Energa Kalisz - Energa Wybrzeże Gdańsk 26:24. Dobrze zaczęli, skończyli jak często

mip.
11 lutego 2024, godz. 17:40
Opinie (42)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk dobrze zaczęła mecz w Kaliszu, ale zanotowała kolejną porażkę. Sytuacja gdańszczan w tabeli staje się coraz trudniejsza. Energa Wybrzeże Gdańsk dobrze zaczęła mecz w Kaliszu, ale zanotowała kolejną porażkę. Sytuacja gdańszczan w tabeli staje się coraz trudniejsza.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z Energą Kalisz 24:26 (11:10) w derbach sponsora tytularnego w ramach 20. kolejki Orlen Superligi. Podopieczni Patryka Rombla ponownie dobrze rozpoczęli mecz, ale im dłużej trwał, tym było gorzej. Różnicę zrobili bramkarze, gdyż ci kaliscy odbili 11 rzutów, a gdańscy tylko 6. Kolejny mecz Wybrzeże rozegra w środę, 14 lutego, kiedy to o godz. 18 zagra z Azotami Puławy w ramach Pucharu Polski.

Kalisz: Hrdlicka, Szczecina - Starcevic 7, Kowalczyk 4, Pilitowski 4, Molski 3, Kus 2, Komarzewski 2, Kucharzyk 2, Bekisz 1, Wróbel, Antolak, Drej, Biernacki, Nejdl, Karpiński

WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Papaj 5, Jachlewski 4, Powarzyński 3, Milicević 3, Góralski 2, Zmavc 2, Pieczonka 2, Stępień 1, Domagała, Papina, Niedzielenko, Siekierka, Tomczak

Zaledwie 3 dni po domowym meczu z Orlen Wisłą Płock, piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk grali na wyjeździe w sponsorskich derbach z Energą Kalisz. Dla gdańszczan była to dobra szansa, by spróbować odbić się od dna i wydostać z ostatniego miejsca w tabeli.

Tego nie było w gdańskiej piłce ręcznej od 22 lat. Weź udział w specjalnym wywiadzie i zdaj pytanie Jakubowi  Powarzyńskiemu. Sprawdź, co łączy go z Marcinem Pilchem Tego nie było w gdańskiej piłce ręcznej od 22 lat. Weź udział w specjalnym wywiadzie i zdaj pytanie Jakubowi Powarzyńskiemu. Sprawdź, co łączy go z Marcinem Pilchem

Podopieczni Patryka Rombla rozpoczęli bardzo dobrze, bo od prowadzenia 5:1, gdy dwukrotnie trafił Patryk Pieczonka, a po razie Mateusz Jachlewski, Nejc Zmavc oraz Mateusz Góralski, który jeszcze kilka dni temu był zawodnikiem Energi Kalisz, zanim trafił do Gdańska na wypożyczenie.

Po tej serii Wybrzeża o czas poprosił Rafał Kuptel. To pomogło kaliszanom, który doprowadzili do remisu, ale dopiero w 27. minucie, gdy grali w przewadze po karze, którą otrzymał Zmavc. Gra gdańszczan w ofensywie po dobrych 10 minutach trochę przygasła, ale udało się wygrać 1. połowę wynikiem 11:10.

Na początku drugiej połowy wyrównał jednak Krzysztof Komarzewski, czyli były zawodnik Wybrzeża. Przyjezdni jednak dobrze i trafnie odpowiadali nie przeszkodziła im nawet kara Macieja Papiny. Szczególnie aktywny był Piotr Papaj, który trzykrotnie trafił ze skrzydła. Z kolei po stronie gospodarzy szalał Matija Starcevic.

Energa Wybrzeże Gdańsk na ostatnim miejscu w Orlen Superlidze. Postraszyło lidera Energa Wybrzeże Gdańsk na ostatnim miejscu w Orlen Superlidze. Postraszyło lidera

Żadna z ekip nie zamierzała odpuszczać, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na nieco ponad 10 minut przed końcem na tablicy wyników było 20:20 i końcówka zapowiadała się niezwykle pasjonująco. Ofensywa Wybrzeża się jednak zacięła, bo od 43. minuty nie było w stanie pokonać kaliskiego bramkarza. Z kolei gospodarze trafili aż 6 razy z rzędu i w 51. minucie prowadzili już 23:20.

O przerwę poprosił trener Rombel, by jeszcze pobudzić swój zespół. To dało efekt, bo trafili Jachlewski i Jovan Milicević i gdańszczanie złapali kontakt. Walki o zwycięstwo nie ułatwiła jednak czerwona kartka, którą za trzy wykluczenia zobaczył Zmavc.

Wprawdzie Wybrzeże walczyło do samego końca, ale niewykorzystany rzut karny w 58. minucie przez Milicevicia właściwie pogrzebał szanse przyjezdnych na choćby remis i rzuty karne. Ostatecznie skończyło się kolejną porażką, a sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza.

Kolejne spotkanie gdańszczanie rozegrają w środę, 14 lutego o godz. 18, gdy w hali AWFiS podejmą Azoty-Puławy w ramach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski zagrają z Azotami Puławy.

14 Energa Wybrzeże Gdańsk 20 2 0 1 17 555:634 7
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-02-11