Energa Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 17:20. Niewykorzystana szansa szczypiornistów

Energa Wybrzeże Gdańsk

Ramon Oliveira zdobył 5 z 17 bramek Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem.
Ramon Oliveira zdobył 5 z 17 bramek Wybrzeża w meczu z Piotrkowianinem. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Piłkarze ręczni Energi Wybrzeża przegrali zaległy mecz 15. kolejki Superligi 17:20 (9:11) z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. To bolesna strata, bo gdańszczanie mogli zbliżyć się do czołowej ósemki na zaledwie punkt, a zamiast tego tracą cztery. W sobotę o godz. 17 podopieczni Marcina Lijewskiego podejmą w hali AWFiS Energę MKS Kalisz. Wcześniej, bo w piątek Arka Gdynia zagra w hali GCS z MMTS Kwidzyn.

WYBRZEŻE: Chmieliński, Witkowski - Gądek, Oliveira 5, Frańczak, Bednarek, Sulej 1, Prymlewicz 4, Papaj 2, Kondratiuk, Komarzewski 1, Wróbel 2, Salacz, Gajek, Janikowski 2

Piotrkowianin: Schodowski - Szopa 5, Kaźmierczak, Swat 2, Nastaj, Surosz 4, Pożarek 1, Sobut, Tórz 3, Pacześny 3

Starcie z ósmym w tabeli PGNiG Superligi Piotrkowianinem miało pozwolić Enerdze Wybrzeżu zbliżyć się do tego rywala na punkt a tym samym zacząć marsz w stronę play-off. Goście, którzy we wrześniu przegrali u siebie różnicą jednej bramki, przyjechali żądni rewanżu.

Iskrzyło już od pierwszych minut. W wymianie ciosów żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć na więcej niż bramkę. Tak jak zapowiadał przed meczem Mateusz Wróbel, nie obyło się bez twardej walki. Zaledwie po pierwszych sześciu minutach, gracze obu drużyn ukarani zostali trzema żółtymi kartkami, a w sumie w pierwszej odsłonie meczu zobaczyli ich pięć.

Mateusz Wróbel: Koniec głaskania, teraz męska walka

W 25. minucie powtarzany rzut karny Marcina Szopy obronił Artur Chmieliński, ale wobec dobitki był już bezradny. Chwilę później goście po raz pierwszy wyszli na prowadzenie różnicą 2 bramek (10:8), które utrzymali do przerwy.

Zaraz po zmianie stron po bramce rzucili Piotr Papaj i Wróbel, dzięki czemu gospodarze doprowadzili do remisu. Goście na trafienie w drugiej części spotkania czekali blisko 6 minut do bramki Adama Paczesnego. Nie tylko przerwali niemoc, ale przejęli inicjatywę notując cztery bramki pod rząd (15:11).

Gdańszczanie zaliczyli z kolei serię 9 minut bez bramki, którą przerwał Ramon Oliveira. Chwilę później Brazylijczyk mógł pójść za ciosem, lecz trafił w słupek. Mało tego, poprzeczkę obił Ksawery Gajek a trafieniem na 16:12 kwadrans przed końcem gry odpowiedział Szopa.

Goście odskoczyli nawet na 5 bramek i choć gospodarzom udało się tę stratę nieco zniwelować, przespali moment, w którym mogli dogonić przeciwnika. Mieli ogromny problem z przygotowaniem pozycji do rzutu, choć dwoił się i troił Oliveira. W tej sytuacji nie pomogły ani interwencje Przemysława Witkowskiego, ani pomyłki rzutowa graczy Piotrkowianina.

Wyniki 19 kolejki:

• ARKA GDYNIA - MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17)
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Energa MKS Kalisz 33:28 (13:14)
  • Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 23:23 (10:11) karne 1:3
  • Gwardia Opole - Azoty Puławy 26:30 (13:11)
  • PGE Vive Kielce - Piotrkowianin 39:23 (21:11)
  • Chrobry Głogów - Stal Mielec 25:24 (12:10)
  • Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 27:21 (14:9)
  • Zaległy mecz z 15. kolejki
  • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Potrkowianin 17:20 (9:11)

Opinie (20) 1 zablokowana

31.08 (sob) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Chrobry Głogów
07.09 (sob) Azoty Puławy ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
14.09 (sob) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
21.09 (sob) Stal Mielec ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
28.09 (sob) ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk Sandra Spa Pogoń Szczecin
22.05 (śr) godz.18:30 Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 karne 4:2 Arka Gdynia LIVE!

14 ARKA GDYNIA

Po sezonie zasadniczym według systemu każdy z każdym mecz i rewanż osiem najlepszych drużyn awansowało do play-off, by systemem pucharowych wyłonić medalistów.
Zespoły z miejsc 9-14 w drugiej fazie sezonu grają każdy z każdym mecz i rewanż. Wcześniej zdobyte punkty zostały anulowane. Na koniec rozgrywek ostatni zespół zostanie zdegradowany, a przedostatni zagra baraż z I-ligowcem.