• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Chomski: Kibice zachowywali się godnie

Krzysztof Klinkosz
20 maja 2012 (artykuł sprzed 11 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno. Mecz Miesiąca z Ligowcem Roku 2023
Nicki Pedersen nie ustrzegł się błędów, ale po raz kolejny był zdecydowanym liderem Lotosu Wybrzeża. Skazywani na sromotną porażkę gdańszczanie z Leszna wywieźli 40 punktów, co jest przyzwoitym wynikiem i daje nadzieje na punkt bonusowy przy wygranym rewanżu. Nicki Pedersen nie ustrzegł się błędów, ale po raz kolejny był zdecydowanym liderem Lotosu Wybrzeża. Skazywani na sromotną porażkę gdańszczanie z Leszna wywieźli 40 punktów, co jest przyzwoitym wynikiem i daje nadzieje na punkt bonusowy przy wygranym rewanżu.

Żużlowcy Lotosu Wybrzeża skazywani byli przed meczem w Lesznie na sromotna porażkę. Tymczasem ambitnie jeżdżący gdańszczanie mocniej postawili się Unii. Dziesięciopunktowa porażka 40:50 w perspektywie rewanżu daje im realną szansę, aby w rywalizacji z wicemistrzami Polski zainkasować punkt bonusowy. Szkoda tylko, że podopieczni Stanisława Chomskiego kilkukrotnie tracili dobre pozycje na dystansie, bo końcowy wynik mógłby być jeszcze bardziej korzystny.9. Jarosław Hampel 11 (3, 3, 3, 2, 0)
10. Piotr Pawlicki 4 (1, 1, 0, 2)
11. Przemysław Pawlicki 12+3 (2*, 2*, 2*, 3, 3)
12. Jurica Pavlić 11 (3, 3, 3, d, 2)
13. Troy Batchelor 4 (0, 2, 2, d, -)
14. Kamil Adamczewski 2 (2, d, d)
15. Tobiasz Musielak 6+2 (1*, 2, 1*, 2*)
Sędziowie: Substyk (Solec Kujawski)
Widzów: 4000
Składy
1. Thomas Jonasson 12 (2, 1, 3, 3, 2, 1)
2. Kamil Brzozowski 0 (0, d, -, -, -)
3. Tomasz Chrzanowski 5+1 (1, 1, 0, 1*, 1, 1)
4. Maksims Bogdanovs 3 (d, -, 2, 1)
5. Nicki Pedersen 15 (3, 3, 2, 1, 3, 3)
6. Krystian Pieszczek 5 (3, 1, 0, 1, 0)
7. Marcel Szymko 0 (0, -, 0)- Gdyby bieg na żużlu kończył się po pierwszym łuku, wówczas wynik byłby zupełnie inny, ale oczywiście trzeba walczyć przez cztery okrążenia. Spotkanie było ładne, pełne walki, tak jak w biegu dwunastym - kiedy przez cztery okrążenia rywalizowali Jonasson i Pawlicki. Na żużlu trzeba cały czas być uważnym, czekać na błędy przeciwnika. Muszę pogratulować gospodarzom zwycięstwa. U nas wciąż widać brak Świderskiego. Jeśli chodzi o postawę Jonassona i Bogdanovsa to coś drgnęło, ale jeszcze muszą oni nad sobą pracować. To samo tyczy się Tomka Chrzanowskiego. Zawodnik, który występował w Grand Prix powinien szybciej nadrabiać dystans do ekstraligi. Chciałbym też podziękować kibicom, którzy godnie się dziś zachowali. Zarówno kibicom Unii jak i kibicom naszej drużyny - powiedział po meczu trener Lotosu Wybrzeża Stanisław Chomski.

- Spodziewaliśmy się dziś ciężkiego spotkania, udało nam się jednak wygrać co jest ważne dla naszej młodej druzyny. My cały czas zbieramy doświadczenie i bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa - stwierdził po meczu zawodnik Unii Jurica Pavlić.

Relacja LIVE

Jako mocno niechlubną ciekawostkę podajmy, że w 2002 roku Unia dokonała prawdziwej masakry na gdańskiej drużynie wygrywając w Lesznie aż 73:17. Jedynym zawodnikiem, który od tego czasu pozostał w swoim zespole jest startujący w barwach Unii Damian Baliński, który nie znalazł się w awizowanym składzie na niedzielny mecz.
Na około 20 minut przed rozpoczęciem spotkania na trybunach stadionu im. Alfreda Smoczyka w Lesznie zasiada około 2 tys. widzów
Na płycie boiska w Lesznie umieszczono flagi: polską i brytyjską przepasana kirem, wszystko zgodnie z zaleceniami władz żużlowej ekstraklasy, które zaapelowały do klubów i kibiców o uczczenie pamięci tragicznie zmarłego Lee Richardsona.
kibice
Ze zorganizowanego dopingu w niedzielny wieczór zrezygnowali również kibice Unii Leszno
Zawodnicy obydwu drużyn wyjechali już do prezentacji.
Spiker zaapelował o minutę ciszy ku czci Lee Richardsona.
start wyścigu
I
W biegu wystartują: Kamil Adamczewski  , Marcel Szymko  , Tobiasz Musielak  , Krystian Pieszczek  .
bieg 3:3
I
[3:3] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Krystian Pieszczek (3 pkt), Kamil Adamczewski (2 pkt), Tobiasz Musielak (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt). Pieszczek wygrał start i zszedł do krawężnika, przez 3 okrążenia umiejętnie odpierał ataki Musielaka, na 4 pkrążeniu Musielak zakopał sie ale Szymko nie zdołał go dojść.
start wyścigu
II
W biegu wystartują: Jarosław Hampel  , Kamil Brzozowski  , Piotr Pawlicki  , Thomas Jonasson  .
bieg 4:2
II
[7:5] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jarosław Hampel (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Piotr Pawlicki (1 pkt), Kamil Brzozowski (0 pkt). Bieg ułożył się na pierwszym łuku kiedy to atakowany przez dwóch leszczynian Jonasson zdołał przebić się na drugie miejsce.
start wyścigu
III
W biegu wystartują: Przemysław Pawlicki  , Maksims Bogdanovs  , Jurica Pavlic  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
III
[12:6] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jurica Pavlic (3 pkt), Przemysław Pawlicki (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Maksims Bogdanovs (def.). Po starcie prowadził Chrzanowski ale na wyjściu z pierwszego luku minęli go jednocześnie dwaj gospodarze.
start wyścigu
IV
W biegu wystartują: Troy Batchelor  , Krystian Pieszczek  , Tobiasz Musielak  , Nicki Pedersen  .
bieg 4:2
IV
[14:10] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Troy Batchelor (0 pkt). Gdańszczanie wyszli na 5:1 ale na drugim łuku Pedersen przeciął tor jazdy Pieszczka i gdański junior spadł na 3 miejsce.
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
V
W biegu wystartują: Przemysław Pawlicki  , Kamil Brzozowski  , Jurica Pavlić  , Thomas Jonasson  .
bieg 5:1
V
[19:11] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jurica Pavlić (3 pkt), Przemysław Pawlicki (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Kamil Brzozowski (def.). Tym razem słabszy start gdańszcan ale Jonasson przebił się na drugie miejsce, niestety na torze odsłoniły się spore dziury. Szwed wpadł w serię dziur na łuku przy parkingu i spadł trzecie miejsce.
start wyścigu
VI
W biegu wystartują: Troy Batchelor  , Nicki Pedersen  , Kamil Adamczewski  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 4:2
VI
[21:15] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Kamil Adamczewski (def.). Gdańszczanie znów stracili punkty na dystansie. Pedersen pojechał jako rezerwa taktyczna i świetnie wystartował, na drugim miejscu jechał Chrzanowski ale na jednym z łukuo odszedł na duży a przy krawężniku minął go Batchelor.
start wyścigu
VII
W biegu wystartują: Jarosław Hampel  , Krystian Pieszczek  , Piotr Pawlicki  , Nicki Pedersen  .
BIeg będzie powtarzany, po starcie, na pierwszym łuku upadli Pieszczek i Pawlicki. Obaj młodzieżowcy już wstali z toru i zmierzają do parkingu o własnych siłach. Wyścig będzie powtórzony w pełnym zestawieniu.
bieg 4:2
VII
[25:17] Wynik biegu: 4:2. Kolejność: Jarosław Hampel (3 pkt), Nicki Pedersen (2 pkt), Piotr Pawlicki (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt). Znów mogło być lepiej. Gdańszczanie słabo wystartowali, ponadto Hampel zaczął wywozić Pedersena. Leszczynianie wyszli na 5:1 ale na drugim łuku Pieszczek założyl się na Pawlickiego i przyblokował go dając miejsce do napędzenia się Pedersenowi. Było 3:3 ale na ostatnich 20 metrach przed metą jadący środkiem toru Pawlicki minął Pieszczka.
Przerwa na równanie toru
start wyścigu
VIII
W biegu wystartują: Troy Batchelor  , Tomasz Chrzanowski  , Tobiasz Musielak  , Thomas Jonasson  . Chrzanowski jako RT za Brzozowskiego.
bieg 3:3
VIII
[28:20] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Troy Batchelor (2 pkt), Tobiasz Musielak (1 pkt), Tomasz Chrzanowski (0 pkt). Na pierwszym łuku Jonasson odważnym atakiem po zewnętrznej przeszedł z trzeciego na pierwsze miejsce, niestety niemal równocześnie na koniec stawki spadł Chrzanowski.
start wyścigu
IX
W biegu wystartują: Jarosław Hampel  , Maksims Bogdanovs  , Piotr Pawlicki  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 3:3
IX
[31:23] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Jarosław Hampel (3 pkt), Maksims Bogdanovs (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Piotr Pawlicki (0 pkt). Gdańszczanom tym razem udało sie dowieźć do mety remis, na który wyszli po pierwszym łuku choć znów zabrakło komunikacji między nimi.
start wyścigu
X
W biegu wystartują: Przemysław Pawlicki  , Marcel Szymko  , Jurica Pavlić  , Nicki Pedersen  .
bieg 5:1
X
[36:24] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Jurica Pavlić (3 pkt), Przemysław Pawlicki (2 pkt), Nicki Pedersen (1 pkt), Marcel Szymko (0 pkt). Pedersen tym razem wyraźnie został na starcie i później nie mógł już poprawić swojej pozycji.
start wyścigu
XI
W biegu wystartują: Troy Batchelor  , Thomas Jonasson  , Piotr Pawlicki  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 4:2
XI
[38:28] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Thomas Jonasson (3 pkt), Piotr Pawlicki (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Troy Batchelor (def.). Gdańszczanie dobrze wyszli spod taśmy, szkoda tylko, że Chrzanowski przegrał walke z Pawlickim bo była szansa na podwójny triumf.
start wyścigu
XII
W biegu wystartują: Przemysław Pawlicki  , Krystian Pieszczek  , Kamil Adamczewski  , Thomas Jonasson  .
bieg 3:3
XII
[41:31] Wynik biegu: 3:3. Kolejność: Przemysław Pawlicki (3 pkt), Thomas Jonasson (2 pkt), Krystian Pieszczek (1 pkt), Kamil Adamczewski (def.). Gdańszczanie wyszli na 5:1 ale po dużym łuku rozpędził się Pawlicki. Na leszczyńskim "lotnisku' Jonasson nie zdołał wywieźć reprezentanta gospodarzy. szwedna drugim okrążeniu odbił pierwsze miejsce ale na trzecim wpadł w kolejną dziurę na torze, niebezpiecznie "pociągnęło go" w kierunku bandy. Opanował motocykl ale stracił pierwsze miejsce.
start wyścigu
XIII
W biegu wystartują: Jarosław Hampel  , Maksims Bogdanovs  , Jurica Pavlić  , Nicki Pedersen  .
bieg 4:2
XIII
[43:35] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Jarosław Hampel (2 pkt), Maksims Bogdanovs (1 pkt), Jurica Pavlić (def.). Pavlić został już na starcie a gdańszczanie zamknęli Hampela, niestety zostawili zbyt dużą lukę między sobą co wykorzystał reprezentant Polski.
start wyścigu
XIV
W biegu wystartują: Przemysław Pawlicki  , Krystian Pieszczek  , Tobiasz Musielak  , Tomasz Chrzanowski  .
bieg 5:1
XIV
[48:36] Wynik biegu: 5:1. Kolejność: Przemysław Pawlicki (3 pkt), Tobiasz Musielak (2 pkt), Tomasz Chrzanowski (1 pkt), Krystian Pieszczek (0 pkt). Chrzanowski po starcie był pierwszy ale niestety spadł na trzecie miejsce, walczył jeszcze z Musielakiem ale bez skutku.
start wyścigu
XV
W biegu wystartują: Jarosław Hampel  , Nicki Pedersen  , Jurica Pavlić  , Thomas Jonasson  .
bieg 4:2
XV
[50:40] Wynik biegu: 2:4. Kolejność: Nicki Pedersen (3 pkt), Jurica Pavlić (2 pkt), Thomas Jonasson (1 pkt), Jarosław Hampel (0 pkt). Gdańszczanie długo jechali na 5:1 ale Pavlić nie odpuszczał Jonassonowi do końca, wreszcie na finiszu trzeciego okrążenia minął Szweda atakiem przy bandzie.


Tabela po 6 kolejkach

PGE Ekstraliga
Drużyny Punkty
1 Azoty Tauron Tarnów 6 5 1 0 +69 11
2 Stal Gorzów 6 5 0 1 +91 10
3 Unia Leszno 6 3 1 2 -2 7
4 Unibax Toruń 6 3 0 3 +22 6
5 Polonia Bydgoszcz 6 3 0 3 +7 6
6 Stelmet Falubaz Z.Góra 5 2 1 2 -13 5
7 Betard Sparta Wrocław 6 2 0 4 -39 4
8 Lotos Wybrzeże Gdańsk 6 2 0 4 -34 4
9 PGE Marma Rzeszów 5 1 1 3 -35 3
10 Dospel Włókniarz Częstochowa 6 1 0 5 -66 2
Tabela wprowadzona: 2012-05-31

Pozostałe wyniki 6. kolejki ekstraligi:
Azoty Tauron Tarnów - Stal Gorzów 46:44, Dospel Włókniarz Częstochowa - Unibax Toruń 38:52, Polonia Bydgoszcz - Betard Sparta Wrocław 52:38. Mecz w Rzeszowie pomiędzy PGE Marmą a Falubazem Zielona Góra został przełożony na 13 czerwca w związku z tragiczną śmiercią zawodnika gospodarzy Lee Richardsona.

Opinie (153) ponad 10 zablokowanych

 • Brawo Wybrzeże !

  • 37 3

 • Brawo GKS!!! ;)

  Gdańsk może być dumny z Ciebie! :) Oby Lechijka też zaczęła mieć takie serce jk Ty - GKSie!

  • 33 7

 • Wstydu nie ma

  Wynik przyzwoity jak na posiadany sklad.

  • 44 2

 • NIE MA SIĘ CZEGO WSTYDZIĆ - BONUS DLA GDAŃSKA JEST REALNY :-) (3)

  3 ZAWODNIKAMI TAKI WYNIK Z UNIĄ :-) (Chrzanowski i Brzozowski by mieli problemy nawet w 1 lidze)

  • 37 4

  • taaa z Unią z 4 juniorami w składzie heheheh (2)

   nie widzicie tego na prawdę, że się z nami bawili? Obudźcie się!!!

   • 0 9

   • Tłuku!!! (1)

    To jest ich skład w każdym meczu. Inaczej nie mogą jechać. Taki skład sobie stworzyli w tym sezonie.

    • 8 0

    • do "bART"

     czytam tak te twoje wpisy i nadziwić się nie mogę, że każdy kolejny jest głupszy od poprzedniego

     • 5 0

 • Brawo. Daję 90% na bonus w meczu rewanżowym (7)

  kto zawiódł?? Oczywiście najbardizej Chrzanowski!!! Nominalnie ma więcej niż Maxim czy Kamil, jendak to co "zdobył" było w 6. startach, na defektach przeciwnika lub wioząc za plecami swojego.

  Brzozowskiego to się nie czepiam bo po nim jednak nikt się za bardzo niczego nie spodziewał - jedzie bo musi

  • 30 2

  • (6)

   Gafurov zamiast Brzozowskiego ? Ciekawe czy przełożyłoby się na większą zdobycz punktową?

   • 0 9

   • (2)

    musi byc Polak niestety... wiec Renata to zastepstwo za maxima wrazie czego

    • 8 3

    • (1)

     Dzięki, nie bardzo się orientuj w regulaminie ;) Czyli jak narazie nie mamy wyjścia?

     • 9 1

     • niestety nie, dlatego przymusowo jedzie Kamil

      • 4 1

   • Jak mu

    załatwisz polskie obywatelstwo czemu nie.

    • 2 3

   • (1)

    Regulamin się kłania. Brzozowski musi jeździć.

    • 4 5

    • Dzięki ;)

     • 2 1

 • gks (3)

  Wynik wypasiony ale co by było jakby jechał Świder zamiast mistrza rudego kapitana.

  • 23 2

  • Raczej

   jechałby za Brzozowskiego, niestety ale Chrzanowski jest raczej skazany na skład, no chyba, że Brzoza zacząłby smigać ale raczej mało prawdopodobne

   • 8 0

  • Chrzanowski skazany na skład? (1)

   Brzoza w meczu z Częstochową pokazał w stosunku do EL CAPITANO , że umie wyprzedzać (Bjerre , Nermark) i walczyć przez 3 okrążenia ( Łaguta). Pokusiłbym się o zostawienie Brzozy ale na meczach tylko u Siebie. A wstawiłbym Świderskiego jeżeli by wyzdrowiał. Ale trudno określić będzie formę Piotrka...

   • 3 3

   • Zobaczymy co Brzozowski pokaże w meczu z Falubazem, a nie z cienką Czewą.

    • 3 3

 • (1)

  DO CZASU POWROTU ŚWIDERSKIEGO POLNIAK MÓGŁBY ZAKONTRAKTOWĆ MROCZKĘ ZA BRZOZOWSKIEGO

  • 24 4

  • Setki razy, trzeba powtarzać, że Gorzów nie puści Mroczki na wypożyczenie, temat jest zamknięty. Mroczkę można zakontraktować jak się utrzymają na przysżły sezon za kapitana Ozila.

   • 2 3

 • do "gks"

  podziekuj tym co podpisywali kontrakty na tez sezon

  • 13 1

 • BRAWO ! BRAWO ! (1)

  Oby tak dalej ! Nie spadniemy,tak trzymac !!!

  • 18 3

  • Nie brawo

   tak czy tak będziesz zwolniony z mojego klubu!

   • 0 4

 • BRZOZOWSKI - DAJCIE MU PODWYŻKĘ - JAKO JEDYNY MA RÓWNĄ FORMĘ !!! (2)

  • 10 9

  • ktoś nie zrozumiał ironii i dał minusa (1)

   • 5 5

   • więcej widać takich yntelygentów :-)

    • 7 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
80% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
19% Cellfast Wilki Krosno

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane