• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Opóźniony mecz Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź. Adrian Gała wrócił do składu

Mikołaj Pachniewski
25 maja 2024, godz. 15:00 
Opinie (169)
aktualizacja: godz. 14:22 (26 maja 2024)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk przed dylematem. Kto może wzmocnić żużlowców?
Adrian Gała (kask czerwony) po ponad roku wraca do składu Energi Wybrzeża Gdańsk. Adrian Gała (kask czerwony) po ponad roku wraca do składu Energi Wybrzeża Gdańsk.

Energa Wybrzeże Gdańsk do meczu z H.Skrzydlewską Orłem Łódź podejdzie w innym składzie personalnym. Miejsce Mateusza Tondera zajmie Adrian Gała, który podpisał aneks finansowy. Pewne jest, że odjechania meczu nie pokrzyżują zawody na Słowacji, gdzie startowali zawodnicy z Łodzi. Patrzeć trzeba będzie jednak w niebo, bo zapowiadane są burze, a ziarnem niepewności jest gdański tor. Decyzja w sprawie rozegrania meczu zapadła - spotkanie rozpocznie się o godz. 15:05.Relacja LIVE


Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Jak typowano

95% 260 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 2 typowania REMIS
4% 12 typowań H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Twoje daneAktualizacja, 26.05.24, godz. 14:22Tor regulaminowy. Start o godz. 15:05Sędzia Piotr Lis podjął decyzję. Tor został uznany za regulaminowy i mecz dojdzie do skutku. Pierwszy bieg zaplanowano na godz. 15:05. Nie będzie prezentacji zawodników.

Mecz zagrożony. Powodem tor. Decyzja po godz. 13Nie jest pewne, czy uda się odjechać mecz Energi Wybrzeża Gdańsk z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Powodem jest gdański tor, który po sobotniej burzy ma być w wątpliwym stanie. Decyzję, co do odjechania zawodów podejmie sędzia i komisarz toru.

- Ze względu na prowadzone po nocnych opadach prace torowe, decyzja o otwarciu kas i bram stadionu zostanie podjęta około godziny 13:00. - przekazał gdański klub w osobnym komunikacie.
Najnowsze informacje są jednak takie, że sędzia przełożył podjęcie ostatecznej decyzji na godz. 14:30.

Adrian Gała oficjalnie zawodnikiem Energi Wybrzeża. Podpisał aneks finansowyAdrian Gała podpisał aneks finansowy do zawartej zimą umowy z gdańskim klubem. Tym samym po ponad roku przerwy oficjalnie wraca do składu Energi Wybrzeża.

- Bardzo się z tego cieszę. Od września ubiegłego roku moim celem był powrót na normalne tory, sportowo i mentalnie. W Gdańsku czułem się najlepiej i po czasie bardzo żałowałem pochopnie podjętej decyzji o odejściu. Jestem przeszczęśliwy, że doszliśmy do porozumienia i ponownie będę mógł walczyć o punkty dla Energi Wybrzeża. Mam dość oglądania ligowego żużla z kanapy i z utęsknieniem czekam na pierwszy mecz. Obiecuję, że dam z siebie wszystko! - mówi Adrian.Kto powinien pojechać w meczu z H.Skrzydlewską Orłem Łódź?

Energa Wybrzeże Gdańsk dokona zmiany w składzie?Energa Wybrzeże Gdańsk w niedzielę, 26 maja o godz. 14 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w arcyważnym meczu 6. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi podejmie H.Skrzydlewska Orła Łódź. Spotkanie to ma tak ogromne znaczenie, bowiem spotkają się dwie ekipy, które w tym sezonie jeszcze nie wygrały żadnego meczu i prawdopodobnie będą bić się o utrzymanie na tym szczeblu rozgrywkowym do końca.

Wiele wskazuje na to, że w zestawieniu awizowanym przez Eryka Jóźwiaka dojdzie do zmiany. Miejsce Mateusza Tondera zająłby Adrian Gała. Wychowanek Startu Gniezno jest bardzo zdeterminowany, by wywalczyć sobie miejsce w składzie Energi Wybrzeża.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź. Mecz zagrożony. Żużlowcy przeciw sobie w Anglii Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź. Mecz zagrożony. Żużlowcy przeciw sobie w Anglii

W tym tygodniu zaliczył też udany start w Szwecji, gdzie dla Masarny Avesta zdobył 11 punktów (3,2,3,D,3). Ponadto Adrian, jak co tydzień, stawił się na przedmeczowym treningu gdańskiego zespołu i wypadł bardzo dobrze. To istotnie zwiększa jego szanse na powrót do zestawienia Wybrzeża, zwłaszcza, że już wcześniej w głowach działaczy gdańskiego klubu kiełkował taki pomysł.

