• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piłkarki Vistal dwie wygrane od brązu

jag.
13 maja 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
Kurczą się zasoby kadrowe Vistalu, ale gdynianki muszą wygrać jeszcze dwa mecze, jeśli chcą zdobyć brąz. Dekoracja medalami może odbyć się w niedzielę w Gdynia Arena. Kurczą się zasoby kadrowe Vistalu, ale gdynianki muszą wygrać jeszcze dwa mecze, jeśli chcą zdobyć brąz. Dekoracja medalami może odbyć się w niedzielę w Gdynia Arena.

Po pierwszej, wyjazdowej turze meczów, które kończyły się dogrywkami, piłkarki ręczne Vistalu Gdynia remisują ze Startem Elbląg 1-1. Do brązowych medalu obu ekipom potrzebne są jeszcze dwie wygrane. W sobotę o godzinie 17 oraz w niedzielę o 16 staną naprzeciw siebie w Gdynia Arena. Jeśli po tych pojedynkach nie będzie rozstrzygnięcia, podopieczne Pawła Tetelewskiego czekać będzie 18 maja rozstrzygająca wizyta na parkiecie rywalek. Natomiast AZS Łączpol AWFiS Gdańsk na pewno skończy sezon w niedzielę. W rewanżowym boju o 5. miejsce akademiczki zagrają w niedzielę o 16 w Koszalinie.Relacja LIVE


Typowanie wyników

VISTAL Gdynia
Start Elbląg

Jak typowano

94% 299 typowań VISTAL Gdynia
1% 3 typowania REMIS
5% 17 typowań Start Elbląg

Twoje dane

15 maja 2016, godz. 16:00
2 pkt.
Energa AZS Koszalin
AZS ŁĄCZPOL AWFiS Gdańsk

Jak typowano

96% 302 typowania Energa AZS Koszalin
0% 0 typowań REMIS
4% 12 typowań AZS ŁĄCZPOL AWFiS Gdańsk

Twoje dane

VISTAL Gdynia
Start Elbląg

Jak typowano

92% 280 typowań VISTAL Gdynia
1% 3 typowania REMIS
7% 20 typowań Start Elbląg

Twoje daneEMILIA GALIŃSKA LIGOWCEM KWIETNIA. DO 20 MAJA MOŻESZ NADSYŁAĆ DO NIEJ PYTANIA

Rywalizacja o brąz toczy się do trzech zwycięstw. Zaczynała się i ewentualnie będzie kończyć w Elblągu, gdyż ten zespół był wyżej w tabeli po sezonie zasadniczym. Jednak gdynianki przed tygodniem odzyskały atut parkietu i mogą sprawić, że ceremonia medalowa odbędzie się w niedzielę w Gdynia Arena.

Najważniejsze, że piłkarki ręczne Vistalu zapomniały o koszmarach z sezonu zasadniczego, gdy ze Startem dwukrotnie przegrywały wysoko: 19:26 na wyjeździe i 19:28 u siebie. Przed tygodniem w Elblągu wydały rywalkom walkę, która dwukrotnie nie została rozstrzygnięta po 60 minutach gry. W pierwszym meczu po dogrywce wygrały jeszcze rywalki, ale w rewanżu w dodatkowym czasie gry lepsze okazały się już gdynianki.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z DRUGIEGO MECZU W ELBLĄGU

- Tym razem chcielibyśmy kończyć mecze bez dogrywek, choć gdy trzeba będzie, mogą być karne, byle kończone naszymi zwycięstwami. Teraz możemy walczyć ze Startem, gdyż nieco inaczej gramy w porównaniu z tym co było na początku sezonu - ocenia Paweł Tetelewski.
Do karnych szkoleniowiec Vistalu nawiązał nie bez kozery. W każdym meczu o brązowy medal musi być rozstrzygnięty. Gdy jest remis po 60 minutach, zarządza się dogrywkę 2x5 minut, a gdy znów nie ma zwycięzcy kolejną w takim samym wymiarze czasowy. Gdy i to nie przyniesie skutku, rozstrzygają karne.

Przed rokiem tak było w trzecim meczu finału. Vistal po dwóch dogrywkach remisował z Selgrosem Lublin 38:38, a serię karnych wygrał 5:4. Zwycięski rzut z siedmiu metrów oddała Iwona Niedźwiedź, której nie ma już w gdyńskiej drużynie.

Iwona Niedźwiedź zdobywa bramkę z karnego, która dała wygraną Vistalowi nad Selgrosem po niesamowitym meczu w Gdynia ArenaSzeregi Vistalu na finiszu rozgrywek topnieją. Nie ma szans na powrót po kontuzji Anety Łabudy, a w dodatku kość śródstopia złamała Kinga Gutkowska. Tym samym do rozgrywek zgłoszona została kolejna młoda zawodniczka. Przypomnijmy, że taką szansę otrzymała już Dagmana Radzikowska, gdy okazało się, że urlop macierzyński rozpoczyna reprezentacyjna obrotowa, Patrycja Kulwińska.

- Do składu dołączyła Jagoda Błaszkowska. Wydaje się, że drużyny na tyle się dobrze znają, że w kolejnych meczach decydować będzie właśnie przygotowanie kondycyjne, dłuższa ławka rezerwowych. Moje dziewczyny są młode. Wierzę, że po właściwej regeneracji, wytrzymają trudy i tych meczów. Liczę, że nie tylko wygramy dwa razy, ale chciałbym, by były to spotkania pod naszą kontrolą - dodaje trener Tetelewski.


AZS ŁĄCZPOL PRZEDŁUŻYŁ KONTRAKTY Z 11 PIŁKARKAMI RĘCZNYMI

W niedzielę na pewno sezon zakończy AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. Akademiczki zagrają na wyjeździe z Energą Koszalin. Początek spotkania o 16. Klub nie czekając na końcowe rozstrzygnięcia, zdecydował o zmianie trenera na nowy sezon, Edyta Majdzińska zastąpi Jerzego Cieplińskiego oraz o przedłużeniu umów z 11 zawodniczkami.

W ostatnim meczu rozgrywek, który zdecyduje o 5. miejscu, akademiczki mogą zagrać na luzie, gdyż wiedzą, co czeka je w przyszłości. Do odrobienia mają jednak aż 7 bramek, gdyż u siebie przegrały aż 26:33.

W tej rywalizacji obowiązują zasady pucharowe. Wyższą lokatę w końcowej tabeli otrzyma ta drużyna, która osiągnie lepszy bilans dwumeczu, a w przypadku remisu, zdobędzie więcej bramek na wyjeździe.

TUTAJ RELACJA Z PIERWSZEGO MECZU O 5. MIEJSCE

Bez względu na rozstrzygnięcia ligowe podczas najbliższego weekendu, wakacji nie będzie mogło rozpocząć aż siedem trójmiejskich szczypiornistek. Na mecze w ramach eliminacji mistrzostw Europy cztery powołania trafiły do Gdyni, a trzy do Gdańska. Zgrupowanie w Kwidzynie oraz mecze z Finlandią i Słowacją będą jednocześnie pożegnaniem z biało-czerwonymi Kima Rasmussena, który nie przedłuża kontraktu po przegranej batalii o igrzyska olimpijskie.

PEŁNA LISTA POWOŁANYCH

Playoff

Ćwierćfinały

Pogoń Baltica Szczecin 62
AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 48
Metraco Zagłębie Lubin 51
VISTAL Gdynia 60
Selgros Lublin 62
Piotrcovia 45
Start Elbląg 48
Energa AZS Koszalin 45

Półfinały

Pogoń Baltica Szczecin 3
VISTAL GDYNIA 2
Selgros Lublin 3
Start Elbląg 0

Finał

Pogoń Baltica Szczecin 1
Selgros Lublin 2
jag.

Wydarzenia

Opinie (8)

 • (1)

  Bedą

  • 2 3

  • jak będą to jeszcze powiedz dla kogo?

   • 0 2

 • powodzenia obu naszym zespolom zycze

  Choc ciezko liczyc na odrobienie strat przez AZS...

  • 7 3

 • Zagrajcie na maksa swoich umiejetnosci.Powodzenia!

  • 8 2

 • wszyscy na mecze Vistalu dopingować dziewczyny!!!!!!

  • 6 4

 • Arka@Basket@Vistal jedna żółtoniebieska rodzina (1)

  • 2 9

  • Żółtoniebieska Gdynia

   • 2 1

 • dlaczego Vistal i Arka rugby grają o tej samej godzinie?!

  tak trudno się dogadać?
  chyba biura macie obok siebie czy nie?

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane