Energa Wybrzeże Gdańsk - KGHM Chrobry Głogów 21:27. Niewykorzystane karne pogrążyły

mip.
3 lutego 2024, godz. 17:40
Opinie (62)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Piotr Papaj nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, a po jednym Mateusz Jachlewski i Maciej Papina. Gdyby gdańszczanie je wykorzystali, losy meczu mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej. Piotr Papaj nie wykorzystał dwóch rzutów karnych, a po jednym Mateusz Jachlewski i Maciej Papina. Gdyby gdańszczanie je wykorzystali, losy meczu mogłyby się potoczyć zupełnie inaczej.

Energa Wybrzeże Gdańsk nieudanie wróciła do rozgrywek Orlen Superligi, przegrywając z KGHM Chrobym Głogów 21:27 (11:13) w starciu 18. kolejki. Podopiecznych Patryka Rombla pogrążyły cztery niewykorzystane rzuty karne w 1. połowie, bo znakomicie bronił Rafał Stachera, który łącznie zatrzymał 16 prób miejscowych. Gdańszczanie kolejny mecz domowy rozegrają już w czwartek, 8 lutego, kiedy podejmą Orlen Wisłę Płock.

ENERGA WYBRZEŻE: Bedoui, Poźniak - Pieczonka 5, Jachlewski 4, Powarzyński 3, Milicević 3, Papina 2, Peret 2, Zmavc 1, Papaj 1, Domagała, Niedzielenko, Siekierka, Miklikowski, Kiejdo, Tomczak

Chrobry: Stachera - Paterek 9, Grabowski 6, Kosznik 4, Matuszak 3, Jamioł 2, Dadej 2, Skiba 1, Otrezow, Wrona, Wiatraczyk, Strelnikow, Hajnos, Strycz

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża Gdańsk wrócili do ligowej rywalizacji po prawie dwóch miesiącach. Do składu po raz pierwszy załapał się Wiktor Tomczak, który od lata 2023 leczył uraz. Zabrakło kontuzjowanego Jakuba BędzikowskiegoRafała Stępnia. Co było poważnym osłabieniem gdańszczan przed tym ważnym starciem.

Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 5. minuty, kiedy Amine Bedoui skapitulował po rzucie Kacpra Grabowskiego. Chwilę później Chrobry prowadził 2:0, ale na bramkę Rafała Jamioła odpowiedział obrotowy Nejc Zmavc.

Energa Wybrzeże Gdańsk wraca do rozgrywek ligowych. Prosty cel piłkarzy ręcznych Energa Wybrzeże Gdańsk wraca do rozgrywek ligowych. Prosty cel piłkarzy ręcznych

Gdańszczanie rozkręcali się z minuty na minutę i pomimo tego, że przyjezdni prowadzili 4:3, to w krótkim odstępie czasu Wybrzeże trafiło trzy razy z rzęd i po raz pierwszy objęło prowadzenie. Było to pokłosiem kary Maksyma Strelnikowa, czyli najważniejszego ogniwa głogowskiej defensywy.

Prowadzenie podopiecznych Patryka Rombla mogło być już czterobramkowe, ale trzy razy nie wykorzystali oni rzutu karnego, bo doskonale bronił Rafał Stachera. Te sytuacje podcięły skrzydła gospodarzom, którzy od 21. minuty nie zdobyli ani jednej bramki, co skrzętnie wykorzystał Chrobry. Przy prowadzeniu gości 11:8 o czas poprosił trener Rombel.

Niemoc dopiero w 28. minucie przełamał Jovan Milicević, ale do przerwy miejscowi przegrywali 11:13, bo w ostatniej sekundzie rzut karny wykorzystał Tomasz Kosznik. Wprawdzie już w drugiej połowie Wybrzeże złapało kontakt po trafieniu Macieja Papiny, to już kolejne minuty upłynęły pod dyktando Chrobrego, bo jak w transie bronił Stachera.

Seria 6:3 gości skutkowała tym, że znów o przerwę poprosił trener Rombel. Jednak dopiero w 50. minucie sytuacja Wybrzeża nieco się poprawiła, bo było 18:22 i tliła się nadzieja, by odwrócić losy meczu. Wtedy przerwę wziął Witalij Nat. Był to dobry ruch, bo przewaga ekipy z Dolnego Śląska wzrosła, a gdańszczanom nie pomogła nawet gra w przewadze, gdy znów karę otrzymał Strelnikow.

Energa Wybrzeże Gdańsk awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Pokonała I-ligowca Energa Wybrzeże Gdańsk awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. Pokonała I-ligowca

Pomimo walki do samego końca, Energa Wybrzeże przegrała wysoko, bo aż 21:27. Oprócz niewykorzystanych czterech karnych w 1. połowie, gdańszczan pogrążył Stachera, który obronił 16 rzutów miejscowych. Kolejne, trudne starcie czeka zespół Patryka Rombla w czwartek, 8 lutego, kiedy to do Gdańska przyjedzie Orlen Wisła Płock.

14 Zepter KPR Legionowo 18 2 0 0 16 462:559 6
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2024-02-04