Czy Białystok i tym razem będzie szczęśliwy?

16 listopada 2009 (artykuł sprzed 14 lat)

Gedania wyruszyła do Białegostoku. To miasto było bardzo szczęśliwe dla naszego zespołu. W dwóch ostatnich sezonach to w stolicy Podlasia gedanistki wygrały pierwszy mecz wyjazdowy w danych rozgrywkach. Czy we wtorek historia się powtórzy? Tym bardziej, że czekamy wciąż na inauguracyjny punkt drużyny z Żukowa.

Sezon 2007/08. Gedanistki przegrały pięć pierwszych spotkań. Prezes Zdzisław Stankiewicz zapowiedział, że jeśli drużyna w dwóch następnych meczach nie zdobędzie pięciu punktów, to zwolni trenera, a siatkarki zmniejszone będą miały wynagrodzenie. Do Białegostoku 29 grudnia drużyna przyjechała pełna obaw, gdyż na Stali Mielec zdobyła tylko dwa punkty i aby wypełnić ultimatum ,musiała ograć AZS w co najwyżej czterech setach. W dodatku trzy siatkarki skarżyły się na dolegliwości żołądkowe.

Ale cel został zrealizowany. Ówczesny trener Leszek Milewski ocalił posadę, a zwolniono szkoleniowca w... Białymstoku. Gedania wygrała 3:1 (25:19, 25:16, 21:25, 25:23), a tytuł MVP zdobyła rozgrywająca Ewa Kasprów.

W sezonie 2008/09 Gedania pojechała do Białegostoku 2 lutego na mecz 14. kolejka. Do tego czasu nie mogła wygrać na wyjeździe. Ale z AZS się udało. Był sukces 3:2 (19:25, 21:25, 25:21, 25:19, 15:10) i miano najlepszej na parkiecie dla Mai Tokarskiej.

Tym razem gedanistki ruszyły na mecz, który rozpocznie się we wtorek o godzinie 18.00 w zupełnie innym składzie, ale z podobnymi nadziejami. Trzy najbliższe mecze, w których podopieczne Grzegorza Wróbla i Pawła Kramka zagrają kolejno z AZS, Organiką i Stalą na długo mogą określić miejsce zespołu w tabeli. Każdy zdobyty punkt oddala widmo ugrzęźnięcia na dobre na dnie tabeli.

- Staramy się nie deprymować wynikami rywalek i patrzyć przede wszystkim na siebie. Jednak należy się liczyć z tym, że po sukcesie akademiczek w Łodzi w ich szeregach jest radość, a we wtorek będzie duże ciśnienie, aby odniosły kolejne zwycięstwo - analizuje sytuację trener Wróbel, którego podopieczne nie zdobyły jeszcze w tym sezonie nawet seta.

Tabela wprowadzona: 2009-11-16

W ostatni piątek budująca była jednak postawa Marty Siwki, która zagrała bardzo dobrze w obronie i była mocnym punktem w przyjęciu. Również podobała się Justyna Sachmacińska, która stara się być nie tylko kapitanem, ale i liderem drużyny tak na parkiecie, jak i poza nim.

- Nie chcemy być dziewczynkami do bicia - zapewnia popularna "Sachma". Możemy mieć pewność, że ze swej strony zrobi ona wszystko, aby te zapowiedzi weszły w życie już w Białymstoku. Ta siatkarka właśnie w AZS spędziła dotychczas najlepsze lata w karierze.

- Drużyna rywalek jest od nas dużo bardziej doświadczona. Potrafi grać środkiem ataku, ale trzeba też uważać na skrzydłowe. Dużo punktów zdobywa atakująca Cieśla, a w ostatnim spotkaniu najskuteczniejsza była Szeszko - ocenia grę rywalek szkoleniowiec gedanistek.

Nasza drużyna we wtorek będzie musiała sobie radzić w 10-osobowym składzie. Z drużyny z meczu z Gwardią z uwagi na sprawy rodzinne ubyła Joanna Kocemba. Co prawda pierwszy trening z drużyną po chorobie odbyła Natalia Kurnikowska, ale w Białymstoku nie zagra, gdyż minęła ważność jej badań lekarskich, gdyż nie można było ich odnowić podczas niedyspozycji zdrowotnej siatkarki.

Ponadto na ostatnim treningu przed wyjazdem do Białegostoku nie było podstawowych środkowych. Aleksandra Szymańska i Anna Łozowska zostały zwolnione z zajęć, gdyż od piątku do niedzieli grały dzień po dniu, kolejno w PlusLidze, II lidze i lidze juniorek!

Dziesiątka na Białystok
Rozgrywające: Aleksandra Pasznik, Małgorzata Jeromin
Skrzydłowe: Justyna Sachmacińska, Małgorzata Plebanek, Małgorzata Lizińczyk, Żaneta Rzepnikowska
Środkowe: Aleksandra Szymańska, Anna Łozowska, Małgorzata Łysiak
Libero: Marta Siwka

Opinie (14) 2 zablokowane

• (1)

Ja proponuje zwolnic pseudo prezesa Stankiewicza..!!!Nic nie robi dla tego klubu aby było lepiej..a wręcz przeciwnie pogrąża go coraz bardziej!!!!Ma tą drużynę gdzieś!!!! No a że idą święta to potrzebna będzie mu kasa na prezenty wiec najlepiej okraść dziewczyny!!!!Zwolnić trenera..pewnie sam je zacznie trenować!!!!Ja mam propozycje..Zwolnic Stankiewicza i za jego pensje ściągnąć jakieś zawodniczki!!!Powodzenia we wtorek.

• 10 2

• czytaj ze zrozumieniem

ultimatum bylo dla milewskiego...dwa sezony temu, teraz nie moglby zabrac dziewczynom wyplat bo one pewnie tylko jada na marnych stypendiach, ale stankiewicz out

• 4 0

• Na bet-com-home na Białystok za każdą postawioną złotówkę płacą 1-go grosza a na Gedanię 12zł za każdą złotówkę

• 2 1

• stawiam 10 zł na Gedanię

dwa piwka sobie odpuszcze a jak wygraja to 120 wygrywam !!!

• 2 0

• Życzę im dobrze

Sukcesem będzie ugranie jednego seta.Jeżeli przekroczą 50 pkt.to będzie dobrze.
    Dziewczyny robią co mogą a,że nie wiele mogą to mamy to co mamy.
    Powtarzam-dzieci ligi nie wygrają.
    Marta w ostatnim meczu bylaś ok.
    Cieszę się,że coraz lepiej gra O.Szymańska.

• 4 0

• do Nemezis

ale Stankiewicz pensji z Gedanii nie bierze...

• 1 1

• dlaczego Gdynia nie "ukradła" Gedani? była by porządna siatkówka w 3-city

• 1 0

• do g

ale i tak Gdynia uratowała Gedanię
    nie wiem czy wiesz ale w 1990 roku awans do ekstraklasy wywalczył Start Gdynia i oddał drużynę do wówczas II-ligowej Gedanii. Rok później jako Gedania była srebro wicemistrzostwo Polski!!! potem już tam wysoko gedanistki nie były

• 0 0

• A kto był wtedy (w 1991 r.) prezesem Gedanii ?

Tak tylko pytam ..

• 0 0

• Na razie bez rewelacji

Na razie po 2 setach przegrywa Gedania 0:2. Pierwszy set do 19, drugi do 20. Choc AZS w II prowadzil juz 9 punktami.