• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Energa Wybrzeże Gdańsk. Żużlowcy bez chwili wytchnienia na obozie, jest nowy rekord

Mikołaj Pachniewski
29 lutego 2024, godz. 09:00 
Opinie (30)

Energa Wybrzeże - żużel

Energa Wybrzeże Gdańsk owocnie spędza czas na zgrupowaniu. Żużlowcy co rusz oddają się innym aktywnościom. Energa Wybrzeże Gdańsk owocnie spędza czas na zgrupowaniu. Żużlowcy co rusz oddają się innym aktywnościom.

Żużlowcy Energa Wybrzeże Gdańsk nie mają chwili wytchnienia podczas zgrupowania w Cetniewie. Sztab szkoleniowy maksymalnie wypełnił harmonogram, więc zawodnicy nie mają chwili na nudę. Podczas testów fizycznych ustanowiony został za to nowy, klubowy rekord. Trwa także dopinanie harmonogramu sparingów.

Zapracowani żużlowcy na obozieŻużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk nie mogą narzekać na nudę podczas zgrupowania w COS Cetniewo. Menedżer Eryk Jóźwiak do spółki z trenerem przygotowania fizycznego, Jarosławem Hulko tak wypełnili harmonogram, że zawodnicy nie mają czasu na samotne leżenie w pokoju, czy włóczenie po okolicy we Władysławowie.

Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy obóz żużlowców Energa Wybrzeże Gdańsk na zgrupowaniu. Przeczytaj, jak zapowiadaliśmy obóz żużlowców

Żużlowcy mają już za sobą chociażby: mecz w piłkę nożną, zajęcia na macie judo, bieg do latarni morskiej Rozewie, zajęcia na basenie, odnowę biologoczną w saunie, testy sprawnościowe oraz zajęcia integracyjne i organizacyjne.

- Wykonujemy wiele dobrych ćwiczeń nie tylko fizycznych, ale i integracyjnych, podobnie jak to było przed rokiem. Mamy pryz tym sporo zabawy a atmosfera jest świetna. Nie oszczędzamy się fizycznie, tylko ciężko pracujemy. Nie jest to jednak nic ekstremalnego. Mogę obiecać wszystkim, że jesteśmy gotowi na sezon - mówi nam Nicolai Klindt, kapitan Energi Wybrzeża Gdańsk.
 • Energa Wybrzeże Gdańsk owocnie spędza czas na zgrupowaniu. Żużlowcy co rusz oddają się innym aktywnościom.
Nowy rekord i sporo rywalizacjiCo ciekawe, podczas testów sprawnościowych, które są corocznym punktem obowiązkowym, padł nowy, klubowy rekord. 15-letni Eryk Kamiński z wynikiem 15,3 w beep teście pobił dotychczasowy najlepszy wynik, który w 2022 roku ustanowił Jakub Jamróg (14,0). Beep test polega na bieganiu między dwoma znacznikami (liniami), oddalonymi od siebie o 20 metrów w określonym, stale rosnącym tempie. Test składa się z 21 poziomów, na które przypada od 7 do 16 odcinków. Każdy poziom trwa niewiele ponad 60 sekund.
 • Eryk Kamiński pobił klubowy rekord w beep teście.


Oprócz testów sprawnościowych żużlowcy rywalizowali też w integracyjnych zadaniach grupowych, w których jedną z części było jak najlepsze odwzorowanie stadionu im. Zbigniewa Podleckiego przy użyciu...klocków Lego i to w czasie 15 minut. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Po głosowaniu kibiców, a także dogrywce, która polegała na rzutach do kosza, lepszy okazał się team złożony z Nielsa-Kristiana Iversena, Krzysztofa Kasprzaka, Bartosza TyburskiegoMiłosza Wysockiego. Wygrani otrzymali mały upominek w postaci szejków proteinowych.

- To była świetna zabawa. Trzeba było myśleć nieszablonowo i każda osoba w zespole miała na to nieco inny pomysł, więc trzeba było wszystko połączyć. To był dla nas dobry trening - dodaje Duńczyk, dla którego to drugi obóz z Wybrzeżem.
 • Stadion im. Zbigniewa Podleckiego w odwzorowaniu przez żużlowców.
 • Zwycięzcy zespołowej integracji.


Nicolai Klindt zwycięzcą 12. Plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2023 w Trójmieście Nicolai Klindt zwycięzcą 12. Plebiscytu na Najlepszego Ligowca Roku 2023 w Trójmieście

Żużlowcy rywalizowali też w mini turnieju tenisa stołowego. Najlepszy okazał się Brytyjczyk Tom Brennan, który w finale pokonał Nielsa-Kristiana Iversena, po drodze pokonując Nicolaia Klindta i Bartosza Tyburskiego.
Tom Brennan i Niels-Kristian Iversen, czyli najlepsi żużlowcy w turnieju tenisa stołowego. Tom Brennan i Niels-Kristian Iversen, czyli najlepsi żużlowcy w turnieju tenisa stołowego.


Żużlowców w czwartek czekają jeszcze zajęcia w siłowni, basenie oraz hali sportowej.Gorący okres przed nimi. Znani dwaj sparingpartnerzyPrzypomnijmy, że żużlowcy w Cetniewie zostają do piątku, 1 marca. Po powrocie z Władysławowa dla zawodników rozpocznie się już prawdziwie gorący okres przed startem sezonu. W połowie marca ruszy bowiem liga w Wielkiej Brytanii, a w przyszłym tygodniu na obóz do Lonigo pojadą Klindt i Iversen.

Energa Wybrzeże Gdańsk. Partnerki żużlowców. Zobacz zdjęcia Energa Wybrzeże Gdańsk. Partnerki żużlowców. Zobacz zdjęcia

Z kolei na gdański tor żużlowcy mają wyjechać po 15 marca, o ile wszelkie prace związane z odwodnieniem liniowym zakończą się w terminie. Menedżer Jóźwiak dopina także plan sparingów. Jednak już teraz wiadomo, że gdańszczanie na wyjeździe zmierzyć się mają ze Startem Gniezno (data do ustalenia) oraz z Fogo Unią Leszno (3 kwietnia). Z kolei na 6 kwietnia zaplanowany jest Memoriał Henryka Żyto, a Metalkas 2. Ekstraligę Wybrzeże zainauguruje 14 kwietnia, domowym starciem z Cellfast Wilkami Krosno.

Typowanie wyników

Gdańsk, Długie Ogrody
HIT
3 pkt.
ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
Cellfast Wilki Krosno

Jak typowano

79% 296 typowań ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% 6 typowań REMIS
20% 75 typowań Cellfast Wilki Krosno

Twoje dane

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (30)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Arged Malesa Ostrów Wlkp.
21 kwietnia 2024, godz. 14:00
80% Arged Malesa Ostrów Wlkp.
3% REMIS
17% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Aneta Starzyńska 1 4 100%
2 Andrzej Chrzanowski 1 4 100%
3 82iwdb 1 4 100%
4 Paweł Rosiewicz 1 4 100%
5 Bmifat 1 4 100%

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Texom Stal Rzeszów 1 1 0 0 54:36 2
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 51:38 0
3 Innpro ROW Rybnik 1 1 0 0 48:42 2
4 Cellfast Wilki Krosno 1 1 0 0 47:43 2
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 1 0 0 1 43:47 0
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań 1 0 0 1 42:48 0
7 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 1 0 0 1 38:51 0
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 1 0 0 1 36:54 0
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięstwa. Awansu nie otrzyma jednak drużyna zagraniczna.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 1 kolejki

 • ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK - Cellfast Wilki Krosno 43:47
 • #OrzechowaOsada PSŻ Poznań - Innpro ROW Rybnik 42:48
 • Texom Stal Rzeszów - H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 54:36
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:38

Ostatnie wyniki Wybrzeża

79% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
20% Cellfast Wilki Krosno
Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane