• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Chrobry Głogów - Lechia Gdańsk. Przejściowe stroje i skład. Kto dotrwa do końca?

Jacek Główczyński
21 lipca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (78)

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk na inaugurację Fortuna 1. Liga zaprezentuje się - jak to określił klub - w strojach przejściowych. Również taki sam charakter może mieć "11", która zacznie mecz w Głogowie. Lechia Gdańsk na inaugurację Fortuna 1. Liga zaprezentuje się - jak to określił klub - w strojach przejściowych. Również taki sam charakter może mieć "11", która zacznie mecz w Głogowie.

"W najbliższych meczach sezonu 2023/2024 Fortuny 1. Ligi zawodnicy pierwszego zespołu Lechii Gdańsk będą występowali w nowym, przejściowym zestawie meczowym" - poinformował klub. Taki sam charakter może mieć "11", która w sobotę 22 lipca o godzinie 15 rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Chrobrym Głogów na inaugurację rozgrywek. - Liczba musi się zakręcić koło 10, wspólnie z właścicielem mamy podobne zdanie - tak o oczekiwanych wzmocnieniach mówi Szymon Grabowski, szkoleniowiec biało-zielonych.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

22 lipca 2023, godz. 15:00
3 pkt.
Chrobry Głogów
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

47% 190 typowań Chrobry Głogów
21% 82 typowania REMIS
32% 130 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje daneLechia Gdańsk w "przejściowym zestawie meczowym"Lechia Gdańsk nie zdążyła przygotować nowych strojów meczowych. Zagra w tych znanych z letnich sparingów.

Lechia Gdańsk pozyskała pomocnika, który kilka dni temu grał jeszcze w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Co wniesie Rifet Kapić? Lechia Gdańsk pozyskała pomocnika, który kilka dni temu grał jeszcze w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Co wniesie Rifet Kapić?

"(...)w najbliższych meczach sezonu 2023/2024 Fortuny 1. Ligi zawodnicy pierwszego zespołu Lechii Gdańsk będą występowali w nowym, przejściowym zestawie meczowym. Piłkarze zaprezentują się zielonych trykotach.(...) zestawy meczowe nie trafią do otwartej sprzedaży, natomiast zostaną wystawione na aukcję charytatywną w limitowanej serii. Zapowiadamy również nadejście stałego kompletu meczowego, tzw. biało-zielonego pasiaka. Ujrzy on światło dzienne i będzie dostępny do kupna w sierpniu, po kilku meczach rozgrywek Fortuny 1. Ligi" - czytamy m.in. w klubowym komunikacie.


Lechia Gdańsk w Głogowie tanio skóry ma nie sprzedaćDuża prowizorka odbywa się nie tylko na polu organizacyjnym, ale także sportowym. Szymon Grabowski przyznaje, że pracuje w trudnych warunkach, ale liczy, iż wkrótce się one poprawią.

Lechia Gdańsk ma problem w środku obrony. Dwaj piłkarze przygotowani do zabiegów Lechia Gdańsk ma problem w środku obrony. Dwaj piłkarze przygotowani do zabiegów

- Nasza sytuacja nie jest łatwa, nie jest do pozazdroszczenia. Na pewno nie jedziemy w roli faworyta. Zdaję sobie sprawę, że początek bardzo ciężki, nie będę zakłamywał rzeczywistości. Jednak w Głogowie łatwo skóry nie sprzedamy. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się godnie i będziemy sprawcami niespodzianki. Pojedzie 20-osobowa kadra. Na pewno będzie w niej Luis Fernandez. On już z samolotu wysiadł bardzo optymistycznie nastawiony, z wielkim entuzjazmem wszedł do szatni i zapalił pozytywną energię, czego wszyscy potrzebowaliśmy. Kolejni ludzie, którzy będą do tej szatni wchodzić, dawać nam będą kolejne pozytywne kopniaki - przyznaje trener.


Zmiana koncepcji budowy drużyny Lechii GdańskPod koniec maja Łukasz Smolarow, ówczesny dyrektor ds. sportu w Lechii, przedstawił koncepcję budowy nowej drużyny, a następnie z grona 6 kandydatów, do jej realizacji wybrany został właśnie trener Grabowski.

