Energa Kalisz - Arka Gdynia 32:19. Koniec passy w play-out

dak.
27 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
Po świetnym starcie i trzech zwycięstwach z rzędu, arkowcy przegrali w końcu pierwszy mecz. Po świetnym starcie i trzech zwycięstwach z rzędu, arkowcy przegrali w końcu pierwszy mecz.

Arka Gdynia przegrała z Energą Kalisz 19:32 (10:15). To pierwsza porażka podopiecznych Dawida Nilssona w grupie spadkowej. Arkowcy po czterech meczach zajmują 2. miejsce w tabeli.

Energa: Zakreta, Potocki - Grozdek 7 bramek, Balwas 5, Drej 5, Misiejuk 5, Czerwiński 2, Kniazeu 2, Krytski 2, Szpera 2, Adamczak 1, Pilitowski 1,

ARKA: Pieńczewski, Ram - Rychlewski 5, Skwierawski 5, Jasowicz 4, Wołowiec 3, Wolski 1, Brukwicki, Jemioł, Kamyszek, Przysiek

W sobotę o 18:30 przyszło zmierzyć się zespołom, które po podziale tabeli nie przegrały jeszcze ani jednego meczu. Szczypiorniści Arki Gdynia pojechali do Kalisza, by zagrać z tamtejszą Energą.

Lepiej zaczęli gospodarze, którzy już w 1. minucie otworzyli worek z bramkami, jednak na następną przyszło nam czekać przez trzy kolejne. Przyjezdni swojego pierwszego gola zdobyli dopiero w 6. minucie gry, a na listę strzelców wpisał się Jakub Wolski.

Podopieczni Dawida Nilssona nie potrafili objąć prowadzenia przez całą pierwszą połowę. Miejscowi od pierwszych minut wyrobili sobie przewagę, choć przed przerwą było bardziej gorąco, gdy piłkarze ręczni obu zespołów zaczęli wymieniać ciosy. Ostatecznie jednak górą byli szczypiorniści z Kalisza, którzy do przerwy schodzili przy wyniku 15:10.

Po zmianie stron bardziej agresywnie zaczęli znów piłkarze ręczni Energi. Zdobyli pięć goli, a ich przewaga wzrosła do dziewięciu bramek. Goście nie pozostawali dłużni i po paru chwilach pomniejszyli stratę, ale nie na długo.

Im było bliżej końca, tym bardziej przekreślały się szanse arkowców na zwycięstwo. Na osiem minut przed końcową syreną przegrywali różnicą jedenastu bramek i nie zapowiadało się, że w tym spotkaniu dojdzie do zmiany prowadzącego.

Podopieczni Nilssona przegrali ostatecznie 19:32, co oznacza, że fazie play-out po trzech zwycięstwach z rzędu przyszła pora na porażkę.

14 Zagłębie Lubin 4 1 0 0 3 107:114 3
Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.
Tabela wprowadzona: 2019-04-28