Energa Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn 22:26. Zawalony początek drugiej połowy

mip
2 grudnia 2023, godz. 19:30
Opinie (17)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z MMTS Kwidzyn 22:26 po całkowicie przespanym i zawalonym początku drugiej połowy. Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z MMTS Kwidzyn 22:26 po całkowicie przespanym i zawalonym początku drugiej połowy.

Energa Wybrzeże Gdańsk przegrała z MMTS Kwidzyn w meczu 14. kolejki Orlen Superligi. Po dobrej pierwszej połowie, gdańszczanie całkowicie zawalili początek drugiej połowy. Bohaterem gości został bramkarz Łukasz Zakreta, broniąc 18 z 40 rzutów. Golkiper MMTS został także wybrany MVP meczu. W spotkaniu zadebiutował tunezyjski bramkarz, Ahmed Bedoui, który obronił 7 z 10 rzutów.

ENERGA WYBRZEŻE: Poźniak, Bedoui - Jachlewski 5, Papina 4, Peret 3, Będzikowski 2, Powarzyński 2, Pieczonka 2, Papaj 2, Milicević 1, Siekierka 1, Domogała, Zmavc, Niedzielenko, Miklikowski, Stępień

MMTS: Zakreta, Matlęga - Grzenkowicz 8, Jankowski 5, Łazarczyk 5, Wawrzyniak 3, Czerkaszenko 2, Welcz 1, Kosmala 1, Landzwojczak 1, Guziewicz, Szcześniak, Jarosz, Lewczyk, Malczak, Chałupka

Sobotni mecz rozpoczynał zmagania w rundzie rewanżowej. W hali AWFiS zameldowało się bardzo wielu fanów, którzy głośnym dopingiem wspierali gdańszczan w drodze po drugie zwycięstwo z rzędu.

W spotkaniu tym debiutował bramkarz Ahmed Bedoui, ale od pierwszej minuty pomiędzy słupkami zameldował się Kornel Poźniak. Po słabszym początku, młody golkiper rozkręcał się z każdą minutą. Pierwszoplanowym bohaterem był jednak bramkarz MMTS, Łukasz Zakreta, który raz po raz zatrzymywał szczypiornistów Wybrzeża dochodzących do pozycji rzutowych.

Michał Peret: Potrafimy grać. Przeczytaj wywiad z obrotowym Michał Peret: Potrafimy grać. Przeczytaj wywiad z obrotowym

Początkową przewagę gości, gdańszczanie zniwelowali i w 25. minucie po raz pierwszy objęli prowadzenie. Obie strony wymieniały jednak cios za cios, a po pierwszej połowie był remis po 12.

Tunezyjski bramkarz na parkiecie zameldował się w drugiej połowie, którą lepiej rozpoczęli kwidzynianie, bo objęli trzybramkowe prowadzenie. Znakomicie bowiem spisywał się Zakreta, raz po raz zatrzymując próby szczypiornistów Wybrzeża. Gdańszczanie pokonali go dopiero w 39. minucie, gdy rzut karny skutecznie egzekwował Maciej Papina. Był to już trzeci szczypiornista, który próbował swoich sił z "7. metra", gdyż wcześniej czynili to także Mateusz JachlewskiPiotr Papaj.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Corotop Gwardia Opole 27:26. Czekali na to od 7 września Energa Wybrzeże Gdańsk - Corotop Gwardia Opole 27:26. Czekali na to od 7 września

Gra Wybrzeża po przerwie całkowicie się załamała i przy stanie 13:17 o czas poprosił Patryk Rombel. Na niewiele się to zdało, bo w 45. minucie było już 14:20, a cudów pomiędzy słupkami dokonywał Łukasz Zakreta, który miał ponad 50 proc. obronionych rzutów!

Na domiar złych wiadomości dla gdańszczan, urazu nogi doznał Jakub Będzikowski. Dobrą zmianę w bramce zaliczył jednak Bedoui i na 7 minut przed końcem z -7 zrobiło się -5 (18:23). Miejscowi walczyli do samego końca, ale ostatecznie przegrali 22:26.

14 Zepter Legionowo 14 1 0 0 13 360:437 3
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Zespoły z miejsc 9-14 zagrają o utrzymanie. Te ekipy przystąpią do gry z dorobkiem punktowym z fazy zasadniczej. Każdy z nich zagra po pięć meczów. Ostatnia drużyna w stawce spadnie do Ligi Centralnej, a przedostatnia zagra w barażu o utrzymanie.
Tabela wprowadzona: 2023-12-08