. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 13 (2,3,3,3,2)
2. Michał Szczepaniak (Ostrovia) 12 (3,3,2,1,3)
3. Tomasz Jędrzejak (Betard Sparta Wrocław) 12 (3,2,3,2,2)
4. Krystian Pieszczek (Falubaz Zielona Góra) 12 (2,2,2,3,3)
5. Krzysztof Jabłoński (Falubaz Zielona Góra)11 (3,2,0,3,3)
6. Damian Adamczak (Start Gniezno) 11 (1,3,3,2,2)
7. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) 9 (1,1,3,3,1)
8. Mirosław Jabłoński (PGE Stal Rzeszów) 8 (2,1,2,2,1) +3
...
9. Artur Mroczka (Unia Tarnów) 8 (0,3,1,1,3) +2
10. Patryk Malitowski (Motor Lublin) 7 (3,2,0,1,1)
11. Kamil Pulczyński (Motor Lublin) 6 (2,0,1,1,2)
12. Oskar Fajfer (KS Toruń) 5 (1,1,1,2,0)
13. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) 3 (0,0,2,d,1)
14. KAMIL BRZOZOWSKI (Wybrzeże Gdańsk) 2 (1,0,1,0,w)
15. MARCEL SZYMKO (Wybrzeże Gdańsk) 1 (0,1,0,0,w)
16. Oskar Ajtner-Gollob (Ostrovia) 0 (w,0,d,0,0)

R1. DOMINIK KOSSAKOWSKI (Wybrzeże Gdańsk) 0 (0)
R2. PATRYK BEŚKO (Wybrzeże Gdańsk) 0 (0)


Zobacz upadek Krystiana Pieszczka w wyścigu pierwszym.Bieg po biegu
1. Jabłoński, Pieszczek, BRZOZOWSKI, SZYMKO
Upadek Krystiana Pieszczka w pierwszym łuku po tym, gdy zabrakło dla niego miejsca podczas walki w kontakcie. Na szczęście był to niegroźny uślizg i wychowanek Wybrzeża wstał z toru o własnych siłach. Wyścig powtórzony w pełnym składzie.

W powtórce znakomicie ze startu wyszedł Jabłoński i odjechał rywalom. Ambitnie gonił go Pieszczek zbliżając się do rywala na drugim i trzecim okrążeniu. Ostatecznie były kapitan Wybrzeża wygrał z trzymetrową przewagą na mecie. Brzozowski i Szymko nie nawiązali walki z przeciwnikami.

2. Jędrzejak, Buczkowski, Jędrzejewski, Adamczak
Wyścig powtórzony w pełnym składzie po nierównym starcie. W drugiej odsłonie najlepiej spod taśmy wyszedł Jędrzejak i pognał do przodu. Naciskać go próbował przy krawężniku Buczkowski, ale bezskutecznie. Na ostatnim wirażu znakomitym atakiem popisał się za to przy "kredzie" Adamczak, który minął Jędrzejewskiego przed metą.

3. Szczepaniak, Pulczyński, Fajfer, Ajtner-Gollob w
Na drugim łuku pierwszego okrążenia postawiło w poprzek motocykl Ajtnera-Golloba, w którego uderzył Pulczyński. Obaj upadli na tor. Wyścig przerwany. Z toru długo nie podnosił się Ajtner-Gollob, ale ostatecznie utykając wstał o własnych siłach. Z powtórki został jednak wykluczony.

W drugiej odsłonie wyścigu pewnie triumfował Szczepaniak, który od startu wypracował sobie sporą przewagę.

4. Malitowski, M.Jabłoński, Czaja, Mroczka
Niespodziewanie ze startu znakomicie wystrzelił Malitowski i odjechał rywalom na pół prostej! Mroczka na trzecim okrążeniu wyprzedził przy krawężniku Czaję, ale ten odzyskał pozycję na ostatnim łuku. Przerwa na równanie toru.

5. Mroczka, Jędrzejak, Fajfer, BRZOZOWSKI
Tym razem dobry start i pewne zwycięstwo Mroczki. Trzeciej pozycji bronił Brzozowski, ale stracił ją na trzecim okrążeniu na rzecz napędzającego się zewnętrzną częścią toru Fajfera.

Zobacz wyścig 5. Kolejność na mecie: Mroczka, Jędrzejak, Fajfer, Brzozowski.6. Szczepaniak, Pieszczek, M.Jabłoński, Jędrzejewski
Pieszczek wyszedł ze startu słabo, ale wykorzystał walkę rywali w pierwszym łuku i znalazł się na prowadzeniu. Na drugim łuku spadł na trzecie miejsce, ale śmiałym atakiem przy krawężniku, na łokcie z Jabłońskim, przedarł się na drugą lokatę. W końcu kibice zobaczyli trochę prawdziwego ścigania.

7. Buczkowski, Malitowski, SZYMKO, Ajtner-Gollob,
Świetny start Malitowskiego. Zawodnik z Lublina, który fatalnie spisał się na inauguracyjnym meczu w Gdańsku, dzisiaj zadziwia. Nie starczyło mu jednak szybkości i sił, by obronić się przed Buczkowskim, który minął go na trzecim okrążeniu po zewnętrznej części toru. Ajtner-Gollob nie zdołał zagrozić Marcelowi Szymko.

8. Adamczak, K.Jabłoński, Czaja, Pulczyński
Wspaniała jazda Adamczaka. Zawodnik Startu Gniezno przez trzy okrążenia "siedział na kole" Jabłońskiemu aż wreszcie na ostatnim okrążeniu minął po zewnętrznej części toru. Kontakt z nimi starał trzymać się Czaja, zaś specjalnie nie powalczył Pulczyński. Przerwa na równanie toru.

9. Czaja, Jędrzejewski, BRZOZOWSKI, Ajtner-Gollob
Od startu prowadził Czaja, którego naciskał Jędrzejewski. Z rywalami z wyższych klas rozgrywkowych nie poradził sobie Brzozowski. Ajtner-Gollob zanotował defekt na czwartej pozycji.

10. Jędrzejak, Pieszczek, Pulczyński, Malitowski
Pewny triumf Jędrzejaka, choć cztery okrążenia dwoił się i troił, by go wyprzedzić Pieszczek. Ostatecznie zawodnik z Wrocławia wygrał z przewagą metra, może dwóch, a Krystian pozostał przy kolekcjonowaniu drugich pozycji.

11. Adamczak, M.Jabłoński, Fajfer, SZYMKO
Coraz bardziej rozkręca się Adamczak, który prowadził od startu i wygrał ze znaczną przewagą. Fajfer powalczył chwilę z Jabłońskim, ale ten zdołał mu uciec na drugim okrążeniu. Walki nie nawiązał Szymko.

12. Buczkowski, Szczepania, Mroczka, K.Jabłoński
Pierwszy dziś punkt stracił Szczepaniak, który uległ Buczkowskiemu. O trzecie miejsce powalczyli Mroczka i Jabłoński, ale Artur zdołał wyprzedzić Krzysztofa na trzecim okrążeniu. Przerwa na równanie toru.

13. Buczkowski, M.Jabłoński, Pulczyński, BRZOZOWSKI
Pewna wygrana Buczkowskiego. Brzozowski na drugim okrążeniu dał się wyprzedzić po zewnętrznej części toru Pulczyńskiemu. Słabo radzi sobie dziś czołowy gdański senior.

14. Pieszczek, Adamczak, Mroczka, Ajtner-Gollob
Dobry start i pewna jazda zaniosły Pieszczka po jego pierwsze zwycięstwo. Adamczak gnębił go jednak do samej mety!

15. Czaja, Jędrzejak, Szczepaniak, SZYMKO
Pierwsza trójka cały wyścig jechała w bliskim kontakcie, ale Czaja obronił prowadzenie, a Szczepaniak, mimo zawziętych ataków na ostatnich metrach nie zdołał minąć Jędrzejaka.

16. K.Jabłoński, Fajfer, Malitowski, Jędrzejewski d4
Pewne zwycięstwo Jabłońskiego. Jędrzejewski zanotował defekt motocykla na trzecim okrążeniu jadąc na czwartej pozycji. Przerwa na równanie toru.

17. Szczepaniak, Adamczak, Malitowski, KOSSAKOWSKI
Do wyścigu nie wyjechał Brzozowski, który stracił szanse na awans do półfinału. Został wykluczony za przekroczenie dwóch minut na stawienie się pod taśmą. W jego miejsce pojechał rezerwowy Kossakowski. Kolejność na mecie taka sama jak ze startu, pewnie triumfował Szczepaniak.

18. Pieszczek, Buczkowski, Czaja, Fajfer
Znakomity start Pieszczka, który wzorowo przez cztery okrążenia bronił się przed Buczkowskim. Gdański wychowanek właśnie zapewnił sobie awans do półfinału indywidualnych mistrzostw Polski. Cała czwórka pożegnała się z kibicami rundą honorową na jednym kole za co nagrodzona została oklaskami.

19. Mroczka, Pulczyński, Jędrzejewski, BEŚKO
Szymko wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. Za niego Beśko. Gdańszczanin wystartował fatalnie. Pewnie wygrał Mroczka, a za jego plecami pasjonującą walkę o drugie miejsce stoczyli Pulczyński i Jędrzejewski. Górą był zawodnik Motoru Lublin.

20. K.Jabłoński, Jędrzejak, M.Jabłoński, Ajtner-Gollob
Starszy z braci Jabłońskich nie dał szans rywalom.

W końcowej klasyfikacji zawodów w przypadku równej ilości punktów decydowała kolejno ilość pierwszych, drugich i trzecich miejsc, a potem bezpośrednie pojedynki. W wypadku ósmej lokaty rozstrzygnąć musi jednak o tym dodatkowy wyścig. Pojadą w nim M.Jabłoński i Mroczka.

21. M.Jabłoński, Mroczka
Słaby start Mroczki, który nie zdołał dogonić rywala i oddał mu miejsce w półfinale.

Opinie (65) 7 zablokowanych

 • Gwiazdor z zielonki juz powahal gdanski tor jak sie na niego upada (1)

  • 17 24

  • patrz na siebie Marcel

   ha ha ha

   • 6 5

 • SZYMKOOOOO !!

  na własnym torze

  • 40 0

 • (2)

  Zaraz się odsypie i Marcelina gaz odkręci :)

  • 13 4

  • (1)

   Trzymamy kciuki żeby wnuczek Gollob nie zdobył punktów w ostatniej kolejce i Marcelina nie będzie ostatnia :) Zuch ten nasz wychowanek...

   • 5 1

   • Szymko nawet pod taśmę nie zdążył... Ten to jest miszcz

    • 3 2

 • jaka frekfencja (1)

  • 7 0

  • młynek

   :) na was zawsze można liczyć ... aka

   • 7 1

 • A kto wiedział że takie zawody będą. I co tu się dziwić frekfencji. (1)

  • 9 17

  • kto chciał to wiedział

   ba nawet z pracy się urwał

   • 6 0

 • Szymko wychowanek 5 startów i 1 punkt.LEGENDA ZA ŻYCIA!!!

  • 37 3

 • Szymko

  MEGA beztalencie
  1 pkt to pewnie by każdy junior zrobił
  On nie powinien więcej jeździć w Wybrzeżu , szkoda każdej złotówki na niego a doją Wybrzeże od lat

  • 27 9

 • frekwencja (1)

  Można było zrobić zawody o 18, a tak 600 osób razem z obsluga zawodów i zaproszeniami, ogólnie to z 50 osób bylo

  • 16 3

  • Można było również na 20 , w innych miastach też było na 17. Było więcej niż 600 osób.

   • 2 0

 • (4)

  proponuje konkurs,jakis amator(np. JA trenuje na torze przez kwartał) przy pomocy trenera oczywiscie i pozniej sciga sie z asem Szymko,kto wygra?

  • 18 5

  • odp: Szymko (1)

   dlaczego? bo jesteś ..., który myśli, że jak zrobi kilka kółek to będzie zarąbisty

   Ty nawet bez tego nie jesteś zarąbisty...

   • 5 10

   • kwartał?nie masz szans

    uwierz mi

    • 3 9

  • ty nawet po kwartale nauki (1)

   z****** byś się na pierwszym łuku, w biegu w pełnej 4 os.obsadzie

   • 2 6

   • Po kwartale nauki

    To nawet pani z kasy wygra z Szymką

    • 5 2

 • żenada,600 widzów? (1)

  cos nie tak.... i tyle

  • 9 7

  • Było około 900, proponuje korepetycje z matematyki

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

1 czerwca 2024, godz. 16:30
95% Innpro ROW Rybnik
0% REMIS
5% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 5 16 80%
2 Marek Lamczyk 6 15 83.3%
3 Marta B 6 15 83.3%
4 Henryk Lechwar 6 15 83.3%
5 Piotr Fritza 6 15 66.7%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 6 4 0 2 +12 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 5 3 0 2 +12 6
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 5 1 0 4 -52 2
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 6 0 1 5 -57 1
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 6 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 41:49
 • Cellfast Wilki Krosno - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 41:49
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Texom Stal Rzeszów (09.06)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Innpro ROW Rybnik (09.06)

Ostatnie wyniki Wybrzeża

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
18 maja 2024, godz. 16:30
86% Texom Stal Rzeszów
1% REMIS
13% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane