Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0. "Trybun gniew" i walkower na koniec sezonu

dak.
27 maja 2023, godz. 19:15
Opinie (455)

Przed tygodniem kibice Lechii zaprezentowali efektowne oprawy w ostatnim meczu ekstraklasy w Gdańsku. O sobie dali znać również w Gliwicach, jednak w tym przypadku skończyło się walkowerem. Przed tygodniem kibice Lechii zaprezentowali efektowne oprawy w ostatnim meczu ekstraklasy w Gdańsku. O sobie dali znać również w Gliwicach, jednak w tym przypadku skończyło się walkowerem.

Lechia Gdańsk przegrała walkowerem na pożegnanie z PKO Ekstraklasą. Biało-zieloni prowadzili na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:0 (1:0) w ostatnim meczu sezonu po golu Marco Terrazzino. Jednak w drugiej połowie sędzia 3-krotnie przerywał spotkanie ze względu na zachowanie kibiców z sektora gości. Pojawił się transparent "Zrobiliście w klubie chlew, teraz czas na trybun gniew", a na murawę poleciały race. Dlatego w 82. minucie sędzia zadecydował o zakończeniu zawodów i zapewne Komisja Ligi przyzna walkowera. Spodziewać należy się kar finansowych. Również z powodu niewypełnienia limitu minut młodzieżowców, czyli pół miliona zł, bo choć wypełnili go na boisku, to w obliczu tej sytuacji nie zostaną sklasyfikowane.

Wilczek

Rezerwa: 26 Plach, 33 Szymański, 24 Hateley, 14 Holubek, 5 Huk, 28 Kaput, 22 Mokwa, 37 Reiner, 34 Sobczyk,

Sezonienko

Rezerwa: 1 Buchalik, 26 Brzęk, 8 De Kamps, 10 Diabate, 7 Gajos, 25 Nalepa, 29 Stec
  • 2' Szmatuła Zmiany Plach
  • 30' Terrazzino
  • 63' Ameyaw

dla Lechii Gdańsk to ostatni mecz w PKO Ekstraklasie w sezonie 2022/23. Trener David Badia zapowiadał, że postawi na młodzieżowców, by klub uniknął kary finansowej w związku z przepisem o młodzieżowcach.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk na pożegnanie z ekstraklasą i uniknięcie kary. Przeczytaj zapowiedź

Lechia do tego spotkania przystępuje po zwycięstwie z Legią Warszawa (1:0).

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0. Przeczytaj relację

od tamtego meczu w klubie trochę się działo. M.in. oficjalnie ogłoszono odejście Łukasza Zwolińskiego do Rakowa Częstochowa.

Lechia Gdańsk bez napastników. Oficjalnie: Łukasz Zwoliński w Rakowie Częstochowa

ponadto poinformowano o przedterminowym rozwiązaniu kontraktu Henrika Castegrena, a co więcej - na nim na się nie skończyć.

Lechia Gdańsk rozwiąże kontrakt obrońcy. To dopiero początek

ponadto miały się rozpocząć rozmowy nt. przyszłości klubu na linii Miasto Gdańsk - Lechia, ale z przyczyn osobistych pojawić nie mógł się Adam Mandziara

Dalsza współpraca na linii Lechia - Gdańsk. Miasto czeka na Adama Mandziarę

przypomnijmy, że jako to ostatnia kolejka PKO Ekstraklasy w sezonie, to wszystkie mecze rozgrywane są o tej porze. Jednak wynik tego spotkania nie będzie miał przełożenia na klasyfikację, gdyż Lechia zajmie 17., a Piast 5. miejsce
Lechia w biało-zielonych strojach, Piast na czerwono-niebiesko
1'
od środka zaczął Piast
1'
tuż po rozpoczęciu nastąpi symboliczna zmiana bramkarzy Piasta. Piłkarze obu drużyn ustawili szpaler dla Szmatuły (Piast Gliwice), który kończy karierę. Dla drużyny z Gliwic grał od 2008 roku
2'
Piast Gliwice przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szmatuła, w jego miejsce wchodzi Plach.
4'
Piła (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Wilczka
5'
krótkie rozegranie rzutu wolnego, po którym w pole karne dośrodkował Bartkowski (LECHIA Gdańsk). Głową uderzał Tobers (LECHIA Gdańsk), ale nad poprzeczką
6'
Piast nie spieszy się z akcją, powoli buduję ją od tyłu
7'
z dystansu strzelał Dziczek (Piast Gliwice), ale strzał został zablokowany
8'
obrońcy wybijają po dośrodkowaniu Durmusa (LECHIA Gdańsk)
11'
Felix (Piast Gliwice) próbował po przyjęciu w polu karnym, ale nad bramką Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
13'
Durmus (LECHIA Gdańsk) dośrodkowuje z lewej strony, ale piłka nie znalazła adresata
16'
Piast od dłuższej chwili na połowie Lechii, ale bez konkretów
17'
po niedokładnym wybiciu Bartkowskiego (LECHIA Gdańsk), piłka trafiła pod nogi piłkarza Piasta, który znalazł się w polu karnym, ale w porę zareagowali obrońcy
18'
Terrazzino (LECHIA Gdańsk) przyjął w polu karnym po podaniu Piły, ale jego strzał został zablokowany
19'
uderzenie Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) również zatrzymany przez rywali
22'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) broni przed stratą bramki. Bliski był Felix (Piast Gliwice) pierwotnie po niepewnej interwencji golkipera biało-zielonych
24'
musimy przyznać, że nie jest to zawrotne tempo meczu. Oba zespoły, gdy są przy piłce, nie spieszą się z napędzaniem akcji
26'
rzut rożny dla Piasta
26'
goście wybijają po dośrodkowaniu
28'
mocne uderzenie Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) zza pola karnego, ale piłka znacznie minęła bramkę
30'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Terrazzino. Prawą stroną popędził Piła i bardzo efektownie minął Miguelito. Na wysokości pola karnego zagrał płasko do Sezonienki, ale ten nie trafił w piłkę. Dobrze ustawiony był jednak Marco, który technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce
32'
33'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wybija po dośrodkowaniu
33'
w walce o piłkę ucierpiał Bartkowski (LECHIA Gdańsk), który przez dłuższą chwilę nie podnosił się z murawy, ale będzie kontynuował grę
35'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija na rożny po strzale Pyrki (Piast Gliwice)
35'
jeszcze jeden korner
36'
piłkarze Piasta forsowali pole karne rywali, ale bez celnego strzału
38'
Felix (Piast Gliwice) z bliskiej odległości, ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną
40'
teraz Lechia przejęła inicjatywę i rozgrywa akcje na połowie rywala
41'
kilka dośrodkowań gości, ale bez większego zagrożenia
43'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) chciał górą za plecy obrońców, ale zbyt mocno do Sezonienki
45'
sędzia doliczył 3 minuty do pierwszej połowy
45'+1
Sezonienko wyszedł z kontrą, ale zatrzymał go Czerwiński (Piast Gliwice)
45'+3
niecelny strzał Durmusa (LECHIA Gdańsk)
45'+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 0:1.
Wynik tego spotkania nie wpłynie na zmianę finalnej klasyfikacji na koniec sezonu i zgodnie z przypuszczeniami rywalizacja nie stoi pod znakiem zawrotnego tempa. Piłkarze obu drużyn dochodzą do sytuacji strzeleckich, ale póki co tylko jedną z nich wykorzystał Terrazzino (LECHIA Gdańsk).
46'
od środka zaczyna Lechia
46'
bez zmian w obu zespołach
47'
Piast napiera prawą stroną. Kałuziński (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę z pola karnego, ale przy piłce wciąż gospodarze
48'
Tomasiewicz (Piast Gliwice) z pierwszej piłki zza pola karnego po wybiciu obrońcy, ale obok prawego słupka Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
50'
Bartkowski (LECHIA Gdańsk) na rzut rożny po dośrodkowaniu rywala
52'
Durmus (LECHIA Gdańsk) faulowany na połowie Piasta
53'
rzut wolny Lechii na połowie Piasta. Dobra pozycja do dośrodkowania
54'
rzut rożny dla Lechii
54'
Plach (Piast Gliwice) chwyta piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
55'
Piła (LECHIA Gdańsk) fauluje rywala w polu karnym Placha (Piast Gliwice)
56'
Tobers (LECHIA Gdańsk) wybija po dośrodkowaniu. Piast przejął teraz inicjatywę
58'
niedokładne podanie do Durmusa (LECHIA Gdańsk) i od bramki wznowi Plach (Piast Gliwice)
59'
60'
piłka wybita po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale przy piłce wciąż Piast
61'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybija sprzed linii bramkowej po strąceniu piłki przez gospodarzy
63'
Żółtą kartką został ukarany Ameyaw (Piast Gliwice).
64'
kibice odpalili race, sędzia przerwał spotkanie
65'
szykuje się do wejścia Diabate (LECHIA Gdańsk)
65'
sędzia zezwolił na wznowienie gry
66'
wybiła 66. minuta. Na boisku wciąż są: Sezonienko, Kałuziński (LECHIA Gdańsk) i Piła (LECHIA Gdańsk), zatem Lechia wypełniła limit 3 tysięcy minut młodzieżowców i nie będzie musiała zapłacić kary finansowej do PZPN
69'
Ameyaw (Piast Gliwice) uderza piętą po płaskim dośrodkowaniu, ale obok słupka
69'
sędzia znów przerwał grę
71'
z sektora kibiców gości poleciały race na murawę. Piłkarze zeszli do szatni. Czekamy na dalsze komunikaty
78'
piłkarze wychodzą na boisko. Zanosi się, że mecz zostanie dokończony
80'
gramy. Od bramki zaczyna Kuciak (LECHIA Gdańsk)
82'
zaraz po wznowieniu, kibice Lechii znów zaczęli rzucać racami. Sędzia odgwizdał koniec meczu, Lechia przegrywa walkowerem!
82'
KONIEC MECZU. PIAST GLIWICE - LECHIA GDAŃSK 3:0 (walkower).
Mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice zakończył się niecodziennym werdyktem. Sędzia przedwcześnie zakończył spotkanie, a gospodarze wygrali walkowerem. W drugiej połowie trzykrotnie przerywał zawody ze względu na zachowanie kibiców z sektora gości. Pojawił się w nim transparent Zrobiliście w klubie chlew, teraz czas na trybun gniew”, a na murawie lądowały palące się race. Biało-zieloni do tego czasu wygrywali po golu Marco Terrazzino (LECHIA Gdańsk). W tej sytuacji należy spodziewać się kar finansowych. Również z powodu niewypełnionego limitu minut młodzieżowców, bo choć na boisku został wypełniony, to finalnie nie zostanie sklasyfikowany.

18 Miedź Legnica 34 4 11 19 33:55 23
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. W związku ze zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa, która została wicemistrzem, w międzynarodowych rozgrywkach zagra także czwarta drużyna.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.
Tabela wprowadzona: 2023-05-31

Wyniki 34 kolejki

• Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 3:0 walkower (mecz nie został dokończony z powodu rac rzucanych na boisko z sektora gości, w momencie przerwania gry Lechia prowadziła 1:0)
  • Cracovia - Wisła Płock 3:0 (1:0)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)
  • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0
  • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0 (1:0)
  • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
  • Stal Mielec - Warta Poznań 1:0 (1:0)
  • Widzew Łódź - Korona Kielce 0:3 (0:2)