Derby Oksywia

kfk, jag.
9 października 2007 (artykuł sprzed 16 lat)
Piłkarze uczestniczący w rozgrywkach wojewódzkich Pucharu Polski w sezonie 2007/08 dobili do... rundy zasadniczej. Po dwóch seriach gier w spotkaniach kwalifikacyjnych na środę zaplanowane mecze pierwszej rundy. Najciekawiej powinno być w Gdyni. Robert Wereszko pojedynek
reprezentacji Marynarki Wojennej RP z i Orkanem anonsuje jako derby Oksywia! Początek spotkania na stadionie Komendy Portu Wojennego przy Rondzie Bitwy pod Oliwą o godzinie 16.00. Wstęp wolny

Prawie po miesięcznej przerwie na boiska wraca rywalizacja o Puchar Polski w województwie pomorskim. W najbliższą środę o kolejny awans ubiegać się będą 42 zespoły, a jedno spotkanie odbędzie się dzień później. Pomorski ZPN termin rozpoczęcia rywalizacji ustalił na 16.00. Honoru Trójmiasta bronić będzie 8 ekip.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania kadrę i marynarzy z rodzinami oraz wszystkich sympatyków reprezentacji MW RP oraz amatorskiej piłki nożnej w czystej postaci. Szczególnie zachęcamy do kibicowania w gronie rodzinnym i grupy szkolne. W naszym gronie jest bezpiecznie. Wybierz derby Oksywia a rozgrywane tego dnia derby Trójmiasta (Arka:Lechia) obejrzyj w telewizji. Serdecznie prosimy o zabranie flag, szalików i innych gadżetów w biało-czerwonych lub żółto-niebieskich barwach. Kibicujemy pod hasłem GDYNIA z ARKĄ i MARYNARKĄ! Podczas przerwy przewidujemy atrakcje dla kibicujących dzieci i młodzieży oraz nagrodę dla najlepiej kibicującej grupy.
- zachęca Wereszko, twórca i kapitan marynarskiej drużyny, która w piłkę grała nawet podczas operacji w... Iraku.

Tradycyjnie, jak przed każdym mecze pucharowym, pan Robert przygotował kompletne dossier odnośnie rywali, którzy zmierzą się na Oksywiu. Czytamy zatem, że Reprezentacja MW RP jest drużyną niezrzeszoną w PZPN, całkowicie amatorską, składająca się głównie z zawodników grających w Garnizonowej Lidze Marynarki Wojennej. Reprezentacja MW RP bierze po raz drugi udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W ubiegłym roku dotarła do IV rundy rozgrywek pokonując drużynę Jastrzębia Domatowo 3:0, Orkana Gdynia po karnych 3:2 (wynik po meczu i dogrywce 0:0) i Vigo Tuchom 2:0. W pierwszej kolejce tegorocznej edycji przeciwnik MW RP - Olimp Bolszewo oddał walkowera. W drugiej rundzie wstępnej MW RP pokonała po dogrywce B-klasową drużynę GKS Linia 4:1. Wynik po 90 min. 1:1 (do przerwy 0:0).

Robotniczy Klub Sportowy Orkan Gdynia - rok założenia klubu 1975, jest drużyną biorąca udział w rozgrywkach klasy A PZPN. W sezonie 2006/2007 Orkan zajął 9 miejsce w klasie A i spośród 26 meczy wygrał 8, zremisował 4 i przegrał 14 meczów, strzelając 27 bramek i tracąc 47. W tegorocznych rozgrywkach ligowych Orkan zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 10 punktów (3 zwycięstwa, 2 porażki i jeden remis). W ubiegłorocznych rozgrywkach o Puchar Polski RKS Orkan Gdynia został wyeliminowany w II rundzie przez reprezentację MW przegrywając w rzutach karnych 2:3, po bardzo emocjonującym i długim meczu z dogrywką. Największe sukcesy drużyna Orkana Gdynia święciła w sezonie 1988/1989 kiedy grała w III lidze i 1/32 Pucharu Polski (odpadła po 1:3 z GKS Jastrzębie 1:3).

Wyniki innych trójmiejskich drużyn w drugiej rundzie wstępnej pucharu z 12 września: Barka Łebno - KP Gdynia 0:4, Królewscy Czapielsk - EX Siedlce 2:4, Morena Gdańsk - Jaguar Kokoszki 2:5, Orzeł Jasień - Sopocki Potok Kamionka 0:3.