• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dibony i Pędzące Kaloryfery...

jag.
29 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Dibony i Pędzące Kaloryfery triumfowały w cyklu turniejów piłki nożnej plażowej do lat 16 Nata Cup. 14-latki na pożegnanie sportowych wakacji z MOSiR Sopot i "Głosem Wybrzeża" zwyciężyły po raz piąty! 16-latki kontrolowały sytuację i zadowoliły się w ostatnich zawodach w Łazienkach Północnym miejscem tuż za podium. Po raz drugi najlepszy okazał się team, który nie mógł znaleźć Romana.

Futbolowe lato pożegnało z nami 30 drużyn. Silniej obsadzona była starsza kategoria, w której grali chłopcy urodzeni w 1986 i 1987 roku. W eliminacjach, w których utworzono sześć grup, najbardziej zażarta była rywalizacja pomiędzy Blokersami, Karwinami i Wirtualnymi Bąkami. Wszystkie skończyły z trzema punktami, ale dalej przeszła tylko ta pierwsza i trzecia drużyna. Druga miała najsłabszy bilans bramkowy i musiała wracać do domu. Na pucharowej drabince aż pięć z ośmiu gier rozstrzygało się po karnych. Strzelanie jedenastek warunkowało wręcz przepustkę do finału. Gdzie jest Roman (?) po remisie 2:2 wygrał z Debiutantem Gdańsk 4:2, a w półfinale po bezbramkowym rezultacie z Pędzącymi Kaloryferami, w dodatkowej próbie zwyciężył 3:2. Z kolei Ultras Port w 1/4 finału uzyskał 1:1 z MC Wrzeszcz, by wygrać po karnych 4:3, a w pólfinale z Blokersami było 0:0 i 3:2. Gdy na karne ostrzono sobie zęby także w pojedynku o pierwsze miejsce, ekipa bez Romana strzeliła dwa gole, a rywale nie odpowiedzieli żadnym. Musiały zatem wystarczyć dodatkowe emocje w małym finale. W regulaminowym czasie Blokersi i Kaloryfery strzelili po dwie bramki. Karne 6:5 dla tych pierwszych.

Wyniki roczników 1986/87: 1. Gdzie Jest Roman? (Sebastian Dalecki, Bartek Baniewicz, Michał Banasik, Rafał Polender), 2. Ultras Port (Arkadiusz Waszkiewicz, Patryk Kondek, Sławomir Giedrojć, Maciej Kaczan), 3. Blokersi (Przemysław Ośka, Mateusz Irzycki, Damian Klimowicz, Adam Dubik).

W młodszej grupie wiekowej o końcowy prymat walczyły Dibony i Konusy. Te pierwsze rozpoczęły z wielkim animuszem gromiąc Dragona 10:1, ale w drugiej grze zaledwie zremisowały z Diabłami. Konusy w eliminacjach byli bardzo regularni. Oba mecze rozstrzygnęli na swoją korzyść po 1:0. Jednak nie asekuracja, ale brawura miała tym razem wzięcie. W trzech pucharowych meczach Dibony strzeliły aż 13 goli nie tracą żadnego! W finale rozgromiły Stiałę aż 6:0. A w ćwierćfinale ta druga do łez doprowadziła Konusy, wygrywając 1:0. Z takim też wynikiem w półfinale odprawiła Ikicharę. Dibony wygrały z Żabimi Udkami 2:0.

Pojedynek o trzecie miejsce był jednostronnym widowiskiem. Udka rozbiły Ikicharę 4:0.

Wyniki rocznika 1988 i młodszych: 1. Dibony (Robert Hirsz, Łukasz Swiostek, Marcin Pietrowski, Rafał Loda), 2. FC Stiała (Jarosław Pankiewicz, Tomasz Walaskowski, Artur Treppa, Sebastian Sikora), 3. Żabie Udka (Krzysztof Zuchora, Marcin Makles, Wojciech Pawełkowski, Bartek Dąbrowski).

Wśród wszystkich uczestników rozgrywek odbyło się losowanie nagród, które oprócz tytularnego sponsora ufundowali: Velux, Trefl, Timex, Siemens i McDonald's.
Podsumowanie cyklu na łamach "Głosu" w przyszłym tygodniu.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane