Trefl Gdańsk z sukcesami w siatkówce młodzieżowej. Medale w mistrzostwach Polski

kac.
29 kwietnia 2024, godz. 08:00
Opinie (18)

Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk w miniony weekend wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w siatkówce (u góry). To kolejny medal, po tym jak w marcu wicemistrzami Polski zostali juniorzy gdańskiego zespołu (na dole). Trefl Gdańsk w miniony weekend wywalczył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w siatkówce (u góry). To kolejny medal, po tym jak w marcu wicemistrzami Polski zostali juniorzy gdańskiego zespołu (na dole).

Trefl Gdańsk kolekcjonuje sukcesy w siatkówce młodzieżowej. Złoty medal mistrzostw Polski juniorów młodszych zostali w Kętrzynie podopieczni Mariusza Łobacza. Natomiast wcześniej ze srebrem z Bartoszyc wrócili juniorzy żółto-czarnych, których prowadził Edward Pawlun. W obu zespołach grali: Filip Falkowski oraz Marcel Kiciński.

Trefl Gdańsk mistrzem Polski juniorów młodszych

Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, które w dniach 24-28 kwietnia odbyły się w Kętrzynie, zakończyły się wielkim sukcesem gdańskiej drużyny. Podopieczni Mariusza Łobacza wywalczyli złoty medal, pokonując w wielkim finale Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel 3:1.

Skład zespołu juniorów młodszych:
TREFL GDAŃSK: Marcin Ptaszyński, Marcel Schadach, Jan Pacholski, Kamil Kossewski, Stanisław Urban, Łukasz Piotrowicz, Oliwer Kuropatwa, Olgierd Skóra, Filip Falkowski, Igor Nurkiewicz, Marcel Kiciński, Maksymilian Durski, Maciej Korona, Arkadiusz Malek, Adam Potempa. Trener: Mariusz Łobacz, asystent: Wojciech Grzyb

Tym samym gdańscy siatkarze udanie zrewanżowali się jastrzębianom za porażkę na inaugurację zmagań grupowych. Najlepszym zawodnikiem niedzielnego spotkania został wybrany Maciej Korona. Przyjmujący Trefla w decydującym starciu zdobył 21 punktów, kończąc 14 z 26 ataków. Do tego dołożył jeszcze cztery bloki oraz trzy asy serwisowe. Korona następnie został wybrany również MVP całego turnieju finałowego mistrzostw Polski.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, czego dowodem mogą być wyniki. Po porażce w pierwszym meczu grupowym musieliśmy wygrać kolejne dwa, aby myśleć o walce o medale. Jesteśmy zespołem turniejowym, przez co rozkręcaliśmy się z każdym kolejnym spotkaniem. W finale zrewanżowaliśmy się jastrzębianom za przegraną na inaugurację turnieju finałowego. Widać było, że zawodnicy są od początku do końca skoncentrowani i nie przeszkodził im nawet moment rozluźnienia w drugim secie, który w miarę wysoko przegraliśmy. Cieszymy się bardzo z tego sukcesu - mówi nam Mariusz Łobacz, I trener zespołu juniorów młodszych Trefla Gdańsk.
Wyniki juniorów młodszych Trefla Gdańsk w turnieju finałowym:
grupa A:
Trefl Gdańsk - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 2:3 (27:25, 19:25, 17:25, 25:16, 7:15)
Trefl Gdańsk - KS Metro Family Warszawa 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)
Enea Energetyk Poznań - Trefl Gdańsk 1:3 (23:25, 25:14, 20:25, 16:25)

półfinał
Trefl Gdańsk - UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 25:16)

finał
Trefl Gdańsk - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:21, 18:25, 25:20, 25:22)

Komplet wyników i statystyk mistrzostw Polski juniorów młodszych

Trefl Gdańsk wicemistrzem Polski juniorów

Złoty medal wywalczony w Kętrzynie to kolejny sukces w tym sezonie siatkarskich gdańskich drużyn młodzieżowych. W marcu w Bartoszycach w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorzy Trefla wywalczyli srebrny medal. W finale podopieczni Edwarda Pawluna przegrali po tie-braku z Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Skład zespołu juniorów:
TREFL GDAŃSK: Wojciech Więcławski, Mateusz Gruszka, Jakub Matusiak, Marcel Kapuściński, Igor Galiński, Jakub Potempa, Ryszard Sałata, Bartłomiej Potrykus, Aleksander Juszczyk, Daniel Rigga, Patryk Rodek, Filip Krupa, Oskar Woźny, Filip Falkowski, Marcel Kiciński. Trener: Edward Pawlun, asystenci: Ariel Fijoł, Mariusz Łobacz

Najlepszym środkowym turnieju finałowego został wybrany Jakub Potempa, który już zadebiutował w tym sezonie na parkietach siatkarskiej PlusLigi. Natomiast najlepszym libero wybrano z kolei Oskara Woźnego. Warto też podkreślić, że w zespole juniorów podczas finałowych zmagań występowało dwóch siatkarzy, którzy w miniony weekend wywalczyli mistrzostwo Polski w Kętrzynie - Filip Falkowski oraz Marcel Kiciński.

Wyniki juniorów Trefla Gdańsk w turnieju finałowym:
grupa B:
Tauron Gwardia Wrocław - Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 34:36, 22:25)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa - Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:19, 6:15)

półfinał
KS Metro Family Team Warszawa - Trefl Gdańsk 2:3 (27:29, 22:25, 25:23, 25:21, 11:15)