- Nie mogę odsłaniać wszystkich kart przed tak ważnym meczem - przekazał nam menedżer Eryk Jóźwiak, zapytany o to, czy w niedzielę desygnuje do boju Adriana Gałę.


Dla Wybrzeża odrzucił ofertę Orła ŁódźSam Gała jest niezwykle zmotywowany, by po rocznym rozbracie, znów móc reprezentować barwy Wybrzeża. Choć bardzo duże zainteresowanie jego usługami jeszcze kilkanaście dni temu przejawiał...Orzeł Łódź, czyli bezpośredni rywal gdańszczan w walce o utrzymanie, to 29-letni żużlowiec zdecydował się odrzucić tę ofertę.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowiec chce wrócić. Gała: Przepraszam, że odszedłem Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowiec chce wrócić. Gała: Przepraszam, że odszedłem

Trzeba jednak przyznać, że była ona całkiem lukratywna, patrząc na sprawę również z tej strony, iż poprzedni sezon Adrian miał słaby, by nie powiedzieć fatalny. Wielu wieszczyło mu koniec kariery, ale on swoim zdeterminowaniem sam przygotował się do sezonu 2024, inwestując sporo swoich prywatnych pieniędzy.

Przypomnijmy, że Gała ścigał się w Gdańsku w sezonie 2022. Wtedy to "wykręcił" średnią 1,712 pkt/bieg, co dało mu 26. miejsce w całej lidze. Po różnych zawirowaniach zdecydował się później odejść do PSŻ Poznań, o czym przyznał, że było błędem. Za swoją postawę, także za pośrednictwem naszego portalu, przeprosił gdański klub oraz kibiców.

Texom Stal Rzeszów - Energa Wybrzeże Gdańsk 52:38. Dwóch liderów to za mało Texom Stal Rzeszów - Energa Wybrzeże Gdańsk 52:38. Dwóch liderów to za mało

Wyleci ze składu kosztem Gały? To wina KlindtaPrzegranym tej sytuacji będzie niewątpliwie Mateusz Tonder. Wychowanek Falubazu Zielona Góra miał być mocnym punktem Wybrzeża, zwłaszcza w meczach domowych, a tu jego średnia biegowa wynosi tylko 1,333 pkt/bieg. Nieco lepiej jest na wyjazdach (1,583), ale wciąż nie jest to tyle, ile oczekiwano od tego 25-letniego żużlowca.

Śmiało można stwierdzić, że Tonder będzie ofiarą słabej postawy Nicolaia Klindta. Duńczyk miał być liderem i zdobywać co najmniej 10 punktów co mecz. Tymczasem jest zgoła inaczej. Gdyby jednak Klindt jechał na swoim poziomie, to słabsze występy Tondera mogłby mu ujść płazem. Tymczasem właściwie od samego początku sezonu kibice domagają się zastąpienia Mateusza Adrianem.

Zawodnik

Mateusz Tonder

Mateusz Tonder

ur.
1999
ocena z sezonu
2.79 (408 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


W Żarnovicy pojechali bez przeszkódWbrew negatywnym prognozom pogody jeszcze sprzed kilku dni, nie było przeszkód, by odjechać zawody eliminacji do Grand Prix Challenge, w których startowali zawodnicy Orła: Luke BeckerOliver Berntzon.

Przypomnijmy, że w przypadku przełożenia tego turnieju, terminem rezerwowym była niedziela, 26 maja. To oznaczałoby odwołanie meczu Metalkas 2. Ekstraligi w Gdańsku, gdyż goście nie wyrazili zgody na odjechanie meczu bez swoich liderów, co jest zresztą zrozumiałe.Zarówno Becker, jak i Berntzon zawody zakończyli w górnej połówce klasyfikacji. Amerykanin zajął 6., a Szwed 7. miejsce. Dla obu oznaczało to jednak koniec marzeń o awansie do Grand Prix Challenge, bo promocję uzyskało tylko trzech najlepszych zawodników. Byli to: Anders Thomsen, Patryk DudekBrady Kurtz.

Tor tym razem nie pokrzyżuje planów?Teraz jedynym zmartwieniem może być gdański tor. Przypomnijmy, że w środę uniemożliwił on odjechanie w pełni juniorskich zawodów DMPJ. Przerwano je po 12. biegu. Menedżer Jóźwiak dołożył jednak wszelkich starań, by w jak najlepszym stopniu przyszykować nawierzchnię na niedzielne starcie. Z naszych informacji wynika, że spędził na torze kilkanaście godzin i przejechał kilkaset okrążeń na traktorze.

- Zrobiliśmy, co w naszej mocy. Ludzie z zewnątrz, czyli komisarz i sędzia podejmują ostateczne decyzje. Zobaczymy, co będzie w niedzielę - dodał.
Energa Wybrzeże Gdańsk nadal nie ma juniorów i dobrego toru. Bardzo słabo w DMPJ Energa Wybrzeże Gdańsk nadal nie ma juniorów i dobrego toru. Bardzo słabo w DMPJ

W niedzielę patrzeć trzeba będzie jednak nie tylko na tor, ale i w niebo. Synoptycy przewidują burze, które Gdańsk mają nawiedzić dokładnie ok. godz. 14, czyli w czasie rozpoczęcia spotkania. Może to skutecznie uniemożliwić rozegranie tego bardzo ważnego meczu. Wszystko jednak okaże się w niedzielę, gdyż pogoda, jak i same prognozy są bardzo dynamiczne.

CENY BILETÓW NA MECZE W 2024 ROKU:

Przedsprzedaż w Biurze Klubu i online na Eventim.pl do siedmiu dniu przed meczem:

Sektory Niebieskie: 40 zł/30 (normalny/ulgowy)

Sektor Zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)

Sektor Czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 50/40 (normalny/ulgowy)

Sektor S23, Bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Przedsprzedaż w Biurze Klubu i online na Eventim.pl:

Sektory Niebieskie: 45 zł/35 (normalny/ulgowy)

Sektor Żółty (gości): 45/35 (normalny/ulgowy)

Sektor Zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)

Sektor Czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 55/45 (normalny/ulgowy)

Sektor S23, Bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Dzień meczowy online na Eventim.pl:

Sektory Niebieskie: 45 zł/35 (normalny/ulgowy)

Sektor Żółty (gości): 45/35 (normalny/ulgowy)

Sektor Zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)

Sektor Czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 55/45 (normalny/ulgowy)

Sektor S23, Bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł


Dzień meczowy w kasach stadionu:

Sektory Niebieskie: 50 zł/35 (normalny/ulgowy)

Sektor Żółty (gości): 50 /35 (normalny/ulgowy)

Sektor Zielony: 40/30 (normalny/ ulgowy)

Sektor Czerwony (im. Mirosława Berlińskiego) 60/45 (normalny/ulgowy)

Sektor S23, Bilet VIP z cateringiem (spożywanym wyłącznie na sektorze): 100 zł

Ulga obowiązuje następujące osoby:

Uczniowie i studenci za okazaniem legitymacji szkolnej/studenckiej do 25. roku życia

Mężczyźni i kobiety powyżej 65. roku życia

Do 7. roku życia wstęp wolny na wszystkie sektory, bez gwarancji miejsca siedzącego

Uczniowie Szkół Podstawowych oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (I grupa) :

Na sektor niebieski i zielony za okazaniem programu zawodów

Na sektor czerwony z biletem ulgowym

Na sektor zielony pod opieką opiekuna za darmo (opiekun kupuje wejściówkę wedle cennika),

Program zawodów w cenie 15 zł do nabycia w wyznaczonych kasach.

bilet Energa Wybrzeże Gdańsk bilet Energa Wybrzeże Gdańsk


Tabela po 5 kolejkach

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Innpro ROW Rybnik 5 5 0 0 +60 10
2 Cellfast Wilki Krosno 5 4 0 1 +20 8
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 3 0 1 +37 6
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 4 2 0 2 +4 4
5 Texom Stal Rzeszów 5 2 0 3 +7 4
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 4 1 1 2 -19 3
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 0 1 4 -49 1
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 0 4 -60 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.
Tabela wprowadzona: 2024-05-23

Wyniki 5 kolejki

  • Texom Stal Rzeszów - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK 52:38
  • Innpro ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno 56:34
  • Mecze przełożone na 7.06.2024
  • Arged Malesa Ostrów Wlkp. - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź (przerwany po 6.biegu przy wyniku 16:20)
  • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Abramczyk Polonia Bydgoszcz (nie odbył się z powodu złych warunków atmosferycznych)

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (169)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
60% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
3% REMIS
37% Arged Malesa Ostrów Wlkp.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Arkadiusz Miłuch 6 20 83.3%
2 Wojtas Fc zdunkowo 7 19 71.4%
3 Wojtas Fc zdunkowo 7 19 71.4%
4 Marek Lamczyk 7 18 85.7%
5 Marta B 7 18 85.7%

Ostatnie wyniki Wybrzeża

15 czerwca 2024, godz. 16:30
90% Cellfast Wilki Krosno
0% REMIS
10% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
95% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
4% H.Skrzydlewska Orzeł Łódź

Relacje LIVE

Najczęściej czytane