Lechia Gdańsk ustaliła ceny na sezon 2023/24. Ruszyła sprzedaż karnetów Lechia Gdańsk ustaliła ceny na sezon 2023/24. Ruszyła sprzedaż karnetów

"Mamy listę zawodników z pogranicza I ligi i ekstraklasy, czyli takich, którzy jak już posmakowali gry w elicie to nie zrobili furory. Optymalny przedział wiekowy graczy, po których chcielibyśmy sięgnąć, to 22-26 lat. Z jednej strony szukamy nowego, świeżego oblicza zespołu, jego odmłodzenia, a z drugiej zmierzamy do drużyny zbilansowanej, czyli 4-5 doświadczonych piłkarzy by zostało" - tak mówił Smolarow.
Obecnie nie ma go już w klubie i koncepcja już nie obowiązuje. Na ilu nowych zawodników i jakich liczy obecnie szkoleniowiec?

Lechia Gdańsk ma nowego dyrektora, Ilkay Durmus odchodzi, były prezes uspokaja Lechia Gdańsk ma nowego dyrektora, Ilkay Durmus odchodzi, były prezes uspokaja

- Co ja chcę, a co ja mogę, to są dwie różne rzeczy. Liczba musi się zakręcić koło 10. Wspólnie z właścicielem mamy podobne zdanie. Jestem zadowolony z tej koncepcji, która nam przyświeca. Do tej drużyny mają dołączyć zawodnicy, którzy będą stanowili o jej sile. To będzie się przekładało na to, że Lechia będzie mogła walczyć o najwyższe cele. Byśmy życzyli sobie, żeby stało się to jak najszybciej z racji tego, aby później strata do tych czołowych miejsc była jak najmniejsza - zdradzi trener.


Kto będzie wygranym tego bałaganu?Obecnie zawodnicy, którzy trenują w Lechii, w dużej liczbie juniorzy, mogą mieć wrażenie, że są w drużynie tylko do czasu nadciągnięcia nowego zaciągu piłkarzy. Jednak szkoleniowiec ma nadzieję, że nie tyle to demotywujące, a wręcz przeciwnie podziała na jego podopiecznych.

Lechia Gdańsk do akcjonariuszy: cena sprzedaży 95 procent akcji to 4,1 mln euro Lechia Gdańsk do akcjonariuszy: cena sprzedaży 95 procent akcji to 4,1 mln euro

- Ta sytuacja może sprawić, że któryś z nich będzie wygranym - można powiedzieć i to nie w cudzysłowie - właśnie takiego bałaganu. Jeżeli zdarzyłoby się, że ktoś obawiałby się kogokolwiek kto do nas przyjdzie, to mam nadzieję, że ja wyłapie to jako pierwszy i pierwszy z taką osobą się pożegnam. Myślę, że my nie możemy się bać rywalizacji i konkurencji. To ma nas napędzać i sprawiać, że stawać się będziemy lepszą drużyną. Myślę, że przy tym trenerze i właścicielu nie będzie miejsca na minimalizm, czy bycie w drużynie dla samego bycia. Naszym celem jest stworzenie drużyny z ludzi bardzo ambitnych - deklaruje Grabowski.


Tylko dwóch z ostatniej "11" w ekstraklasieO tym jak wielka dokonała się rewolucja kadrowa w Lechii Gdańsk w ostatnich tygodniach najlepiej świadczy fakt, że z "11", która wyszła na ostatni mecz w ekstraklasie, 27 maja, w Głogowie może zagrać tylko dwóch zawodników: Dominik PiłaKacper Sezonienko. Nie można wykluczyć, że podobnie będą wyglądać proporcje, jeśli skład z meczu z Chrobrym zestawimy z tym, który będzie kończył obecny sezon.

Porównaj obecny skład, z tym, który kończył ekstraklasę niespełna 2 miesiące temu Porównaj obecny skład, z tym, który kończył ekstraklasę niespełna 2 miesiące temu

- Ja mam nadzieję, że trener zostanie... Co do "11", na pewno zmieni się diametralnie. Nie tylko z tego powodu, że tu za chwilę będą nowi zawodnicy, ale taka jest piłka nożna, że skład, który zaczyna w wielu przypadkach zupełnie różni się na koniec. Mam nadzieję, że nawet jak tak będzie, to ci zawodnicy, którzy wyjdą do gry w Głogowie, będą w kadrze i też będą stanowić o sile tego zespołu - zakończył szkoleniowiec biało-zielonych.


Co wydarzy się w Lechii Gdańsk w najbliższych dniach?Sytuacja kadrowa w Lechii jest dynamiczna i to z dwóch powodów. Z jednej strony nie jest określona przyszłość niektórych piłkarzy, którzy wciąż są w klubie jak Conrado czy Joeri De Kamps, z drugiej - rośnie, a jednocześnie stale się zmienia lista piłkarzy, którzy mają być w drodze do Gdańska.

Lechia Gdańsk potrzebuje transferów. Sprawdź, kto mógł przyjść, a dlaczego transfer nie doszedł do skutku Lechia Gdańsk potrzebuje transferów. Sprawdź, kto mógł przyjść, a dlaczego transfer nie doszedł do skutku

Obecnie największe nadzieje związane są z pozyskaniem Rifeta Kapicia. To 28-letni pomocnik z Bośni i Hercegowiny, który 10 lipca został pozyskany przez mistrza Łotwy - Valmierę. Do Lechii ma być wypożyczony. Wcześniej próbował szczęścia m.in. w: Sheriffie Tyraspol (Mołdawia), Grashoppers Zurich (Szwajcaria), SC Padeborn (Niemcy) czy w FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina).

Lechia Gdańsk - transfery lato 2023Przyszli:
Marcel Bajko (pozycja: obrońca/skrzydłowy), Bartosz Brylowski (obrońca), Bartosz Borkowski (napastnik), Adam Kardaś, Mateusz Rzeźnik (obaj pomocnicy) - wszyscy z drużyny juniorów
Luis Fernandez Teijero (paszport: Hiszpania, pomocnik/napastnik, poprzedni klub: Wisła Kraków, wolny transfer, kontakt z Lechią do 30.06.2026)
Miłosz Szczepański (pomocnik, Warta Poznań, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2024)
Miłosz Kałahur (obrońca, Resovia, wolny transfer, 30.06.2025)
Łukasz Zjawiński (napastnik, Widzew Łódź, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2025)
Jan Biegański (pomocnik, GKS Tychy, powrót po wypożyczeniu, 30.05.2025)
Tomasz Neugebauer (pomocnik, Podbeskidzie Bielsko-Biało, powrót po wypożyczeniu, 30.06.2025)
Antoni Mikułko (bramkarz, Wieczysta Kraków, powrót po skróconym wypożyczeniu, 30.06.2025)

Mają odejść:
Ilkay Durmus (Turcja/Niemcy, skrzydłowy, kontrakt w Lechii do 30.06.2026)
Dusan Kuciak (Słowacja, bramkarz, 30.06.2024)

Odeszli:
Rafał Pietrzak (obrońca, nowy klub: Wieczysta Kraków, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu w Lechii)
Jakub Kałuziński (pomocnik, Antalyaspor, należny ekwiwalent za wyszkolenie po wygaśnięciu kontraktu)
Mario Maloca (Chorwacja, obrońca, rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron)
Maciej Gajos (pomocnik, Persija Jakarta/Indonezja, transfer definitywny)
Jakub Bartkowski (obrońca, Warta Poznań, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Michał Nalepa (obrońca, Zagłębie Lublin, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Jarosław Kubicki (pomocnik, Jagiellonia Białystok, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Kristers Tobers (Łotwa, obrońca/pomocnik, Grasshopper Club Zurych/Szwajcaria, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
Michał Buchalik (bramkarz, Ruch Chorzów, wolny transfer po wygaśnięciu kontraktu)
Henrik Castegren (Szwecja, obrońca, IK Sirius/Szwecja, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Kevin Friesenbichler (Austria, pomocnik/napastnik, DSV Leoben/Austria, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron)
Marco Terrazzino (Niemcy/Włochy, pomocnik, koniec kontraktu)
Joel Abu Hanna (Izrael/Niemcy/Palestyna, obrońca, Maccabi Netanya/Izrael, wolny transfer z Legii Warszawa, dokąd wrócił po wypożyczeniu z Lechii)
Łukasz Zwoliński (napastnik, Raków Częstochowa, wolny transfer)
David Badia (Hiszpania, I trener, koniec kontraktu)
Flavio Paixao (Portugalia, napastnik, koniec kariery)

Lechia Gdańsk - aktualna kadra pierwszej drużyny

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
35% Śląsk Wrocław
30% REMIS
35% Lechia Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 35 69 62.9%
2 Piotr Matusiak 35 69 62.9%
3 Łukasz Gawlik 35 68 57.1%
4 Kazimierz Wróblewski 35 67 62.9%
5 Marek Sowiński 35 67 60%

Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego), Motor Lublin (po barażach)
 • Baraże
 • Finał
 • ARKA GDYNIA - Motor Lublin 1:2 (1:0)
 • Półfinały
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole 4:2 (2:1)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0 karne 4:2
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg (bezpośrednio), Stal Stalowa Wola (po barażach)

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane