Derby futbolistów. Białe Lwy pokonały Seahawks B Gdynia

Rafał Sumowski
6 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
  • Białe Lwy Gdańsk - Seahawks B Gdynia x LFA9

Futboliści amerykańscy Białych Lwów Gdańsk pokonali Seahawks B Gdynia 34:32 (6:16, 6:0, 8:8, 14:8) w pierwszym ligowym pojedynku obu drużyn, na razie tylko w lidze "dziewiątek". Historyczne, premierowe przyłożenie w derbowej rywalizacji zanotował zawodnik gdynian Szymon Syposz. To on i Krzysztof Szlagowski z Białych Lwów zdobyli wszystkie przyłożenia dla swoich drużyn. Zawody oglądało około 400 widzów.

Białe Lwy: Zamoyski-Grothe, Góra, Mikuła, Lutomski, Wiszniewski, Hejna, Juchniewicz, Szlagowski, Wenta, Zaierzchlejski, Peciak, Lis, Karol, Wojtyna, Osowicki, Kawa, Żak, Całujek, Kłosowski, Żmijewski, Ozimek, Pierzgalski, Ciski, Piworowicz, Streng, Skalski, Tarasiuk, Klimkiewicz, Ściubeł, Przyborowski, Marzewski, Kaczmarek, Adamczewski, Kulig, Markiewicz, Czerniatowicz, Luźny, Kabat, Stępień

Seahawks B: Kuciński, Gołembiowski, Głodowski, Abraham, Dułacz, Michalski, Albrychowicz, Uzdrowski, Dajnowicz, Gregor, Falborski, Jost, Nowak, Połczyński, Karwowski, Mindykowski, Terlecki, Sewruk, Wołyński, Bestry, Kroć, Jarocki, Syposz, Piernicki, Wojewódka, Rydzewski, Ruczyński, Szostakowski, Grabarczyk, Rudnicki, Góralski, Witanowski, Banaś, Szubert, Pepliński, Lubocki, Fabich, Anzulewicz, Demski

PRZECZYTAJ JAK ZAPOWIADALIŚMY DERBY TRÓJMIASTA W LFA9

- To pierwsze spotkanie między Gdańskiem a Gdynią, ale nie podkręcajmy atmosfery. O derbach można mówić kiedy grają pierwsze drużyny. Zawodnicy Seahawks B, czyli naszego drugiego zespołu, uczą się i zdobywają doświadczenie - mówił przed meczem wiceprezes Seahawks Michał Radelicki.
Choć gdynianie przestrzegali przed podkręcaniem derbowego charakteru spotkania, na boisku w Gdańsku nie było mowy o taryfie ulgowej. Seahawks objęli prowadzenie już w pierwszych minutach gry za sprawą Szymona Syposza. Gościom udało się zdobyć podwyższenie i rozpoczęli mecz o prowadzenia 8:0.

Cios kontrujący wyprowadził Krzysztof Szlagowski, choć gdańszczanom nie udało się podwyższyć (6:8). Jeszcze w pierwszej kwarcie kolejne punkty zdobył Syposz i Białe Lwy przegrywały już 6:16. Druga partia rozpoczęła się jednak od kolejnej udanej akcji Szlagowskiego, ale ponownie bez podwyższenia (12:16).

Na kolejne punkty trzeba było czekać do trzeciej kwarty. Ponownie w pole punktowe gdynian wbiegł Szlagowski i tym razem dodatkowe 2 punkty zdobył Jakub Osowicki. Dzięki temu gospodarze wyszli na prowadzenie 20:16, ale nie na długo. Trzeci raz z podwyższeniem przyłożył Syposz i było 24:20 dla Seahawks B.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od powstrzymywania ofensywy Białych Lwów przez Macieja Szostakowskiego. Gdańszczanie potrafili się przebić i zdobyć kolejne przyłożenie, ponownie za sprawą Szlagowskiego (26:24). Podwyższenie skończyło się jednak przechwytem przez drużynę z Gdyni. Szlagowski i Syposz już do końca jako jedyny zdobywali przyłożenia. Najpierw zrobił to zawodnik Seahawks i odzyskał prowadzenie, a podwyższył Miłosz Góralski (32:26).

Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Wymianę cios za cios zakończył Szlagowski zdobywając zarówno touchdown jak i podwyższenie. W ostatnich sekundach goście próbowali odwrócić losy meczu, ale nieskutecznie.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy w dobrej formie i solidnie budujemy nasz futbolowy program. Chłopcy wywalczyli to zwycięstwo na boisku ciężką pracą, pasją i konsekwentnym realizowaniem założonego planu. To był świetny dzień dla futbolu amerykańskiego w Polsce i Białych Lwów - mówi Mike Ricci, trener główny Białych Lwów.

Opinie (9)

• Informacja u nas niedoceniana a w ojczyznie futbolu odnotowaly ja główne portale informacyjne (2)

• 4 2

• ta, relacja na zywo na ESPN byla :)

• 5 0

• W Anglii?

• 2 0

• Białe Lwy Gdańsk!!!!! (1)

Oby tak dalej! Świetna organizacja meczu! Mecz pełen emocji do ostatniej minuty! Pokazaliscie poziom na boisku i poza nim. Brawo!

• 15 5

• Byłam pierwszy raz - super atmosfera, na następnym meczu chce waszą koszulkę ;)

• 6 3

• (1)

brawo BLG!!

• 12 2

• ciekawie

fajny piknik, były miejsca dla dzieci i strefa gastro, wspólny doping :) sport trochę obcy ale można się wkręcić, troche jak w filmie klimat :P