• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ekstraklasa Games w nowym formacie. Zagraj w FIFA23 na Polsat Plus Arena Gdańsk

Damian Konwent
19 października 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Polsat Plus Arena Gdańsk będzie areną zmagań turnieju kwalifikacyjnego w Ekstraklasa Games w FIFA 23. Polsat Plus Arena Gdańsk będzie areną zmagań turnieju kwalifikacyjnego w Ekstraklasa Games w FIFA 23.

Ekstraklasa Games powróciła, ale z nowym formatem. Jeden z e-sportowych turniejów kwalifikacyjnych odbędzie się na Polsat Plus Arena GdańskMapka. W sobotę, 22 października, o godz. 10, powalczyć w nim będzie mogło 128 osób. czołowa "8" otrzyma nagrody rzeczowe i bilety na mecze Lechii Gdańsk. Natomiast najlepszy uzyska prawo gry w finałach, m.in. z profesjonalnymi graczami. Rozgrywki toczą się w FIFA 23 na PlayStation 5. Zapisywać można się przez internet lub na miejscu, w dniu wydarzenia. Udział jest bezpłatny.Zapisz się do turnieju Ekstraklasa Games na Polsat Plus Arena GdańskEkstraklasa Games powracaEkstraklasa Games powraca z nowym sezonem. To oficjalne e-sportowe rozgrywki FIFA w Polsce, a jej organizatorem jest Ekstraklasa S.A. Daje on szansę rywalizacji w dwóch oddzielnych formatach zarówno profesjonalistom (Ekstraklasa Games Pro) jak i amatorom (Ekstraklasa Games Open). Jednak w tym roku przybrał on nieco inną formę, niż w latach ubiegłych w turniejach online. Przełomem jest fakt, że amatorzy będą grali w turniejach kwalifikacyjnych na stadionach ekstraklasowych miast.

System Ekstraklasa Games w sezonie 2022/23. System Ekstraklasa Games w sezonie 2022/23.


Ekstraklasa Games w GdańskuJeden z takich turniejów odbędzie się w sobotę, 22 października, na Polsat Plus Arenie Gdańsk. O awans tu będzie mogło powalczyć maksymalnie 128 graczy. Jeszcze ponad połowa miejsc jest wolnych, także warto się zapisać.

Można to zrobić przez formularz internetowy, a następnie potwierdzić swój udział na stadionie, w dniu zawodów, o godz. 9. Można zapisać się również bezpośrednio na miejscu wydarzenia, o ile będą jeszcze wolne miejsca. Wówczas swoje przybycie należy potwierdzić najpóźniej do godz. 10.

Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski wysoko w Ekstraklasa Games. Przeczytaj rozmowę z graczem Lechii GdańskRozgrywka odbędzie się w trybie H2H w systemie single elimination, a nie Ultimate Team. To jest kluczowa informacja, która oznacza, że będzie można zagrać wybranymi zespołami, a nie przez siebie stworzonymi. Będzie tryb drabinki eliminacyjnej, co oznacza, że odpadasz w przypadku porażki.

Turniej w Gdańsku wyłoni jednego szczęśliwca, który otrzyma przepustkę na finały Ekstraklasa Games Open. Ponadto najlepsza "ósemka" turnieju otrzyma nagrody rzeczowe i podwójne bilety na mecz Lechii Gdańsk.

- Zapraszam was do wzięcia udziału w eliminacjach Ekstraklasa Games Open. 22 października na Polsat Plus Arena Gdańsk. Nie może was tam zabraknąć - przekazał w mediach społecznościowych m.in. Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski, który w poprzednim sezonie reprezentował Lechię Gdańsk.

Zobacz, jak na Polsat Plus Arena Gdańsk grali w CS:GO:Zostań gwiazdą światowego formatuZałożeniem Ekstraklasa Games Open jest wyłonienie gwiazd światowego formatu. Dlatego turniej na gdańskim stadionie nie jest jedynym. Dwa odbyły się już w Poznaniu, a kolejne zaplanowane są na stadionach: Pogoni Szczecin (29 października), Legii Warszawa (6 listopada) i Górnika Zabrze (19 listopada). Dwa pozostałe odbędą się w formie online. Odbędą się one 9 oraz 16 listopada.

Esport w Trójmieście. Sprawdź, o czym pisaliśmy wcześniejTurnieje kwalifikacyjne wyłonią w sumie ośmiu graczy, którzy zagrają w finałach Ekstraklasa Games Open. Stawkę o zwycięzców wydarzeń stacjonarnych uzupełnią triumfatorzy turniejów rozgrywanych online.

Następnie dostaną oni szansę gry w marcowych finałach transmitowanych na antenie Polsat Games i w internecie. Dwóch najlepszych zawodników awansuje do wielkiego finału sezonu, gdzie będą walczyć o mistrzostwo Polski m.in. z profesjonalnymi zawodnikami.

Pula nagród zawodów finałowych wyniesie 50 tysięcy złotych, a stawką podzielą się czterej najlepsi gracze. Czołowa trójka natomiast wystąpi na światowych Play-Offach FIFA 23 Global Series. Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie Polska otrzymała dwa bilety, więc jest to znaczący progres rozgrywek.

Arka Gdynia wygrała Ligę Mistrzów w FIFA22. Przeczytaj relacjęTakim zainteresowaniem cieszył się pierwszy turniej w Poznaniu. W sobotę, 22 października, zawita do Gdańska. Takim zainteresowaniem cieszył się pierwszy turniej w Poznaniu. W sobotę, 22 października, zawita do Gdańska.


Dołącz do trójmiejskich zwycięzcówEkstraklasa Games rozgrywane jest 2019 roku. Od początku tego projektu wśród triumfatorów mieliśmy także trójmiejskich graczy. Drugą edycję, w FIFA 20, wygrał Gracjan "El Polako" Gołębiewski reprezentujący wówczas Arkę Gdynia. Po tym turnieju zdecydował się jednak odejść do Legii Warszawa. Co ciekawe, był to pierwszy gotówkowy transfer FIFA w Polsce. Według naszych informacji wyniósł ok. 10 tys. zł.

E-sport. Gracjan "El Polako" Gołębiewski, Arka Gdynia wygrał Ekstraklasa Games. Przeczytaj relację z 2020 rokuNatomiast podczas ostatniej edycji trzecie miejsce zajął Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski, który reprezentował Lechię Gdańsk. Na ostatniej prostej przegrał z Dominikiem "Furmanem" Furmankiem, późniejszym zwycięzcą. Co ciekawe, w "Furman" w przeszłości grał też dla Arki.

Tak wyglądały derby Trójmiasta w Ekstraklasa Cup. Materiał archiwalny:

Wydarzenia

Opinie (2) 1 zablokowana

 • stadion za miliard i 20 lat spłacania kredytu, zeby rozgrywac tam turnieje e-sportu, poza tym raczej pusty.

  Cieszycie się serdecznie?

  • 5 5

 • dam wam szansę. Nie wezmę udziału.

  • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane