• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Esport. Studenci zagrają w CS:GO. Najlepsi mogą zostać zawodowymi graczami

Damian Konwent
19 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (7)
 • Kinguin Esport Lounge to największy e-sportowy punkt w Trójmieście.
 • Kinguin Esport Lounge to największy e-sportowy punkt w Trójmieście.
 • Kinguin Esport Lounge to największy e-sportowy punkt w Trójmieście.
 • Kinguin Esport Lounge to największy e-sportowy punkt w Trójmieście.
 • Kinguin Esport Lounge to największy e-sportowy punkt w Trójmieście.

Turniej "UMG x PSK" w Counter-Strike: Global Offensive może okazać się dla kogoś furtką do wielkiego świata esportu. Po zamkniętych kwalifikacjach, w finałowym etapie spotkają się cztery zespoły złożone ze studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Najlepsi z nich mogą wywalczyć nie tylko medale, ale i zaproszenie do organizacji Proskilled Kingz, która jest współorganizatorem. Podpisanie kontraktu pozwoli m.in. uzyskać status profesjonalego gracza. Początek finałów w sobotę, 24 czerwca, od godz. 12 w Kinguin Esport LoungeMapka. Natomiast 2 miesiące później na Energa Stadion LetniMapka wróci Polska Liga Esportowa, w puli której będzie 20 tys. dolarów.Turniej "UMG x PSK"Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy w Counter-Strike Poznaj sposoby na zarabianie pieniędzy w Counter-Strike

Turniej "UMG x PSK" jest drugą odsłoną zawodów "UMG x ECK" organizowanych przez Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pawła "Ziutka" Wierzbickiego z organizacji Proskilled Kingz. Rywalizacja będzie toczyła się w grze Counter Strike: Global Offensive.

W sobotę, 24 czerwca, odbędzie się wielki finał tego turnieju w Kinguin Esport Lounge w Galerii Metropolia, czyli największym esportowym centrum w Trójmieście. Widzowie będą mogli obejrzeć rywalizację na wielkich ekranach. Na miejscu jest również wiele stanowisk komputerowych, zatem również okazja do spróbowania własnych sił. Ponadto jest również strefa gastronomiczna, więc w każdej chwili można sięgnąć po coś do zjedzenia czy napicia się.Tak wyglądał jeden z największych esportowych turniejów w Polsce w GdyniCo najciekawsze, o główną nagrodę, czyli medale i sprzęt komputerowy, powalczą cztery zespoły złożone ze studentów UMG. Produkcje komputerowe, z CS:GO na czele, cieszą się bowiem sporą popularnością w szkołach i na uczelniach.

- Startujemy o godzinie 12. W planie turnieju do rozegrania mamy dwa półfinały i finał w systemie do dwóch zwycięstw. To już ostatni etap rozgrywek, do którego awansowali najlepsi. Wszyscy rozpoczynali od kwalifikacji. W sumie zgłosiło się 11 drużyn, zatem w grze liczyło się ok. 55 graczy z Uniwersytetu Morskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do Kinguin Esport Lounge na śledzenie esportowych zmagań. Dla widzów przewidziane są też konkursy z nagrodami. Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli z nami być na miejscu, przewidziana jest transmisja na żywo - mówi nam Paweł "Ziutek" Wierzbicki, menadżer organizacji, który cały turniej będzie komentował na żywo wraz z Michałem "ReversGGMU" Rewersem na portalu Twitch.tv.
Poznaj Kinguin Esports Lounge. Takiego miejsca dla graczy w Polsce jeszcze nie było Poznaj Kinguin Esports Lounge. Takiego miejsca dla graczy w Polsce jeszcze nie było

Co prawda, może żaden ze studentów na razie nie posiada statusu esportowego profesjonalisty. To jednak może zmienić się po tym turnieju, zatem jest o co walczyć. Jak już wspominaliśmy, współorganizatorem jest organizacja Proskilled Kingz, która będzie obserwowała graczy.

- Najlepsi mogą otrzymać propozycję nawiązania współpracy. Na turnieju będzie obecny też nasz trener, który będzie wszystkiemu się przyglądał. Już przed jego startem zapewnił, że zwycięzcy staną również przed szansą indywidualnego treningu - dodaje "Ziutek".
Przypomnijmy, że status profesjonalnego gracza można zyskać m.in. dzięki podpisaniu kontraktu z organizacją esportową. To jedna z dróg do zarabiania pieniędzy poprzez uprawianie esportu.

Sprawdź, jakie są zarobki w esporcie. Najlepsi w Polsce nawet milion dolarów rocznie Sprawdź, jakie są zarobki w esporcie. Najlepsi w Polsce nawet milion dolarów rocznie

Esport wraca na plażęPolska Liga Esportowa wraca do Trójmiasta. Po zeszłorocznej realizacji w Gdyni, tym razem najlepsi esportowcy z Europy zagrają na Stadionie Letnim w Gdańsku. Podczas tegorocznej edycji, która zaplanowana jest na 25-27 sierpnia, kibice przede wszystkim będą mogli podziwiać zmagania czterech czołowych ekip Counter-Strike 2 w turnieju o puli tys. dolarów. Udział w zawodach wezmą trzy zagraniczne formacje oraz jedna z Polski.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas PGE Superpucharu PLE zobaczymy mecze gwiazd z udziałem drużyny Monte Snack All-Star PLE i najlepszych uczestników challenge'ów. Na gdańskiej plaży zagości również VALORANT. Polska Liga Esportowa zorganizuje LAN-owy turniej dla społeczności i dodatkowe aktywności, które będą ogłaszane w kolejnych dniach.

Esport na plaży? Sprawdź, jak to możliwe- PGE Superpuchar PLE to wydarzenie o wyjątkowym charakterze, niepowtarzalnym w skali Europy czy nawet świata. Będą rozgrywki esportowe, aktywacje sportowe, ale również strefy edukacyjne. Stadion Letni jest sportową wizytówką miasta i świetnym miejsce, by pokazać połączenie wirtualnej rozrywki ze sportem tradycyjnym. Serdecznie zapraszam wszystkich na gamingowe zakończenie wakacji na plaży w Gdańsku - mówi Paweł Kowalczyk, Prezes Polskiej Ligi Esportowej.
PGE Superpuchar PLE to unikatowe wydarzenie esportowo-gamingowe organizowane od 2021 roku w Trójmieście przez Polską Ligę Esportową. Partnerami PGE Superpucharu PLE są PGE Polska Grupa Energetyczna, G2A, Lech Free oraz Monte Snack.

Wydarzenia

PGE Superpuchar PLE

turniej

Turniej UMG x PSK - Finał

turniej

Miejsca

Opinie (7)

Wszystkie opinie

 • Opinia wyróżniona

  Życzę powodzenia.

  Pograć rekraacynie - czemu nie, ale grać tak, aby zarabiać na tym, to już byłby dla mnie za duży stres. Granie wydaje się może i łatwym zarobkiem, ale cóż - gra wielu, a zarabiają nieliczni.

  • 13 0

 • Pamiętajcie dzieci - jeżeli marzycie o karierze pro play'era .... to na 99,9% jesteście za słabi nawet na mało popularny kanał na Twitchu.
  Do szkoły uczyć się!

  • 10 2

 • sorry ale nazywanie e-sportem granie w gry na komputerze czy konsoli powinno być zabronione (2)

  To w pewnym stopniu sugeruje że zajęcie ma jakies tam związek ze sportem co jest oczywistą nieprawdą. Ale tak sie lepiej (jeszcze lepiej) sprzedaje więc zasady moralne można schować do szuflady.

  • 4 12

  • Nie zgadzam się z taką opinią

   Sport elektroniczny (e-sport) to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych.

   Fakt, może i turniej esportowy nie sprawdza wydolności fizycznej, ale za to umysłową i zręcznościową, jak również spostrzegawczość.

   Gry oparte są na logicznym, taktycznym myśleniu, które zmusza grających do dostosowywania się do danej sytuacji.

   • 8 1

  • czyli szachy to też nie jest sport? Gry w karty?

   • 4 0

 • To jedyna rzecz, która pozostała po takich studiach (1)

  • 0 2

  • Możesz rozwinąć myśl?

   Troszkę chyba nie rozumiem, i nie ukrywam, że chciałbym zrozumieć Twój komentarz

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane