Czy Lechia Gdańsk wykorzystuje potencjał piłkarzy? Ariel Borysiuk: Nie tak to miało wyglądać

21 lutego 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Ariel Borysiuk podczas trzeciej wiosny w Lechii Gdańsk doświadcza nowych rzeczy. Biało-zieloni nie mogą ruszyć w górę tabeli, a piłkarz jest tylko rezerwowym. Ariel Borysiuk podczas trzeciej wiosny w Lechii Gdańsk doświadcza nowych rzeczy. Biało-zieloni nie mogą ruszyć w górę tabeli, a piłkarz jest tylko rezerwowym.

- Byliśmy pewni, że jesteśmy dobrze przygotowani do tej rundy, ale w dwóch meczach zdobyliśmy tylko punkt. Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Na pewno nie tak to miało wyglądać. Sytuacja jest mega ciężka. Ja jestem jednak z tych wierzących, że to wszystko można zmienić. Już w piątek okazja do rehabilitacji - mówi Ariel Borysiuk, który znalazł się w nowej sytuacji w Lechii Gdańsk. Wiosną wchodzi do gry tylko z ławki, gdy we wcześniejszych 68 spotkaniach ligowych w biało-zielonych tylko jeden zaliczył jako rezerwowy.

RAFAŁ WOLSKI PRZEJDZIE OPERACJĘ. W KADRZE PIERWSZEJ DRUŻYNY ZASTĄPI GO GRZEGORZ KUŚWIK

Ariel Borysiuk nazywa rzeczy po imieniu i nie cukruje rzeczywistości, która obecnie jest w Lechii Gdańsk.

- Nie wiem, jak to wytłumaczyć. Wiem natomiast, że przegraliśmy z Piastem i zagraliśmy poniżej możliwości. To był w naszym wykonaniu zdecydowanie słabszy mecz niż z Wisłą, a wynik odzwierciedla to co działo się na boisku. Nie podnieśliśmy się po dwóch gongach, czyli pierwszej straconej bramce i kontuzji Rafała Wolskiego - przyznaje pomocnik biało-zielonych.
Jest on przykładem zarazem bardzo dużego potencjału zawodniczego, który jest w Lechii, jak i dowodem na to, że nie bywa on maksymalnie wykorzystywany. Który zespół pozwoli sobie bowiem na uczynienie rezerwowym 12-krotnego reprezentanta Polski, który w dodatku w przeszłości był bardzo ważnym ogniwem zespołu?

KIBICE LECHII DO PIŁKARZY: TYLE KASY ZARABIACIE, MOŻE W KOŃCU JAKIŚ MECZ WYGRACIE

Tak strzelał Ariel Borysiuk w kwietniu ubiegłego roku

Borysiuk w Lechii Gdańsk zaliczył dwie bardzo dobre wiosny. W sezonie 2014/15 biało-zieloni zaatakowali z 13. miejsca po rundzie jesiennej i skończyli sezon na 5. pozycję. Pod wodzą Jerzego Brzęczka wiosnę rozpoczęli wówczas od 6 meczów bez porażki, z których aż 4 wygrali.

Natomiast przed rokiem to sprowadzenie tego pomocnika oraz wstawienie do bramki Dusana Kuciaka sprawiło, że drużyna Piotra Nowaka do ostatnich minut sezonu 2016/17 liczyła się w walce o ligowe medale, kończąc ostatecznie rozgrywki z 4. lokatą oraz z poczuciem, że jednego gola zabrakło do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Ariel w trakcie łącznie 2-letniego pobytu w Lechii rozegrał 68 meczów ligowych, a zaledwie w jednym z nich wszedł z ławki rezerwowych. Ta sytuacja miała miejsce także na początku wiosny. 21 lutego 2015 Borysiuk wszedł dopiero na drugą połowę za Mateusza Możdżenia, ale zmienić wyniku na korzystniejszy się nie udało. W Gdańsku padł remis z Zawiszą Bydgoszcz 0:0.

PRZECZYTAJ Z JAKIMI NADZIEJAMI ARIEL BORYSIUK WRACAŁ DO LECHII

Teraz trener Adam Owen dwukrotnie korzystał z niego jedynie w roli zmiennika. Na inaugurację wiosny ten piłkarz w 87. minucie zastąpił Simeona Sławczewa, a przeciwko Piastowi od 62. minuty zagrał za Daniela Łukasika.

- Taka była koncepcja trenera. Nie powiedział, że mam iść strzelić bramkę, ale sam wiem, że dałem bardzo słabą zmianę. Ciężko grało nam się w środku. Tomek Jodłowiec królował w powietrzu i na ziemi. Mieliśmy w tej strefie sporo problemów. Na pewno też plany pokrzyżował nam uraz Rafała. Odkryliśmy się i od 70 minucie wszystko się posypało - przyznaje pomocnik.
Niemal rok temu, 25 lutego 2017 roku to on potrafił zmienić niekorzystny obraz meczu z Cracovią. Do przerwy goście dominowali na Letnicy zdecydowanie, ale to kapitalna bomba Ariela do szatni przywróciła biało-zielonych do walki i spotkanie zakończyli zwycięstwem 4:2. Tymczasem na początku wiosny Lechia prawie nie próbuje uderzeń z dystansu.

- Byliśmy pewni, że jesteśmy dobrze przygotowani do tej rundy, ale w dwóch meczach zdobyliśmy tylko punkt. Na pewno nie tak to miało wyglądać. Sytuacja jest mega ciężka, ale w sezonie zasadniczym jeszcze 7 meczów. Ja jestem jednak z tych wierzących, że to wszystko można zmienić. Już w piątek okazja do rehabilitacji - zapewnia Ariel Borysiuk.
Czy w piątek o godzinie 20:30 w Białymstoku dostanie szanse, by ponownie wygrać z Jagiellonią. 12 lutego ubiegłego roku, gdy ten piłkarz przebywał 90 minut na boisku, Lechia pokonała w Gdańsku tego rywala 3:0 i awansowała na... 1. miejsce w ekstraklasie. Identyczny rezultat uzyskali również biało-zieloni 2 października 2015 roku, ale w Białymstoku. Wówczas Borysiuk zaliczył także cały mecz.

PAMIĘTACIE TO? LECHIA POKONAŁA JAGIELLONIĘ 3:0 I ZOSTAŁA SAMODZIELNYM LIDEREM EKSTRAKLASY

16 Pogoń Szczecin 23 5 5 13 25:37 20
* Lechia Gdańsk została 14.12.2017 roku pozbawiona jednego punktu za naruszenie przepisów Podręcznika Licencyjnego dotyczące kryterium F.09 mówiącego o braku przeterminowanych zobowiązań

*Po 30 kolejce nastąpi podział na grupę mistrzowską (8 najlepszych drużyn) i grupę spadkową (8 kolejnych) z zaliczeniem wszystkich, dotychczasowych punktów. Drużyny zagrają w grupie każdy z każdym, ale bez rewanżów.
Tabela wprowadzona: 2018-02-21

Wyniki 23 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Piast Gliwice 0:2 (0:0)
  • Wisła Kraków - ARKA GDYNIA 3:2 (1:1)
  • Sandecja Nowy Sącz - Korona Kielce 3:3 (1:2)
  • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 4:1 (4:1)
  • Wisła Płock - Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)
  • Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0 (0:0)
  • Lech Poznań - Pogoń Szczecin 2:0 (1:0)
  • Górnik Zabrze - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (1:0)

Opinie (78) ponad 10 zablokowanych

• Wrócę na stadion jak wyleci mila mandziara, bieniuk reszta "legend"!!! (2)

• 81 8

• Ten mandziara to jest jakiś janusz biznesu. Miał ustawiony zespół. Super ustawiona gra obronna. Wystarczyło zatrzymać zawodników.

NIE MUSIAŁ nawet nikogo kupować. Choć martwiłem się, że nikt przed nowym sezonem nie dochodzi.

I co zrobił mandziara ? Dziś widać po pozycji, pseudo grze i przedłużaniu kontraktów z emerytami.

mandziara - do kompletu twojej nieudolności brakuje nowego kontraktu dla Seby.