• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Chwyć za... ergowiosła. Regaty pod dachem.

6 grudnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 

Na dworze już mróz, a tymczasem szykują nam się w Gdańsku... regaty wioślarskie. Nie chodzi jednak o testowanie odporności zawodników na chłód; walczyć będą w cieple, używając ergowioseł.
Pod tą egzotyczną nazwą kryje się przyrząd, używany na co dzień, zwłaszcza zimą, do treningów "na sucho". Pozwala on imitować ruchy wioślarza na wodzie i jednocześnie, poprzez regulację oporu - narzuca w trakcie treningu poziom wysiłku fizycznego. Sprzężony z urządzeniem komputer analizuje wiele danych, a gdy do kilku ergometrów dołączyć monitory albo telebimy - już można rozgrywać regaty; bardzo widowiskowe, albowiem na ekranach w rytm pracy zawodników ścigają się łódeczki.

Taka impreza od kilku już lat odbywa się jesienią w Gdańsku. Tym razem, na terenie AWF, w hali nr 12 (dojście od ul. Czyżewskiego) spotka się w sobotę o godz. 11 kilkudziesięciu zawodników pomorskich klubów wioślarskich. Rozegrają szóste mistrzostwa Gdańska i województwa. Jako że organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody - spodziewać się należy udziału zawodników kadry narodowej seniorów, w tym olimpijczyków: Adama Korola, Artura Rozalskiego i Rafała Smolińskiego, a także całej wojewódzkiej czołówki niższych kategorii wiekowych. Mile widziani będą także inni chętni: jest możliwość rozegrania biegu z udziałem ochotników spośród publiczności. Warto więc przyjść, pokibicować i... może spróbować swych sił.

jcGłos Wybrzeża

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane