• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Żużlowcy Wybrzeża pokonali Polonię

Rafał Sumowski
11 kwietnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Krystian Pieszczek (kask niebieski) zanotował defekt w pierwszym starcie, ale później ani razu nie przyjechał za rywalem. Krystian Pieszczek (kask niebieski) zanotował defekt w pierwszym starcie, ale później ani razu nie przyjechał za rywalem.

Żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża pokonali w ostatnim sparingu I-ligową Polonię Bydgoszcz 52:38. W gdańskim zespole zadebiutował Leon Madsen, który z każdym startem radził sobie coraz pewniej. Cieszy wysoka forma Krystiana Pieszczka, który poza defektem nie stracił punktu na rywalach. W niedzielę o godzinie 16:30 gdańszczanie zainaugurują sezon w ekstralidze meczem z Unibaksem Toruń.ZOBACZ AWIZOWANE SKŁADY I CENY BILETÓW NA MECZ Z UNIBAKSEM

W czwartek gdańszczanie pokonali GKM Grudziądz startując bez Leona MadsenaFredrika Lindgrena. Duńczyk przyjechał nad morze, ale na miejscu zmogła go choroba i trener Stanisław Chomski odesłał żużlowca do hotelu. Z kolei Szwed, który niedawno wrócił z Nowej Zelandii, gdzie z powodzeniem ścigał się w turnieju Grand Prix, zapowiedział że w Gdańsku może stawić się najwcześniej w sobotę.

Szkoleniowiec Wybrzeża postawił mu ultimatum - albo "Fredka" przyjedzie na sparing z Polonią albo może pożegnać się z miejscem w składzie na inauguracyjny mecz z Unibaksem.

WYBRZEŻE POKONAŁO GKM, LINDGREN ROZCZAROWAŁ CHOMSKIEGO

Lindgren na sparing z bydgoszczanami nie przyjechał za to w parku maszyn zdolny do ścigania pojawił się Madsen.

Polonia do Gdańska przyjechał bez Duńczyków: Hansa AndersenaPatricka Hougaarda. W składzie znalazł się za to były ulubieniec gdańskiej publiczności Robert Kościecha, który jako miejscowy zawodnik startował przy Długich Ogrodach w latach 2003-2005.

PONIŻEJ ZAPIS RELACJI, KTÓRĄ PRZEPROWADZILIŚMY Z GDAŃSKIEGO STADIONU

Polonia Bydgoszcz:
1. Robert Kościecha 8 (2,3,1,2,0)
2. Karol Jóźwik 0 (0,0,d,-)
3. Denis Andersson 7+1 (0,2*,3,2)
4. Mateusz Szczepaniak 10 (2,3,0,2,3)
5. Marcin Jędrzejewski 0 (w,-,-,-)
6. Szymon Woźniak 9+1 (3,2,1,1*,2)
7. Bartosz Bietracki 5+2 (2*,1,u,0,2*)
8. Szymon Grobelski 0 (u)
17. Mikołaj Trępała 0 (0)

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Artur Mroczka 8 (3,3,2,-)
10. Marcel Szymko 4+1 (1,1,1*,1)
11. Renat Gafurow 9+2 (3,1*,2*,3)
12. Leon Madsen 8+1 (1,2,3,2*)
13. Thomas Jonasson 10+1 (2*,1,3,3,1)
14. Patryk Beśko 0 (0)
15. Dominik Kossakowski 1 (1,0,0,1)
16. Krystian Pieszczek 11+1 (d,3,2*,3,3)


Bieg po biegu:
1. Mroczka, Kościecha, Szymko, Jóźwik        4:2

Trwa próba toru. Na trybunach około 400 osób. Mecz rozpocznie się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Od startu prowadził Mroczka, Szymko próbował walczyć z Kościechą, ale ten odparł atak już na pierwszym okrążeniu.

2. Woźniak, Bietracki, Kossakowski, Pieszczek d    1:5 (5:7)

Pieszczek prowadził od startu, ale naciskał go Woźniak, który wyprzedził go na trzecim okrażeniu przy krawężniku. Chwilę później motocykl Krystiana zdefektował. Kossakowski do końca gonił Bietrackiego, ale bezskutecznie.

3. Gafurow, Szczepaniak, Madsen, Andersson      4:2 (9:9)

Świetny start Gafurowa, słaby Madsena. Duńczyk na chwilę wyszedł na drugą pozycję, ale odbił ją Szczepaniak. Andersson nie podjął walki

4. Pieszczek, Jonasson, Bietracki , Jędrzejewski w  5:1 (14:10)

Wyścig przerwany. Świetny start Pieszczka i Jonassona, ale przedzielił ich Jędrzejewski. Zawodnik Polonii napędził się i wkrótce minął Pieszczka na trzecim okrążeniu. Chwilę później upadł na prowadzeniu. O leżącego zawodnika zahaczył jeszcze Pieszczk. Na tor wyjechała karetka. Pieszczek wstał o własnych siłach. Chwilę później zrobił to również zawodnik gości, który został wykluczony. Sędzia zaliczył kolejność biegu bez powtórki.

5. Kościecha, Madsen, Gafurow, Jóźwik        3:3 (17:13)

Walkę w pierwszym łuku wygrał Kościecha. Blisko bandy napędzał się Gafurow, ale bezskutecznie. Na drugą pozycję wyszedł Madsen i z okrążenia na okrążenie był coraz bliżej Kościechy. Na mecie przegrał dosłownie o pół koła!

6. Szczepaniak, Andersson, Jonasson, Kossakowski   1:5 (18:18)

Atomowy start gości, którzy nie dali szans gdańszczanom. Jonasson próbował gonić Anderssona po całej szerokości toru, ale bez powodzenia. Drugi łuk nie wygląda dziś najlepiej, są na nim duże dziury.

7. Mroczka, Woźniak, Szymko, Grobelski u       4:2 (22:20)

Grobelski za Jędrzejewskiego. Start gdańszczan na 5:1, ale na drugim okrążeniu Woźniak wyprzedził Szymkę po zewnętrznej części toru. Pewne zwycięstwo Mroczki. Grobelski upadł na końcu stawki na ostatnim okrążeniu, właśnie na wspomnianym wcześniej drugim łuku. Trwa przerwa na równanie toru.

8. Jonasson, Pieszczek, Kościecha, Jóźwik d      5:1 (27:21)

Pewne prowadzenie gdańszczan od startu do mety.

9. Andersson, Mroczka, Szymko, Szczepaniak      3:3 (30:24)

Ostra walka na łokcie po starcie pomiędzy Szymko i Szczepaniakiem. Lepiej z niej wyszedł Szymko, który wyszedł na trzecie miejsce. Do przodu uciekł Andersson, którego cały wyścig gonił Mroczka. Na ostatnim łuku Szymkę zaatakował pod bandą Szczepaniak, ale gdańszczanin obronił pozycję.

10. Madsen, Gafurow, Woźniak, Bietracki u       5:1 (35:25)

Woźniak za Jędrzejewskiego. Znakomity start gdańszczan. Z biegu na bieg lepiej radzi sobie Madsen, który najwyraźniej już dopasował się do toru. Duńczyk przyjechał na metę daleko przed resztą stawki. Woźniak do końca gonił Gafurowa. Na ostatnim łuku upadł jadący na czwartej pozycji Bietracki.

11. Jonasson, Andersson, Szymko, Trępała       4:2 (39:27)

Trępała za Jóźwika. Jonasson odparł w pierwszym łuku atak po zewnętrznej Anderssona i pognał do przodu. Niezagrożony na trzeciej pozycji jechał Szymko.

12. Gafurow, Kościecha, Woźniak, Kossakowski     3:3 (42:30)

Dobry start gości, ale Gafurow na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził popełniającego błąd Kościechę. Rosjanin ściął z zewnętrznej części toru do krawężnika i uciekł rywalowi. Kossakowski przyjechał na metę daleko na końcu stawki.

13. Pieszczek, Madsen, Szczepaniak, Bietracki    5:1 (47:31)

Pieszczek za Mroczkę, Bietracki za Jędrzejewskiego. Bardzo dobry start gdańszczan. Madsen i Pieszczek przez cały bieg jechali w kontakcie daleko przed rywalami. Na metę wjechali z przewagą połowy prostej! To czwarte podwójne zwycięstwo Wybrzeża w tym meczu.

14. Szczepaniak, Bietracki, Kossakowski, Beśko    1:5 (48:36)

Trener gdańszczan w pierwszym biegu nominowanym dał szansę juniorom. Niestety, Beśko w swoim pierwszym starcie nie był w stanie nawiązać skutecznej walki z rywalami. Kossakowski do mety gonił Bietrackiego, ale bezskutecznie.

15. Pieszczek, Woźniak, Jonasson, Kościecha     4:2 (52:38)

Znakomite wyjście gdańszczan spod taśmy. Pieszczek pognał do przodu, a za jego plecami ataki Woźniaka odpierał Jonasson. Szwedowi podniosło jednak koło na prostej i wytracił prędkość na trzeci okrążeniu, z czego skorzystał bydgoszczanin. Kościecha zawrócił do parku maszyn przed metą.

Po zawodach dla kibiców otwarty został park maszyn, w którym na dwa dni przed inauguracją sezonu każdy z fanów mógł porozmawiać z zawodnikami, zebrać autografy i zrobić wspólne zdjęcia. Wizyta w przestrzeni przeznaczonej dla żużlowców cieszyła się sporym zainteresowaniem, nie tylko wśród najmłodszych.

Wyścig 1 z udziałem z udziałem Mroczki, Szymki, Kościechy i Jóźwika.Wyścig 8 z udziałem Jonassona, Kosciechy, Pieszczka i JóźwikaMożliwość wizyty w parku maszyn cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. Na zdjęciu fani z Arturem Mroczką. Możliwość wizyty w parku maszyn cieszyła się dużym zainteresowaniem kibiców. Na zdjęciu fani z Arturem Mroczką.
Typowanie wyników

RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Unibax Toruń

Jak typowano

15% 77 typowań RENAULT ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% 8 typowań REMIS
84% 438 typowań Unibax Toruń

Twoje dane

Opinie (116) 9 zablokowanych

 • Litosci . (1)

  Tylko nie Biesko !

  • 12 10

  • Ekstraliga

   na jeden sezon i tak ciągle !!!!

   • 1 0

 • Nie rozumiem jednego. (4)

  Jeżeli żużlowiec powie prawdę o niewypłacalności klubu to zaraz dowala mu się karę za psucie dobrego (?) imienia klubu. Ale jak klub łże na potęgę że dany zawodnik (Madsen, Lindgren) nie jedzie w meczu bo jest chory albo z innego kłamliwego powodu to wtedy kary na klub nikt nie nakłada!

  Każdy idiota wie dlaczego nasi obco nie jechali w sparach i dlaczego Fred nie jedzie w lidze, ale non stop z nas kibiców Terleccy i Chomski robią debili i wciskają brednie! Po części rozumiem pseudoprezesów dlaczego tak łgają na potęgę, ale dziwię się trenerowi że dał się wciągnąć w te ich gierki.

  • 36 15

  • Bzdury piszesz ! (1)

   Co Ty tam wiesz napinaczu

   • 8 16

   • To nas oświeć krynico mądrości

    • 17 4

  • Wiesz. Z drugiej strony...

   ...zawodnicy z własnej woli podpisują kontrakty. Skoro wymaga się od klubu żeby płacił zawodnikom wywiązując się w ten sposób z umowy, tym samym żądajmy od zawodników żeby też się wywiązywali. Widać nie przeszkadza im zamykanie ust skoro podpisują kontrakty z tak absurdalnymi karami umownymi. Z jednej strony kluby same są winne eskalacji wynagrodzeń, płacenia ryczałtami czy też wielkich kwot przed sezonem. Same kluby to rozhulały i tak teraz mają. Z drugiej strony zawodnicy są sami winni że takie klauzule o karach za puszczanie bąka w kontraktach występują teraz nagminnie. Żużlowcy się tym nie przejmowali i podpisywali to teraz mają za swoje. Syf w polskim zużlu jest zawiniony przez obie strony. Niestety

   • 8 0

  • dajta spokój z tym żużlem, jaracie się efemerydą raz awans, raz spadek, oczywiście w antrakcie jakaś afera i tak od lat.........

   • 1 2

 • Chamstwo w klubie sięgnęło zenitu !!!! (19)

  W dniu dzisiejszym zadzwoniłem do klubu , aby dowiedzieć się kto dzisiaj jedzie w barwach gks . Telefon odebrał niejaki b. Michalak prawnik klubu . Jego odpowiedż brzmiała :
  żużlowcy !!!!
  takiego chamstwa i żenady już dawno nie słyszałem !!!
  nic dziwnego , że w klubie jest dno , skoro tak traktuje się kibiców !!! Wczoraj rudy i jego 113 tyś zł od sponsorów , dzisiaj pracownik klubu olewający kibica . Dość tego !!! Terlecki grabarzu gdańskiego żużla , dopóki twoja banda będzie rządziła gdańskim żużlem ja i moi znajomi na stadion nie zawitamy !!!

  • 49 14

  • ja nie bywam od czasu zatrudnienia dzieciaków z młynka

   • 21 2

  • Nie kumam (2)

   Przecież prawdę powiedział :-)
   Głupie pytanie głupia odpowiedz

   • 16 18

   • ty chyba generalnie niewiele kumasz

    • 14 11

   • I już nie zakumasz gimbazo . Nie mam ochoty już oglądać samych juniorków tak jak wczoraj , stąd było to pytanie o skład na trening punktowany .

    • 8 3

  • (9)

   O co chodzi z tym rudym?

   • 4 2

   • (8)

    to dzieciak z młynka, którego Terlecki zatrudnił na stanowisku dyrektora w zamian za ustawkę w wyborach na prezesa klubu. oski to jego kolega od serpentyn, też dyrektor

    • 19 1

    • (7)

     To wiem, ale o co chodzi z tymi 113 tysiącami?

     • 10 0

     • (6)

      ktoś napisał wczoraj, że podobno rudy na taką kwotę znalazł sponsorów dla klubu

      • 15 0

      • (2)

       przez cały rok?

       • 7 1

       • (1)

        nawet ponad rok

        • 9 1

       • rudemu trzeba pomnik postawić

        spisał się na medal, może sobie wyciąc z papieru

        • 8 2

      • Nieprawda (1)

       Sam mu dałem 150 tys.

       • 2 8

       • tyle gimbo to ty w życiu na oczy nie widziałeś

        • 9 0

      • nie ktoś , tylko ja i nie podobno , tylko to są słowa E-RUDEGO DEREKTORA

       • 2 0

  • 131 tyś?! (3)

   Czy to są jakieś kpiny... On szukał cały rok sponsorów na taką śmieszną kwotę?! Klubowy budżet na Ekstraligę powinien wynosić około 7mln złotych... a on dyrektor swoją "ciężką" pracą zabezpieczył 131 tysięcy zł... Nie mówcie mi, że on jeszcze bierze wynagrodzenie w wysokości kilku tysięcy złoty na miesiąc? Czy gdy najgłośniej krzyczał "precz z Polnym!" to miał na myśli dobro Wybrzeża Gdańsk i kibiców czy ciepłą posadkę w klubie i plny na koncie?

   • 12 1

   • Oczywiście że tak. Podobnie jak dyrektor oski, do którego obowiązków należy chyba tylko otwieranie i zamykanie bramy stadionu, bo co on tam porabia to sam chyba nie wie.

    • 11 0

   • Od początku myślał cwaniak, że zastąpi Polnego. Nawet marzyła mu się prezesura ale stwierdził, że jest za krótki i znalazł figuranta Terleckiego.

    • 8 1

   • Od siebie dodam ze z dyrektorow takie figuranty teraz, ze dzieciaki zwoluja by te za nich zajely sie pracami porzadkowymi na stadionie. W zamian rozdaja kartki papieru z nadrukowanym kodem kreskowym, ktore maja imitowac bilety wstepu na mecz.

    • 4 2

  • Przecież jestes jednym z tych którzy tak bardzo chcieli zmiany panie jack

   • 4 1

 • Co my wiemy o funkcjonowaniu klubu ? Nic bo klub to ,,oaza dobrego zarządzania" czyt. jak z klubu zrobić domy mieszkalne albo sklep.

  • 8 3

 • Celujemy w miejsca 4-5 (1)

  Ustrzelimy Unibax zanim się wjeżdżą

  • 26 4

  • typuję 47-43 dla gks

   • 10 2

 • A ja w niedzielę idę na mecz i już (2)

  Fajny mamy skład: równy (niestety na niskim poziomie) i ambitny. W pierwszej lidze byśmy powojowali ... ale jak się nie ma co się lubi ...

  Ja nie uciekam jak Wibratory z ZG!

  • 25 9

  • kupując bilet dokładasz się do pensji rudego i oskiego (1)

   • 9 8

   • trudno

    • 3 2

 • (1)

  Remis po 6 biegach z pierwszoligowymi amatorami z Bydgoszczy jadąc składem takim samym jakim pojadą w niedzielę z Toruniem. Śmiech na sali.

  Nigdy w życiu nie pójdę na pseudo-żużel jaki nam zafundowali bracia niedorajdy i dErektory troglodyci z łapanki.

  • 21 14

  • rudy gadałeś, że "po owocach ich poznacie"

   i jak teraz ocenić waszą pracę po 1,5 roku, pseudo-derektory? skład dno, same długi, marketing woła o pomstę do nieba, ale czego się po was można było spodziewać kibole

   • 21 3

 • (7)

  Ciekawe czy w niedziele będzie więcej kibiców z Torunia niż naszych.

  • 11 7

  • trochę tych naszych frajerów jest z wydrukowanymi biletami za 3,5 dychy (6)

   żeby emocjonować się wyjściem z 30-tki w niedzielę

   • 7 6

   • (5)

    Tak was boli że nie są na kartoniku:D

    • 6 5

    • (4)

     Tak nas boli, że są jeszcze na tym świecie frajerzy, co łykają jak młode pelikany bajki pinokia i jego przydupasów.

     • 4 6

     • (3)

      Zawsze możesz pojechać do Grudziądza na mecz z Gnieznem

      • 6 2

      • (2)

       z pewnością będzie to ciekawsze widowisko z bardziej profesjonalną organizacją

       • 2 6

       • (1)

        Kasa w dziurze w płocie to profesjonalna organizacja?

        • 4 1

       • przynajmniej biletów nie kserują na A4

        • 1 3

 • (4)

  Oj cienko to widzę z Toruniem... 25:65

  • 14 11

  • Gollob, Holder, Emil i Przedpełski sami lekko wykręcą 46 punktów (1)

   reszta dorzuci 8-10 i mamy wynik koło 35-55

   • 6 5

   • Tyle obstawiłem w 2 typerach :)

    Choć uważam że raczej ta czwórka + Miedziak wykręci 50 + 5pkt Oskara i Kułakowa

    • 5 1

  • (1)

   Nie ma co narzekać. Pamiętam taki mecz u nas z Polonia 18-72, też się przeżyło choć wolałbym tego ponownie nie doświadczać. Nie pamiętam w którym to było roku. Golloby i spółka runda honorowa na traktorze, oni mistrza a my spadek. Obecny skład jest słaby, nie ma co dyskutować. Bardziej od tego, denerwują mnie wypowiedzi prezesa i jego sztabu. Jedno kłamstwo, goni kolejne. Szkoda nerwów jak człowiek słucha tych idiotów. Co do meczu, oby było kilka mijanek na trasie, bo zazwyczaj u nas wieje nudą. Mój typ to 28:62.

   • 4 1

   • Wieje nudą, bo przywykłeś do pierwszej ligi. W ekstralidze są najlepsi zawodnicy to są mijanki. Trzeba w końcu obalić tą tezę o nudnym gdańskim torze. Kto był na SEC w ubiegłym roku to się przekonał,że przy dobrej obsadzie zawodów i przygotowaniu toru jest mnóstwo mijanek.

    • 0 0

 • gafurow - moze i walczak i niezly ale... (2)

  do lingrena mu daleko, napewno lingren a nie gafurow jest w stanie pokonac goloba i emila - taka prawda, nie ma sie co obrazac, przez takie obrazania po I rundzi bedziemy spadac

  • 11 14

  • a kto to "LINGREN"? (1)

   czasem bardziej liczy się przywiązanie do klubu... najpierw niech Twój "Lingren" pokaże na co go stać a potem cos wymaga

   • 14 5

   • szymko tez jest przywiazany do klubu

    • 7 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
2% REMIS
5% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane